کلیسای سنت جورج استانبول -قیمت تور استانبول|تور استانبول|آرشین پرواز

کلیسای سنت جورج استانبول

کلیسای سنت جورج استانبول

کلیسای سنت جورج استانبول کلیسای اصلی جامع ارتدوکس یونانی در استانبول ترکیه، بزرگترین شهر ترکیه (قسطنطنیه قدیم) و پایتخت امپراطوری بیزانس تا سال ۱۴۵۳ بوده و هنوز هم در استانبول مورد استفاده قرار می گیرد. حدودا از سال ۱۶۰۰، کلیسای سنت جورج استانبول مرکز رهبری جهانی اسقف بزرگ، اسقف ارشد کلیسای ارتدکس یونانی بوده است و حکم رهبر معنوی مسیحیان ارتدوکس شرقی در جهان را دارد.

کلیسای سنت جورج تور استانبول

کلیسای سنت جورج تور استانبول

کلیسای سنت جورج استانبول که شما عزیزان می توانید از طریق مسافرت با تور ارزان استانبول آن را ملاقات کنید ، به شهید مسیحی سنت جورج اختصاص داده شده، و وقف این شخص است، محل مهم برگزاری خدمات متعدد و جایی است که بزرگ قبیله یا رئیس، در صورت لزوم، تدهین را در پنجشنبه مقدس و کبیر، تقدیس خواهد نمود. به همین دلیل، کلیسای سنت جورج استانبول به نام «کلیسای پدر سالاری مر بزرگ» شناخته می شود، در یک زمان، مقام ارشد کلیسا تمام تدهین های مورد استفاده در سر تاسر کل کلیساهای ارتدوکس را تقدیس می کرد. هرچند، امروزه بیشتر سران کلیساهای اتوسلافوس مر خود را قربانی می کنند.

کلیسای سنت جورج در تور استانبول

کلیسای سنت جورج در تور استانبول

کلیسای سنت جورج استانبول در منطقه ی فنر استانبول، شمال غربی مرکز تاریخی قسطنطنیه قدیم قرار دارد. (آدرس آن، پاتریخانسی رام فنر، کادسی صدر اعظم علی پاشا، فنر ۳۴۲۲۰، استانبول است.) این یک کلیسای نسبتا کوچک است، مخصوصا با توجه به موقعیتش در جهان مسیحیت، هرچند این اتفاق توسط قوانین اسلامی امپراطوری عثمانی که بر حقوق اهل ذمه حکمرانی می کنند، توضیح داده می شود، حقوقی که تصریح می کنند که تمام بناهای غیر اسلامی باید کوچکتر و پست تر از بناهای اسلامی متناظر مثل مساجد باشند. اگر به خاطر فتوحات اسلامی قسطنطنیه در سال ۱۴۵۳ نبود، کلیسای اسقف در ایا صوفیه قرار داشت.

تور استانبول

تور استانبول

ساعت بازدید کلیسا برای عموم از ۸:۳۰ تا ۴ بعد از ظهر است، اما در اقدامی علیه ملی گرایان ترکی و دیگر افرادی که چشم دیدن حال خوب کلیسا را ندارند، بازرسی امنیتی شدید در آنجا اعمال می شود. کلیسای سنت جورج استانبول محل بازدید گروهی از زائران از یونان و دیگر کشورهای ارتدوکس است. در پشت کلیسا دفاتر اسقفی و کتابخانه اسقف قرار دارند. کلیسا، که بخشی از یک صومعه قبل از تبدیل شدن به محل رهبری اسقف و پاپ کلیسا بود، ظاهرا تاثیر گذار نبوده، اما فضای داخلی آن با هزینه های زیاد به سبک های مورد علاقه ی مسیحیان ارتدوکس تزئین شده است.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X
عضو کانال تلگرام ما شوید
یا
عضویت در خبر نامه
با عضویت در خبرنامه آرشین پرواز از نرخ تورهای لحظه آخری و نیز 10% تخفیف ویژه اعضا بهره مند شوید.