All for Joomla All for Webmasters

5 كاري كه در تايلند بايد مراقب آن باشيد

5 كاري كه در تايلند بايد مراقب آن باشيد

 

 

بانكوك شهري است كه در آن انواع و اقسام فرهنگ ها ، تاريخ و زندگي مدرن يافت مي شود . بانكوك مقصد اكثر مسافراني است كه به آسيا سفر مي كنند . ما چندين بار از بانكوك ديدن كرده ايم و از اقامت خود لذت برده ايم . در بانكوك يك سري كارهايي است كه بايد مراقب آن ها باشيد . در اين جا به 5 كاري كه در بانكوك بايد مراقب آن باشيد مي پردازيم :

  1. كلاهبرداري در بانكوك تايلند

به افراد دلال بخصوص وقتي به شما مي گويند فلان مكان بسته است اعتماد نكنيد ( افرادي كه سعي مي كنند شما را بگردانند و نقش تور ليدر را ايفا كنند). آنها دروغ مي گويند ! معمولا ، با اين افراد در حوالي گرند پلس ( Grand Palace ) ، وات فو ( Wat Pho ) ، و ديگر مكان هاي جاذبه توريستي بسيار برخورد مي كنيد .

اين افراد معمولا دنبال شما راه مي افتند و از شما مي پرسند كه اهل كجا هستيد .  از شما مي پرسند كه به كجا مي رويد ،  بعد به شما مي گويند آنجا بسته است . سپس نقشه شما را از تان مي گيرند ( البته اگر نقشه اي داشته باشيد ) و شروع به نوشتن روي نقشه شما مي كنند و مكان هاي ديگري را براي بازديد به شما معرفي مي كنند . آنها دور مكان هايي در نقشه شما دايره مي كشند و سعي مي كنند شما را سوار موتور هاي سه چرخه كنند . به هيچ وجه همراه آنها نرويد . آنها شمارا دور شهر مي چرخانند و جاهايي كه شايد شما دوست نداريد ببينيد را به شما نشان مي دهند . سپس شما را به فروشگاه هايي مي برند و سعي مي كنند به شما چيز هايي را بفروشند كه شما نمي خواهيد مانند جواهرات .

 

 

بانکوک تایلند

گرند پلس زيبا در بانكوك تايلند

 

 

 

 

 

 

براي دور ماندن از اين افراد تمام سعي خود را بكنيد و وقتي مي گويند فلان مكان بسته است به انها اعتماد نكنيد . سعي كنيد خيلي مودبانه آنها را ناديده بگيريد و يا اينكه لبخند بزنيد و سر خود را تكان دهيد و راه خود را ادامه دهيد . اگر آنها باز دنبال شما آمدند و مدام از شما پرسيدند كه كجا مي رويد ؛ آنگاه محكم به آنها بگوييد كه ” همين جا ” و اطراف را نشان دهيد . به نظر مي رسد كه اين پاسخ آن ها را گيج مي كند و چند لحظه اي مي مانند كه به شما چه بگويند ، و اين فرصت ايجاد مي شود كه از شر آنها خلاص شويد . ما دوست نداريم كه گستاخانه رفتار كنيم و لي مي دانيم كه اين افراد به دنبال چه چيزي مي باشند . شما مجبوريد كه با اين قبيل افراد اينگونه رفتار كنيد محكم و قوي حرف بزنيد  و به راه خود ادامه دهيد .

 

 

 

 

 

. بدون پاسپورت و اسناد شناسايي دستگير شدن  

اگر چه خيلي از افرادي كه به تايلند سفر مي كنند با اين مشكل رو به رو نمي شوند ، ما داستان هايي را  شنيده ايم  مبني بر اينكه گاهي اوقات برخي از پليس ها توريست ها را آزار مي دهد . اكثر اوقات اين كار را پليس هاي پولكي بي شرم انجام مي دهند . آنها در چند نقطه شهر قرار مي گيرند مانند : آسوك ( Asoke ) و تزديك ايستگاه هاي اصلي قطار ، و از توريست ها مي خواهند تا پاسپورت و اسناد شناسايي و سفر خود را نشان دهند .

اگر همان لحظه مدارك خود را به آنها نشان ندهيد شما را جريمه مي كنند .اگر پول نداشته باشيد ، ممكن است شما را به بازداشتگاه ببرند ، ما حتي شنيده ايم كه ماموراني هم پيدا شده اند كه تا دستگاه خود پرداز با شما مي آيند تا پول جريمه را از شما بگيرند . بزنيم به تخته تا حالا اين اتفاق براي ما رخ نداده است . البته ، پيش آمده كه ما در اتوبوس بوده ايم و در ايست بازرسي ماموري به داخل اتوبوس آمده و مدارك ما را چك كرده است . خوشبختانه ، تا به امروز برخوردها وتعاملات خوبي با پليس هاي بانكوك داشته ايم .

