تور دبی | تور امارات | تور دبی در امارات | تور ارزان دبی | تور ارزان امارات

اطلاعات کلی در مورد دبی

امارات دبی، دومین امارات بزرگ متحده عرب از هفت امارات عربی است، اما بیشترین جمعیت را بالغ بر 2.1 میلیون نفر دارد.اندازه از لحاظ لغوی با دبی هم معنی است، از این نظر که در دبی اولین، بزرگترین و بلندترین بناهای جهان ساخته می شوند. پویایی دبی همواره موقتی بوده و با وجود نیاز مداوم به ساخت بنایی بهتر و بزرگتر از ساختمانهای قبلی، تغییر پذیر است.

دیدن برج خلیفه در تور دبی

برج خلیفه، که تا قبل از افتتاح مشهور به برج دبی بود، آسمان خراشی فوق بلند در دبی، امارات متحده عربی است. این بنا، با داشتن ارتفاعی بالغ بر 829.8 متر، بلندترین سازه در جهان است  که با شرکت در تور دبی به حتم از آن دیدن خواهید کردن و خاطرات به یاد ماندنی از آن را خواهید داشت.

برج خلیفه

برج خلیفه

ساخت برج خلیفه در سال 2004 آغاز گردید و نمای خارجی آن 5 سال بعد، سال 2009، تکمیل شد. ساختار ابتدایی آن، بسیار مستحکم بنا شد. این بنا، به عنوان قسمتی از شهرک جدید با نام مرکز شهر دبی، افتتاح گردید. طراحی این بنا، زینت بخش اصلی شهرکی در مقیاس بزرگ و با کاربردهای چندگانه، می باشد. طبق گزارشات ارائه شده، تصمیم ساخت این بنا بر اساس خواست دولت به عدم وابستگی به اقتصاد نفتی، و شناسایی دبی در سطح بین المللی اتخاذ گردید. این بنا به افتخار امیر ابوظبی، و رئیس جمهور امارات متحده ی عربی، خلیفه بن زاید النهیان نامگذاری شد. مقامات دولتی ابوظبی و امارات متحده عربی به مقامات دبی پول قرض دادند تا بدهی های خود را پرداخت نمایند. طراحی این بنا به عنوان بلندترین برج جهان، چندین رکورد را از نظر ارتفاع شکست.

برج خلیفه را، آدرین اسمیت، از شرکت های اسکیدمور، اووینگز و مریل، طراحی کرد، شرکت هایی که کار طراحی برج ویلیس، و یک مرکز تجاری جهانی را انجام دادند. مشاور حیدر، مهندس ناظر این کار همراه با گروه مشاوران بین المللی نور با مسئولیت محدود بوده تا بر معماری این پروژه نظارت داشته باشند. طرح برج خلیفه از سیستم های الگو سازی نهفته در معماری اسلامی، هماهنگ سازی عناصر فرهنگی و تاریخی منطقه ای خاص، مثل معماری مسجد جامع سامرا، گرفته شد. طرح وای شکل برای هتل ها و مناطق مسکونی به کار گرفته شد. یک سازه ی حائل به مرکز بنا، برای حفظ ارتفاع ساختمان احداث شد، و طرح فلز کاری برای مقاومت در برابر دمای بالای تابستان شهر دبی انجام گردید.این بنا، در کل مجهز به 57 بالابر و 8 پله برقی است.

برج الخلیفه

برج الخلیفه

هر گونه انتقاد وارده به برج خلیفه، عموما مثبت بوده، و این بنا جوایز بسیاری را از آن خود کرده است. هرچند، مسائل و مشکلات نیروی کار در حین ساخت و ساز، بحث بر انگیز بوده، چرا که ساختمان در وهله ی اول به دست کارگرانی از جنوب شرق آسیا، ساخته شد، و به اصطلاح وضعیت درمانی این کارگران بسیار ضعیف بود.

