۱۰ نکته ای که هیچ کس درخصوص تایلند به شما نمی گوید

بازار دالات رات فائي بانکوک
۵ بازار بسیار دیدنی در بانکوک
بهمن ۶, ۱۳۹۴
راهنمای سفر بانکوک-عکس
راهنمای سفر بانکوک
بهمن ۱۱, ۱۳۹۴
نکات سفر تایلند 4

۱۰ نکته ای که هیچ کس درخصوص تایلند به شما نمی گوید

بی شک شما از این واقعیت که تایلند به طور غیر قابل وصفی زیباست و دارای شگفتی های طبیعی ، غذاهای بی نظیر ، مردمان صمیمی و مهمان نواز هست آگاهی دارید .  تایلند جنگ های پهناوری دارد که می توان درآن به اکتشاف پرداخت ، جزایراستوایی دارد که می توان برای آرامش یافتن به آنجا رفت و آبشار های زیبایی دارد که می توان با شنا کردن در آن لذت برد . تنها با کمی بیشتر از دو هفته اقامت در تایلند آن روی دیگر تایلند که هیچ کس چیزی از آن به شما نگفته است و در هیچ تبلیغ رویایی ای  نیامده است رو به رو می شوید . زندگی یا اقامت تفریحی در تایلند می تواند ایده ال باسد اما نکاتی نیز وجود دارد که ممکن است هیچ کس راجع به آنها با شما حرفی نزده باشد …

 

 

 

 

 • سرویس های بهداشتی به خوبی عمل نمی کنند و کاغذ توالت را رد نمی کنند

گرچه عملکرد یک سرویس بهداشتی کاملا واضح است ، توالت ها و لوله های آنها در تایلند نمی توانند کاغذ توالت را پایین ببرند و رد کنند . در تمام رستوران ها و سرویس های بهداشتی عمومی علایمی قرار داده شده که از شما می خواهد دستمال خود را در درون سطل های زباله رو باز بیاندازید . برای مثال خود من زمانی که از سرویس بهداشتی پمپ بنزینی استفاده کردم چون هنگام خروج کاغذ توالت خود را بیرون نیاوردم و درون سطل زباله کنار شیر آب آنجا ننداختم توسط پیرزنی که در آنجا بود به شدت مورد سرزنش قرار گرفتم . حتی اگر من این موضوع را می دانستم باز ترجیح می دادم تا مورد غضب پیرزن قرار بگیرم تا اینکه این عمل غیر بهداشتی را انجام دهم . اگر شما قصد دارید این قانون را زیر پا بگذارید و سیفون را بکشید ؛ بدانید که سیفون کاغذ توالت را رد نخواهد کرد و فاجعه ای رخ می دهد .

 

نکات سفر تایلند

 

 

 

 • انقدر که شما فکر می کنید ارزان نیست

اگر شما با هزینه انرژی ۹۰ بات به ازای یک پند به تایلند بیاید زندگی در اینجا به کام شما خواهد گذشت . قیمت ها بسته به محلی که در آن هستید متغیر است ؛

تایلند کشور فوق العاده ارزانی است بخصوص در مقایسه با کوه سامویی (Koh Samui ) جایی که من زندگی میکنم . هرچند غذا های متنوع ارزان قیمتی در تایلند وجود دارد ( با حدود ۶۰ بات ) ، شما مجبورید وقتی ببیرون غذا می خورید بخشی از غذای خود را با پشه های موجود در رستوران های چوبی به اشتراک بگزارید . اگر بخواهید غذای خود را در محیطی بسته با سیستم تهویه مناسب صرف کنید هزینه شما به شدت بالاتر می رود ( ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ بات برای هر وعده ) . یک ویزیت دکتر برای یک آمپول و قرص من را ۳۰۰۰ بات پیاده کرد . هر ۹۰ روز ویزای شما به پایان می رسد  و شما را ۱۱۰۰ بات ( ویزای توریستی ) به خرج می اندازد و ۱۹۰۰ بات نیز باید برای تمدید ۳۰ روزه آن بپردازید . اگر از کشور خارج شوید باید هزینه های حمل و نقل ، اقامت به علاوه ویزای توریستی را بپردازد . اگر قصد داشته باشید اینجا در تایلند زندگی و کار کنید آنگاه باید برای ویزای غیر مهاجرتی (non-B visa ) 2000 بات ( یکبار ورود ) و ۵۰۰۰ بات ( چندبار ورود ) بپردازید و این مبالغ جدا از هزینه مجوز کار است که باید بپردازید .