10 دانستنی جالب درباره ی برج خلیفه در تور دبی

برج خلیفه نه تنها بلندترین بنای جهان است، بلکه به طرز شگفت انگیزی چندین رکورد دیگر را شکست. در اینجا 10 مورد دانستنی جالب در مورد برج خلیفه بیان شده است :

  1. برج خلیفه ارتفاعی به میزان 828 متر (2716.5 پا) دارد، که بر فراز شهر دبی قرار می گیرد. این بنا سه برابر بلندتر از برج ایفل پاریس و حدودا دو برابر بلندتر از ساختمان امپایر استیت نیویورک می باشد. این بنا با ساختاری سرهم پیوسته، گستره ی بیش از یک چهارم از مسیر جهانی را به هم وصل می کند.
  2. جدا از حفظ رکورد بلندترین بنای جهان، برج خلیفه شش رکورد جهانی دیگر را نیز از آن خود کرده است: بلندترین ساختمان مستقل جهانی، داشتن بیشترین تعداد طبقات در جهان، داشتن بیشترین طبقات اشغال شده در جهان، داشتن بیشترین عرشه باز در جهان، داشتن آسانسوری با طولانی ترین مسیر سفر در جهان، و داشتن بلندترین سرویس آسانسور و بالابر در جهان.
  3. وزن بتنی این بنا معادل وزن 100000 فیل است. وزن کلی آلومینیوم به کار رفته در برج خلیفه، معادل وزن آلومینیوم استفاده شده در پنج هواپیمای A380 است.
  4. سالانه 15 میلیون گالن آب پایدار جمع آوری می شود.
  5. این بنا، بلندترین آسانسور تک نفره را با 140 طبقه دارد. آسانسور ها در هر ثانیه 10 متر حرکت داشته و در میان سریعترین آسانسور های جهان قرار می گیرد. تقریبا یک دقیقه برای ما صرف می شود تا به عرشه دید در طبقه ی 124 ام برسیم. گردن کشی ما برای تماشای تمام مناظر پیش رو از سطح زمین
  6. نوک منظره ی برج خلیفه از فاصله ی بیش از 95 کیلومتر دیده می شود.
  7. روزانه 12000 کارگر در نوک ساختمان کار می کنند.
  8. در این بنا، بیش از 110000 تن بتن، 55000 تن میلگرد استفاده شده و 22 میلیون نفر به طور ساعتی مشغول تکمیل برج خلیفه هستند. تعداد طبقات برج خلیفه نسبت به عرشه ی دید هنوز هم ادامه دارد.
  9. خاکبرداری در ژانویه 2004 شروع شد. شش سال بعد، برج خلیفه سرانجام در ژانویه 2010 افتتاح گردید.
  10. طراحی برج خیلفه شبیه به گونه ای از گل سوسن صورت گرفته است: هسته مرکزی در قسمت بالایی پدیدار شده و به صورت یک تندیس مناره به اوج خود می رسد.

دیدن برج العرب در تور دبی

برج العرب

برج العرب

برج العرب هتلی واقع در دبی، امارات متحده ی عربی است. این برج، چهارمین هتل بلند جهان است. هرچند، 39 درصد ارتفاع کلی اش از فضای غیر قابل اشغال تشکیل شده است. برج العرب روی یک جزیره مصنوعی به فاصله 280 متر (920 پا) از ساحل جمیرا قرار گرفته و به جزیره ی اصلی از طریق یک پل منحنی شخصی و خصوصی متصل می شود. شکل این برج به تقلید از بادبان کشتی طراحی شده است. این برج مجهز به سکوی فرود هلیکوپتر، درست در نزدیکی سقفش به ارتفاع 210 متر (689 پا) بالاتر از سطح زمین، می باشد.

برج عرب

برج عرب

نیمرخ سیاه بادبانی شکل و متمایز برج العرب ساحل جمیرا، چیزی فراتر از یک هتل معرکه است، این برج نمادی از دبی مدرن و متجدد می باشد.در عین حال، خدمات و سرویس ارائه شده در این برج، باعث شده که برج العرب جزیره جمیرا واقعا فوق العاده به نظر برسد توضیه میکنیم در تور دبی دیدن این برج زیبا را از دست ندهید.

این محل باشکوه، که بارها و بارها لقب و عنوان شیک و مجلل ترین هتل جهان را از آن خود کرده است، ارائه دهنده ی بهترین و با کیفیت ترین خدمات در تور دبی، و لذت بخش ترین تجربیات از هر نظر- گردش کامل با رولز رویسی که به انتخاب شما می تواند همراه با راننده باشد، سفر با هلیکوپتر از روی سکوی فرود هلیکوپتر تصویر سازی شده، داشتن اوقات فراغت به یاد ماندنی در یک محوطه ی هراس انگیز مجهز به استخر ها و کابین های کوچک و همچنین برخی از بهترین سالن های غذا خوری، مثل سالن تحسین برانگیز ناتان یاغی در الماهارا می باشد.

برج العرب دبی

برج العرب دبی

مجموعه اقامتی برج العرب جمیرا این امکان را برای شما فراهم می سازد که برای ورود به سوئیت خود در تور دبی اقدام به ثبت نام کنید، پذیرش شخصی در هر طبقه انجام داده و سرپیشخدمتان شخصی از شما پذیرایی می کنند و هر کدام از آنها پیام آور پذیرایی گرم و بی نظیر تور دبی خواهند بود.خودتان به شخصه با تور دبی سفر کنید و آن را تجربه نمایید.

نهر دبی در تور دبی(خور دبی)

به لحاظ تاریخی، نهر دبی، شهر را به دو قسمت اصلی دیرا و بور دبی تقسیم نموده است. در عرض منطقه ی نهر بور دبی بود که اعضای قبیله ی بنی یاس برای اولین بار در قرن 19 مستقر شدند، و خاندان آل مکتوم را در شهر به وجود آوردند. در اوایل قرن 20، نهر دبی، با وجودیکه بعدها نتوانست از حمل و نقل در مقیاس بزرگ حمایت کند، یک پورت جزئی برای ورود کشتی های عربی دارای بادبان های سه گوش در فاصله های دور تا هند یا شرق آفریقا بود.

نهر دبی

نهر دبی

اگرچه به دلیل وجود جریان آب، نهر دبی جلوی ورود کشتی ها را گرفته، این نهر هنوز عنصری مهم در تشکیل قطب تجاری دبی، به شمار می رود، و تنها بندر یا بندرگاه شهر می باشد. صنعت مروارید دبی، که بخش اصلی اقتصاد شهر را تشکیل می دهد، در ابتدا، قبل از ابداع کشت مروارید در دهه ی 1930، بر مبنای اعزام ها و گسیل ها به نهر بود.

ماهیگیری، که صنعت مهم زمان خود نیز، مبنایش در عرض نهر، که آب های گرم و کم عمقش، حامی طیف گسترده ای از زندگی دریایی بود. کشتی های عربی دارای بادبان سه گوش برای مقاصد ماهیگیری استفاده شده، روی پیش کرانه ی نهر ساخته شدند.

نهر دبی امارات

نهر دبی امارات

اهمیت نهر به عنوان محل فعالیت های تجاری توجیهی برای معرفی پیشرفت در انتقال کشتی های بزرگتر و نیز تسهیل فعالیت های بارگیری و تخلیه بار بوده است. در سال 1955، این عمل منجر به ایجاد برنامه ای برای توسعه و گسترش نهر شد، که شامل صید در آب مناطق کم عمق، ساخت موج شکن ها، و گسترش ساحل این نهر برای تبدیل شدن به یک اسکله مناسب برای بارگیری و تخلیه محموله دریایی بود.

در سال 1961، برای اولین بار در نهر صید انجام شد تا این امکان برای کشتی های بار گیری 7 پایی (2.1 متری) فراهم شود تا در هر زمانی از نهر عبور کنند. دوباره در دهه های 1960 و 1970 دوباره صید انجام شد به طوری که این کار لنگر گاه را به مکانی برای کشتی رانی محلی و ساحلی تا حداکثر 500 تن تبدیل کرد.

عمل صید و شکار باعث رونق نهر و ورود مداوم کالا، و گسترش صادرات مجدد، شد و باعث برتری دبی بر شارجه، دیگر مرکز تجاری برجسته در منطقه در زمان پل آل مکتوم گردید، پل آل مکتوم اولین پلی بود که بور دبی را به دیرا وصل می کرد، در سال 1963 ساخته شد. اگرچه اهمیت نهر به عنوان یک لنگرگاه با توسعه بندر جبل علی کم رنگ شد، امکانات کوچکتر مثل بندر سعید، در عرض نهر وجود داشت، با این امکان که محلی برای تاجران و سوداگران منطقه و شبه قاره بود.

خور دبی

خور دبی

قابل توجه ترین ساختمانها در طرف دیرا در تور دبی روی نهر، برج های دو قلوی دیرا، برج نهر دبی، شرایتون نهر دبی، بانک ملی، و اتاق بازرگانی می باشند. در طرف دیگر پل آل مکتوم روی نهر دبی، پارک نهر دبی، یکی از بزرگترین پارک های دبی قرار دارد.

نهر همچنین محلی برای کلوب (مجموعه ورزشی) گلف و قایق بادبانی دبی می باشد، که متشکل از برنامه نتور گلف 18 سوراخه، محل های باشگاه، مجتمع های مسکونی و هتل پارک هایت است.