 

 

 

 

 • صنعت توریسم اشباع شده است

از آنجا که تایلند به یکی از برجسته ترین مقاصد گردشگری بین المللی تبدیل شده ( تور بانکوک ) است که پروازها و پکج های مسافرتی متعددی دارد ، همیشه پراز توریست است . در جزایر تایلند تعداد اروپایی ها بیش از تایلندی ها  می باشد . تایلندی ها برای داشتن رستوران ها و خط ساحلی لوکس املاک خود را به اروپایی ها فروخته اند . برخی کوه سامویی (Koh Lanta ) را به این خاطر که تعداد زیادی سوئدی در آن ساکن هستند به نام جزیره سوئدی می شناسند و به همین ترتیب کوه فنگان اسرائیلی (Koh Phangan ) . البته من بیشتر ترجیح می دهم کوه سامویی را روسیه استوایی بنامم زیرا اکثرکلاس ها را روسیه ای ها تشکیل می دهند و چند بچه تایلندی . شوهر من به دانشجویان بزرگسال روسی زبان انگلیسی آموزش می دهد ، مربی یوگای من روسیه ای هست ، در منوی بیشتر رستوران ها غذاهای روسیه ای دیده می شود و این روزها تعداد افراد روسیه ای بیشتر از تایلندی ها به چشم می خورد .

 

نکات سفر تایلند 2

 

 

 

 

پادشاه ۸۵ ساله تایلند طولانی ترین پادشاهی جهان است . تایلندی به شدت برای او ارزش و احترام قائل هستند و او را عاشقانه دوست دارند . در هر فروشگاه ، رستوران و مدرسه ای تصاویر قدیمی و جدید پادشاه و همسر وی به چشم می خورد . تایلندی ها با افتخار از او صحبت می کنند و در مدارس کودکان باید هفته ای یکبار سرود مخصوص به پادشاه را درکنار سرود ملی تایلند بخوانند . در سینما برای ادای احترام به پادشا همه افراد  در جای خود می ایستند و شما هم برای نشان دادن و ادای احترام به پادشاه چاره ای جز ایستادن ندارید . این هشدار مرا جدی بگیرید که ادای احترام امری فوق العاده احساسی عاطفی است و شما نیز باید این عمل را بجا آورید .

نکات سفر تایلند 3

 

 

 

 • زوج هایی با فاصله سنی بیار زیاد

فکر نمی کنم در هیچ جایی از جهان مانند تایلد بتوانید تعداد زیادی از زوج هایی را ببینید که مردی ۶۰ ساله با زنی ۲۰ ساله ازدواج کرده باشد . مردمی که برای بار اول از این جا دیدن می کنند ، با دیدن دخترانی که با مردانی همسن پدربزرگشان ازدواج کرده اند به کلی شوکه می شوند . اگر شما در اینجا زندگی کنید ، دیدن مردانی مسن با مو های جو گندمی که فرزند تازه متولد شده خود را در آغوش گرفته اند برایتان امری عادی می شود . اروپایی ها با ویزای بازنشستی در اینجا اقامت می گیرند ، با دختر های جوان تایلندی ازدواج می کنند و خانواده دوم خود را تشکیل می دهند . سویی ، یک از دوستان من که ۳۲ سال دارد می گوید که بسیاری از دختران جوان تایلندی این کار را برای بدست آوردن امنیت انجام می دهند تا از این طریق بتواننند فرزندان خود را به مدارس خوبی بفرستند و از ئالدین خود مراقبت کرده و به صورت ماهیانه برای آنها پولی بفرستند . او می گوید که معمولاسالهای زیادی از ادواج زوجین می گذرد و نه دوستان تایلندی او انگلیسی یاد می گیرند و نه همسران اروپایی آنها تایلندی و در نتیجه مجادلات بسیار زیادی به علت سوء تفاهم و بد فهمی آنها از یکدیگر بوجود می آید . او می گفت که دلیل اینکه او از ازدواج با فردی مسن خودداری کرده همین دلایل می باشد و ترجیح میدهد اول با کسی که عاشق اوست ازدواج کند .

 

 

 

 • همیشه در حال عرق ریختن خواهید بود

گرچه من فوق العاده هوای آفتابی و گرم را دوست دارم ، تا بحال چنین روز های گرمی را ندیده بودم . مانند هر مکان استوایی دیگر ، نمی توان از گرما گریخت ؛ در سایه ، داخل منزل ، و یا در اوقیانوس ( ۲۸درجه سلسیوس ) . حتی وقتی خواب هستید شر شر عرق می ریزید . در بیداری درست پس از دوش گرفتن نیز عرق می کنید مگر اینکه سیستم تهویه مطبوعی داشته باشید که یک لحظه نیز خاموش نشود . در جنوب تایلند هیچ روز سردی وجود ندارد و خنک ترین وقتی که من تجربه کرده ام زمانی بوده که پشت موتور خود بوده ام . اگر نمی خواهید که لباس های خود را حداقل سه بار در روزمجبور شوید که عوض کنید پس در ماه آوریل و می (اردیبهشت و خرداد ) به جزیره نروید .