ورودی اولیه نهر به سمت سرزمین اصلی دبی در مناطق الراس و راه پر پیچ و خم دیرا در قسمت شرقی دبی و  منطقه ی الشینداگها در قسمت غربی دبی می باشد. سپس از طریق سرزمین اصلی به سمت جنوب به شرق ادامه داشته و از بندر سعید و پارک نهر دبی عبور می کند.

خور دبی امارات

خور دبی امارات

انتهای طبیعی نهر در پناهگاه حیات وحش راس الخور، 14 کیلومتر (8.7 مایل) دور تر از سرچشمه اش در خلیج فارس است. شکل سنتی و قدیمی حمل و نقل بین بخش های غربی و شرقی دبی در عرض نهر از طریق عبراس بوده که در دبی به کار گرفته شد.

به علاوه، قسمت های شرقی و غربی از طریق چهار پل (المکتوم، الگرهود، منطقه عبوری خلیج برای کسب و کار، و پل شناور) و یک تونل (تونل الشینداقا) به هم متصل می شوند.

بور دبی در قسمت جنوب غربی

وقتی که قایق های روی آب اغلب به عنوان بخشی از تور های راهنمای گشت و گذار در تور دبی در نظر گرفته می شوند و روشی عملی برای بازدید از مناظر نهر دبی هنگام رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر می باشند، آبراه همچنین می تواند از طریق یک گردش دریایی در غروب آفتاب به همراه شام، روی یک قایق بادبانی چوبی و سنتی عربی به نام کشتی یک دکلی عربی، لذت بخش باشد.از نهر، تعیین و مسافت یابی و بازدید از قصرها، مساجد، و دیگر اماکن دیدنی دبی، از قبیل بازار طلا، و روستای میراث دبی امکان پذیر است.

جزایر نخل خرما در تور دبی

جزایر نخل خرما دبی

جزایر نخل خرما دبی

جزایر نخل خرما در سواحل دبی امارات متحده ی عربی، شامل سه جزیره ی مصنوعی جزیره ی جمیرا، جزیره دیرا و جزیره نخل خرما جبل علی می باشند. از نوامبر 2014، تنها جزیره جمیرا تکمیل شده است. این جزیره به شکل نخل خرما بوده، که قسمت بالایی آن هلالی شکل است. بعد از تکمیل، جزیره جبل علی نیز به همان شکل خواهد شد، هر جزیره میزبان تعداد زیادی از مجتمع های مسکونی، مراکز تفریح و سرگرمی تور دبی خواهد بود و کلا بالغ بر 520 کیلومتر به سواحل غیر عمومی شهر دبی اضافه خواهد گردید.

جزایر نخل خرما تور دبی

جزایر نخل خرما تور دبی

ایجاد جزایر نخل خرما در ژوئن 2001 آغاز شد. مدت کوتاهی پس از آن، جزایر نخل خرما اعلام عمومی شده و کار آباد سازی این جزایر شروع گردید. این جزیره معنای وسیعتری و بزرگتری داشت، اما بعدها کوچک شد.یک جزیره طراحی شده و پروژه ساخت آن آغاز گردید، اما این پروژه بعدا بازسازی شده و به جزایر نخل خرما تغییر نام داده شد.

جزایر نخل خرما

جزایر نخل خرما

جزیره جمیرا یک مجمع الجزایر مصنوعی در امارات متحده ی عربی است که با استفاده از احیای زمین ها توسط نخیل، شرکت وابسته به دولت دبی، ایجاد، طراحی، و توسط شرکت معماران/ طاووس هلمن هرلی چاورت، توسعه داده شد.

این جزیره یکی از سه جزیره ی طراحی شده، با نام جزایر نخل خرما (جزیره ی جمیرا، جزیره ی جبل علی، و جزیره ی دیرا) می باشد که تا خلیج فارس امتداد داشته است، و به خط ساحلی دبی به اندازه کلی 52 کیلومتر (320 مایل) اضافه خواهد کرد. جزیره جمیرا کوچکترین و اصلی ترین جزیره از میان سه جزیره در حال توسعه توسط شرکت نخیل می باشد. این جزیره در منطقه ی ساحلی جمیرای امارات دبی، در امارات متحده ی عربی واقع شده است.

جزیره جمیرا

جزیره جمیرا تور دبی (مختصات: شرق25°06′28″ شمال 55°08′15″) متشکل از یک تنه درخت، یک تاج با 16 برگ، و یک هلال پیرامون جزیره است که موج شکنی به طول 11 کیلومتر را تشکیل می دهد. ابعاد خود جزیره 5 کیلومتر در 5 کیلومتر است. این جزیره 78 کیلومتر به خط ساحلی دبی می افزاید.

نخل جمیرا

نخل جمیرا

ساکنان در اواخر سال 2006، 5 سال بعد از شروع بازسازی جزیره، به سمت منطقه ی جزیره جمیرا حرکت نمودند. آدرس و موقعیت جزیره ی نخل خرما، یک نماد وضعیتی (وضعیت حقوقی) در دبی در نظر گرفته می شود.مونوریل (راه آهن تک ریلی) جزیره در سال 2009 افتتاح شد، اما به دیگر سیستم حمل و نقل عمومی متصل نیست.

اهمیت ساختاری

جزیره ی نخل خرمای جمیرا تور دبی به طور کامل از شن و ماسه و سنگ ساخته شد (هیچ گونه بتن یا فولادی در ساخت این جزیره مورد استفاده قرار نگرفته است). این عمل مطابق با دستور شاهزاده دبی، که این ایده را برای ساخت داد است . نیز طراحی جزایر نخل خرما در سر داشت، انجام شد.

هدف اصلی ساخت جزایر نخل خرما تور دبی، ایجاد منطقه ی توریستی و گردشگری اصلی در تور دبی بود تا هرگونه کاهش درآمد حاصل از نفت، جبران شود، چرا که ذخایر نفتی خلیج فارس در حال اتمام بود. جزیره جمیرا میزبان هتل آتلانتیس است.

هتل آتلانتیس تور دبی

هتل آتلانتیس تور دبی

محدودیت های اصلی

حادثه ی 11 سپتامبر در سال 2001 منجر به کاهش گردشگران تور دبی  شد، که به اقتصاد آنها ضربه سختی وارد نمود. سرعت انجام پروژه به طرز چشمگیری کاهش یافت.

دیگر محدودیت مهم این پروژه، این بود که زمان برآورد شده برای اتمام پروژه (4 سال) خیلی طولانی بود.

برای سرعت بخشیدن به پروژه ساخت و ساز در راس جزیره، 40000 کارگر استخدام شدند تا روزانه در دو شیفت مختلف کار کنند (هر شیفت، 12 ساعت بود).

برای مقابله با امواج و حرکت ثابت دریا، مسدود کننده های موج در سرتاسر جزیره ی نخل خرما ساخته شدند. ارتفاع این مسدود کننده ها 3 متر و طول کلی آنها، 160 کیلومتر بود. پایه ی این مسدود کننده ها و همچنین جزیره با امتداد طولی بیش از حدود 11.5 کیلومتر، به طور مداوم در طول پروسه ی ساخت و ساز با کمک غواصان دریای عمیق تحت نظارت قرار گرفت.

آنها برای انجام چیدمان مناسب و قرار گیری صخره ها در زیر سطح، مرتب کنترل می شدند تا ثباتشان مورد اطمینان باشند. شکل جزیره، هنگام ساخت در وسط دریا، به طور مداوم با استفاده از سیستم جهانی موقعیت یابی، تنظیم و کنترل می شد (ماهواره حدودا 676 کیلومتر بالاتر از سطح دریا در فضا قرار داده شد). شن و ماسه ی روی قسمت بالایی جزیره توسط روشی به نام رنگین کمان سازی، به صورت اسپری پخش می شد. در اینجا شن و ماسه حاصل از لایروبی کشتی ها به زمین پاشیده می شد.

کل جزیره به طوری تنظیم و چیدمان شده بود که هیچ گونه آب راکدی بین جزیره و مسدود کننده های آب وجود نداشت. بنابراین برای دست یابی به این حالت، تغییرات ساختاری کوچکی روی مسدود کننده های مشخص در جزیره انجام گرفت. در نتیجه این کار باعث حرکت آب دریا به درون و بیرون مسدودکننده ها بدون وارد آمدن هیچ گونه آسیب به جزیره، شد.

برای پیشگیری از فرسایش خاک جزیره، تنظیمات محافظت کننده ای به طور مداوم انجام می شد تا باعث حرکت و پخش خاک در امتداد ساحل جزیره و نیز ساحل دبی شود. محیط زیست ساحلی با کمک خود طبیعت بازیابی شد. این تغییرات با جذب گونه های جدیدتر ماهی ها و نیز تشکیل صخره ها شروع شد.