 

 

 

 • تایلندی ها نمی تواند ماشین برانند

تا وقتی صحبت از موتر سیکلت است تایلندی ها به خوبی قاونین را می شناسند و رعایت می کند ؛ تایلندی ها از زمان کودکی و مدرسه رفتن تا زمان پیری که به سختی می توانند راه بروند موتور سواری می کنند .  مادر ها همراه با نوزادان و بچه هایشان موتور سواری می کنند و خانواده ها چهار نفری در حالی که سگشان نیز همراهشان هست روی یک موتور کوچک رانندگی می کنند .  اما همان طور که یکی از دوستان من تایید می کند ، تایلندی ها نمی توانند ماشین برانند . در جزیره ، به نظر می رسد که تمایل به خرید ماشین های هایلوکس و شاستی بلند رو به افزایش است . اما پس از سالها عادت کردن به موتور سواری خوب می توان تصور کرد که رانندگی با ماشین برای تایلندی ها چگونه خواهد بود!!! . رانندگان حین رانندگی مدام ترمز می کنند و گاز می دهند و بیشتر ماشین ها هنگام دور زندن قبل از اینکه بپیچند کاملا می ایستند . وقتی سوار یک موتور کوچک هستید می توانید به راحتی از میان ماشین ها با سرعت زیاد عبور کنید اما وقتی پشت ماشین های بزرگ و شاستی بلند رانندگی می کنید به نظر می رسد که اینکار ممکن نیست ؛ در اینجا راننده ها گویی فراموش کرده اند که سایز وسیله ای که با آن رانندگی می کنند دیگر عوض شده است و حتی گاهی از مسیر خود خارج می شوند و به مسیر ماشین هایی که از مقابل می آیند تجاوز می کنند که ایم امر بسیار خطرناک است ( تور پوکت ) .

 

نکات سفر تایلند 4

 

 

 • پشه ها و سایر اشکال زندگی استوایی

اگر فکر می کنید که زندگی کردن با پشه ها را می توانید تحمل کنید باید مجددا به این موضوع بیاندیشید . شما هز کاری انجام دهید باز پشه ها شما را نیش می زنند . و باید خوش شانس باشید که پشه هایی که شما را می گزند حامل بیماری نباشند و شما تب نکنید . مورچه ها در همه جا هستند و در اینجا از نوع قرمز بزرگ هستند که می توانند شما را بگزند و سبب خارش و التهاب شدید پوست شما گردند . حتی مورچه های کوچک در کیسه های قهوه و برنج و کره بادوم زمینه رخنه می کنند . هر چیز خوراکی ای را باید در یخچال خانه نگهداری کنیم . در باغچه خانه هم مار های پیتون دیده می شوند .

نکات سفر تایلند 5

 

 

 

 • وقتی باران می بارد

روز های پیدا می شود که آب آشامیدنی ، برق و وای فای پیدا نمی کنید . در هر روز بارانی ، جاده ها را سیل بر می دارد و پیاده تردد کردن بدون چتر یا پلاستیک دیوانگی است . در ماه هایی که موسم بارندگی است ، ممکن است یک هفته بدون توقف باران ببارد . شما می توانید آب باران ذخیره کنید تا برای شست و شو از آن استفاده کنید . ( تور تایلند نوروز ۹۵ )

3 دیدگاه ها

 1. میلاد می‌گه:

  میگم یکی ندونه ایران بهترین جای دنیاس من بانکوک رفتم با دوستام ۲۲ روز تایلند بودیم ۴ نفر یه واحد اجاره کردیم خیلی عالی بود قیمت ها خیلی خیلی پایین یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین یفرهای عمرم بوده از دبی و استانبول و مالزی خیلی بهتره البته فقط بانکوک بودیم چون مراکز خرید زیبا و مکان های دیدنی زیادی داره ۲۲ روز اونجا بودیم بازم وقت کم آوردیم و به هیچ وجه به این حرفا گوش ندید هرجا دنیا برید قشنگتر از ایرانه و تمیزتره

 2. امیر می‌گه:

  خاک بر سره وطم فروشه ندید بدیده جو گیرت کنن من ۱۷ تا کشور های بزرگ دنیا رو رفتم اما هیچ جا واسم ابران نمیشه یکم ظرفیت داشته باشین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضو کانال تلگرام ما شوید
یا
عضویت در خبر نامه
با عضویت در خبرنامه آرشین پرواز از نرخ تورهای لحظه آخری و نیز 10% تخفیف ویژه اعضا بهره مند شوید.