هر 6 هفته غواصان دریا به زیر آب می رفتند تا زندگی دریایی را به عنوان بخشی از پروسه ی نظارتشان، بررسی نمایند. اقدامات احتیاطی نیز برای پیشگیری از پروسه ی آبگونه سازی شن و ماسه روی جزیره (زیر سطح فوقانی) صورت گرفتند.

این پروسه ی آبگونه سازی به دلیل حرکت صخره ها و شن و ماسه و نیز تحت فرسایش آب قبل و بعد از ساخت و ساز، اتفاق افتاد. روش فشرده سازی از طریق وسایل لرزاننده، روشی بود که برای پیشگیری از پروسه ی آبگونه سازی به کار گرفته شد. این کار انجام گرفت تا ترکیب پایه ی جزیره نگهداشته شود و نیز یک زیرسازی مستحکمی برای ساخت و ساز های بعدی تشکیل گردد.

رودخانه وحشی

رودخانه وحشی،در تور دبی و در مقابل برج خیره کننده العرب، 30 مسیر قایق سواری و جاذبه برای تمام افراد خانواده در تور دبی فراهم می کند. رودخانه وحشی از مضمون داستان یوها، شخصیتی شناخته شده از افسانه های عربی، الهام گرفته شده است.

رودخانه وحشی تور دبی

رودخانه وحشی تور دبی

دسترسی رایگان به رودخانه ی وحشی

وقتی که  در تور دبی در هتل ساحلی جمیرا، مدینات جمیرا، برج العرب جمیرا، هتل مجاور رودخانه جمیرا و برج های امارات جمیرا قصد دارید بمانید، دستیابی شما به رودخانه وحشی رایگان می باشد.

شما یک بازدید افتخاری از رودخانه وحشی در تور دبی خواهید داشت، زمانی که در مجتمع مسکونی تجارت جهانی جمیرا، سرای (قصر) زبیل جمیرا و خوابگاه سلطنتی سرای زبیل جمیرا می مانید (از 1 سپتامبر 2015 شروع شده، مهمانانی که در سرای زبیل جمیرا و خوابگاه سلطنتی سرای زبیل جمیرا می مانند، ورود افتخاری به پارک آبی خواهند داشت).

کالسکه یک اسبه رایگان و افتخاری و خدمات رفت و آمد هر روز در تور دبی بین تفریحگاه ساحلی و رودخانه وحشی موجود می باشد.

به سادگی با دربان، سرپیشخدمت یا مسئول پذیرش مجتمع اقامتی خود تماس بگیرید تا یک روز فوق العاده برای همه خانواده را سازماندهی کند.

برج العرب برای فراهم سازی آرامش و راحتی بهینه طراحی شده است، و سطح سرویس دهی منحصر به فرد آن بدان معناست که حتی ثبت نام شما در حریم خصوصی مجموعه شما انجام خواهد شد.

هتل ساحلی جمیرا تفریحگاهی پر رفت و آمد و مجلل است، که کاملترین لذت های زندگی در تور دبی را دارد، و حس هر مهمانی را که در این تفریحگاه اقامت می کند، به اوج می رساند.

هتل ساحلی جمیرا تور دبی

هتل ساحلی جمیرا تور دبی

مدینات جمیرا، که مستقیما در ساحل جمیرا واقع شده است، ستایشی شکوهمند از میراث دبی بوده و شبیه به یک ارگ عربی زمان باستان می باشد.

مدینات جمیرا تور دبی

مدینات جمیرا تور دبی

چشمه آب معدنی ماهی

پارک آبی رودخانه وحشی تور دبی، درمان جدید و متناوبا سرگرم کننده ای را برای سلامت و زیبایی- با نام فیشو، چشمه ی آب معدنی ماهی، به راه انداخته است. این آخرین مورد اضافه شده به طیف وسیعی از وسایل سرگرمی خانواده در تور دبی است که در آن از ماهی بدون دندان “رافا گارا” استفاده می کنند تا با خیال راحت و به آرامی پا را لایه برداری نمایند.

پارک آبی رودخانه وحشی تور دبی

پارک آبی رودخانه وحشی تور دبی

رودخانه وحشی اولین و تنها مکانی در دبی است که از این ماهی پرآوازه برای لایه برداری پا به آرامی و با اطمینان استفاده می کند. این ماهی باعث تمیزی منافذ و حذف سلول های مرده ی پوست شده و نیز به عنوان یک ماساژور کوچک پاها و زانوها، با افزایش گردش خون به کار می رود. این تجربه در ابتدا کمی باعث حساسیت و قلقلک می شود، اما پوست فورا نرم تر و لطیف تر می گردد.

پارک آبی رودخانه وحشی

پارک آبی رودخانه وحشی دیگر پارک آبی تور دبی، امارات متحده ی عربی است. پارک آبی، که در منطقه ی جمیرا، نزدیک به برج العرب و هتل ساحلی جمیرا واقع شده است، به دست صاحب هتل بین المللی جمیرا، مستقر در دبی اداره می شود.

پارک آبی رودخانه وحشی مجهز به استخر موج سرد و گرم، چندین دوش آب و دو عدد دستگاه گشت و گذار مصنوعی می باشد. به علاوه، این پارک بزرگترین دوش آب خارج از آمریکای شمالی را داشت، اما اکنون این دوش برای ایجاد فضا برای دو رودخانه دیگر نیز برداشته شده است. ویژگی دیگر این پارک، آبشار 18 متری (59 پایی) است که هر ده دقیقه خاموش و پنهان می شود. پارک آبی همچنین دو هدیه سرا، سه رستوران و دو جایگاه صرف خوراک سرپایی در تور دبی دارد.

این پارک برنامه اصلی مسابقه شگفت انگیز 5 و مسابقه شگفت انگیز 1 آسیا بوده که در آن تیم ها باید از یک سرازیری 21 متری (69 پا) پایین می آمدند. این پارک بعدا نیز برنامه اصلی مسابقه شگفت انگیز 2 استرالیا شد، اما در عوض، تیم ها باید با ماشین موج سواری گشت زده و از تخته های مخصوص رقص تند استفاده کنند تا در مسیر خود تا انتهای جایی که به سرنخ بعدی دست پیدا کنند، موج سواری نمایند.

پارک آبی وایلد وادی تور دبی

پارک آبی وایلد وادی تور دبی

سیرا جمیرا

سیرا جمیرا بلندترین و سریعترین آبشار سقوط آزاد خارج از آمریکای شمالی و جنوبی است. سواران با بالارفتن تا ارتفاع 33 متری (108 پا) سرعت سواری شان به اوج 80 کیلومتر بر ساعت (50 مایل بر ساعت) می رسد.

مسیر های سواری فلو رایدر، سقوط و موج برگشته، شبیه سازی های موج سواری هستند که بیش از هفت تن آّب را در هر ثانیه به شکل های فوم قالبی صفحه نازک، به بیرون پرتاب می کنند.

آبشار سیرا جمیرا پارک آبی تور دبی

آبشار سیرا جمیرا پارک آبی تور دبی

این مسیر های موج سواری ایجاد اثر موج واقعی می کنند که این امکان را برای سواران فراهم می سازد تا با تخته موج سواری دارای یک لبه صاف، تخته موج سواری کوتاه که با زانو کنترل می شود، موج سواری کنند.

شاخابه ی آب خیز ها بزرگترین استخر موج در خاور میانه است. در این استخر موج های موازی و همسان و متقاطع 1.5 متری (4.9 پا) در پنج حالت مختلف ایجاد می شود.

مسیر سفر یوها یک رودخانه طولانی 360 متری (1180 پا) است که این امکان را برای مسافران تور دبی فراهم آورده تا استراحت کرده و به آرامی در اطراف پارک شناور باشد.

لنج و تالاب یوها، محوطه ی بازی رودخانه وحشی برای کودکان است و بیش از 100 وسیله آب بازی/ سواری دارد.

آبشار پارک آبی وایلد وادی تور دبی

آبشار پارک آبی وایلد وادی تور دبی

سرویس دهی به مهمانان

اتاق های تعویض لباس: رودخانه وحشی در تور دبی رختکن های جداگانه برای مردان و زنان به همراه قفسه های فلزی در اندازه های مختلف دارد. رختکن ها مکررا تمیز میگردد و دارای اتاقک های دوش بیشماری می باشند. قفسه های فلزی رختکن ها با استفاده از بند مچی مهمان، صادر شده برای هر مهمان، قفل و باز می شوند.

بند های مچی: مهمانان تور دبی این اختیار را دارند که برای بندهای مچی خود پول واریز کرده (شارژ کرده) که موقع خرید غذا و نوشیدنی، نیاز به حمل کیف پول در سراسر پارک نداشته باشند. هر گونه هزینه ی بلا استفاده در بند مچی به مهمان بازگردانده می شود.

کابین های رودخانه: رودخانه وحشی تور دبی شش کابین دارد که با پرداخت هزینه اضافی رزرو می شود. هر کابین ظرفیت اسکان تا 8 نفر مهمان را داشته و مجهز به صندلی نشیمن خصوصی تضمین شده است، چهار صندلی حمام آفتاب زیر چادر، حوله های رایگان و عبور سریع بسیار ویژه برای دسترسی سریع به رودخانه وحشی سفید می باشد.

غذا و نوشیدنی: دو رستوان اصلی رودخانه وحشی تور دبی غذاهای برگر جولشن و داگ و آشپزخانه ی خانوادگی یوها را دارد. در هر دو این رستورانها همبرگر، شوارما (ساندویچ پیتا)، مرغ سوخاری، انواع سالادها و ساندویچ ها سرو می شود. دیگر رستوران ها از قبیل: رستوران کباب علی، پیتزا ریپتاید، سوپر میوه ی لیلا و اسنک فروشی و کافه ی شاه بندر می باشند.

تفرجگاه ساحلی دبی در تور دبی

تفرجگاه ساحلی تور دبی منطقه ای در دبی، امارات متحده ی عربی است. تفرجگاه ساحلی دبی یک کانال شهری مصنوعی است که در امتداد دو مایلی (3 کیلومتری) خط ساحلی خلیج فارس ساخته شد. وقتی که کل پروسه ساخت تکمیل شد.

تفرجگاه ساحلی تور دبی

تفرجگاه ساحلی تور دبی

بیش از 12000 نفر در برج های و ویلاهای مسکونی اسکان خواهند یافت. این تفرجگاه در اینترچنج 5 بین اسکله ی جبل علی و منطقه ای که مسئولیت میزبانی از گروه اینترنت شهر دبی، گروه رسانه ی شهر دبی و دانشگاه آمریکایی شهر دبی را بر عهده دارد، واقع شده است. اولین فاز (مرحله) این پروژه به پایان رسیده است. ساخت تفرجگاه ساحلی دبی الهام گرفته از پروژه ساخت میدان کنکورد کرانه ی اقیانوس آرام در امتداد رود فالس در ونکوور کانادا می باشد.

ساخت

به منظور ساخت تفرجگاهی مصنوعی، مهندسان سازه، آب های خلیج فارس را به محل تفرجگاه ساحلی درآوردند، و یک اسکله جدید ایجاد نمودند. یک آبراه بزرگ مرکزی وجود دارد که از بیابان ها حفر شده و در طول 3 کیلومتری تفرجگاه در جریان است. بیش از 12 درصد کل زمین آن منطقه ی تفرجگاه، اختصاص به این فضای عمومی مرکزی داده شده است. اگرچه بیشتر این منطقه، توسط سطح آب تفرجگاه اشغال شده، این تفرجگاه نیز دارای حداکثر 8 کیلومتر باغ مجهز به گردشگاه عمومی می باشد.

تفرجگاه ساحلی دبی کاملا مصنوعی بوده ولی در سفر تور دبی از دیدن آن مطمئنا لذت خواهید برد و بدست موسسه ساختمانی املاک و مستغلات عمار در امارات متحده عربی ساخته شده و طراحی آن توسط شرکت اچ او کا کانادا صورت گرفته است. پس از اتمام پروژه، ادعا می شود که این تفرجگاه ساحلی بزرگترین تفرجگاه مصنوعی جهان در تور دبی باشد. بزرگترین تفرجگاه مصنوعی فعلی در جهان تفرجگاه دل ری در کالیفرنیا آمریکا می باشد.

تفریحگاه ساحلی دبی

تفریحگاه ساحلی دبی

یک دسترسی عمومی به مسیر کنار دریا در اطراف تفرجگاه و بعضی از بخش های مسیر اقیانوسی در امتداد ساحل به همراه منظره ای رو به جزیره نخل خرما جمیرا وجود دارند. بزرگترین پروژه ساخت این تفرجگاه، مجتمع ساحلی جمیرا است. تفرجگاه ساحلی دبی تنها به روی مردم مسجد الرحیم در اکتبر 2013 باز بود، که این مسجد در انتهای جنوبی تفرجگاه واقع شده است.

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X
عضو کانال تلگرام ما شوید
یا
عضویت در خبر نامه
با عضویت در خبرنامه آرشین پرواز از نرخ تورهای لحظه آخری و نیز 10% تخفیف ویژه اعضا بهره مند شوید.