صرف نظر از اين كه اين كار پليس ها درست است يا غلط ، بهترين كار اين است كه در تمام لحظات سفر پاسپورت و ساير مدارك شناسايي و مسافرتي خود را همراه داشته باشيد . به اين صورت هنگام برخورد با آنها مي توانيد مودبانه مدارك خود را به آنها نشان دهيد ئ آنها مجبور اند كه با شمما خداحافظي كنند و كاري به كار شما نداشته باشند . اگر پاسپورت نداشتيد ، آنگاه از آنها بخواهيد تا با سفارت تماس بگيرند – تحت هيچ صورتي هيچ چيزي را امضا نكنيد .

 

پاسپورت ویزا تایلند بانکوک

 

 

 

 

 

  1. تاكسي هايي كه سعي مي كنند شما را بچاپند

راننده هاي تاكسي تايلند به چاپيدن توريست ها معروف اند . هر وقت كه سوار تاكسي شديد از آنها بخواهيد تا تاكسي متر خود را فعال كنند . آنها معمولا سعي مي كنند بر سر مبلغي كرايه با شما چانه بزنند ؛ شما به هيچ وجه قبول نمي كنيد . معمولا راننده تاكسي مي دانند كه كرايه با تاكسي متر براي مسير شما چقدر تمام مي شود به همين خاطر تلاش مي كنند تا با شيوه اي ديگر از شما پول بيشتري بگيرند .

ممكن است راننده ها بهانه بياورند كه تاكسي متر خراب است يا بهانه هايي از اين قبيل ؛ شما به حرف آنها گوش ندهيد . طبق قانون آنها موظف هستند تا از تاكسي متر استفاده كنند . اگر به شما گوش ندادند تاكسي ديگري سوار شويد ، چيزي كه زياد است تاكسي .

 

تاکسی تایلند بانکوک

 

 

 

 

خيلي خود را خسته نكنيد – بانكوك تايلند بسيار بزرگ و گرم است

4- بانكوك بسيار بزرگ است و وقتي به خودتون مي آييد مي بنيد خيلي پياده روي كرده ايد . كاري كه بايد بكنيد اين است كه خيلي پياده روي نكنيد و سعي كنيد مسير هاي خود را به نحوي مديريت كنيد كه تركيبي از پياده روي و استفاده ازسيستم هاي حمل و نقل ارزان عمومي را در بر گيرد . در بانكوك سيستم حمل و نقل عمومي گزينه هاي متعددي را دارا مي باشد .

در هزينه ها صرف جويي كنيد ، قرار نيست كه كل پول خود را صرف رفت و آمد كنيم … كمي پياده روي مشكلي ايجاد نمي كند . اگر در بين پياده روي خود كمي از سيستم هاي حمل و نقل استفاده كنيد از بدن درد ناشي از پياده روي طولاني مدت نجات مي يابيد . براي مثال ، تاكسي هاي آبي رودخانه چائو فرايا ( Chao Phraya ) بسيار ارزان هستند و با سوار شدن آنها و پرداخت تنها چند بات مي توانيد ظرف چند دقيق  مسير پياده روي30 دقيقه اي را طي كنيد .

 

گرمای تایلند بانکوک

 

به خودتان استراحت هم بدهيد . ما هرزچندگاهي در پياده رو به روستوراني مي رفتيم و از اسنك و نوشيدني آنجا لذت مي برديم . يكي از بهترين چيز هاي بانكوك اين اسن كه غذا در آنجا بسيار ارزان است و فروشندگان همه جا هستند . بنابراين ، مي تواند بهانه اي خوب براي انرژي گرفتن باشد . البته هر جا كه سيستم تهويه هوا داشته باشد و شما بتوانيد به داخل آن برويد را به شما توصيه مي كنم . هواي بانكوك ديوانه كننده داغ است ، پس استراحت كنيد و آب بنوشيد !!!

در پايان ، روز درد پا و تاول شما را آزار مي دهد ؛ البته مي تواند بهانه خوبي براي ماساژ گرفتن در پايان روز باشد . ما عاشق ماساژ هستيم ولي مسلما شما دوست نداريد كه گرمازده شويد و يا فيزيكي آزار ببينيد . بنابراين ، خيلي به خودتان سخت نگيريد و از سفر خود به بانكوك نهايت استفاده را ببريد .

 

 

 

 

. مورد اخاذي قرار گرفتن در كلوپ ، بار ، يا توسط يك دختر

در بانكوك بارها ، كلوپ ها و مناطقي كه بسياري از خطوط قرمز را رد مي كنند معروف اند . هميشه سعي كنيد حد اعتدال را رعايت كنيد . اگر در كلوپي هستيد و شخصي شما را به مكاني خصوصي دعوت مي كند مانند بار ، ديسكو و يا هر جايي ديگر ، خيلي احتياط كنيد . ما شنيده ايم كه گاه برخي افراد به اتاق هاي VIP مي روند و آنجا گروگان گرفته مي شوند و تا مبلغ قابل توجهي پول نپردازند نمي توانند از آنجا رها شوند .

ما همچنين داستان هايي از اين قبيل شنيده ايم كه برخي براي تماشاي شو به كلوپ مي روند و با صورتحساب هايي بسيار بالا مواجه مي شوند ( گرچه تنها چند نوشيدني ارزان سفارش داده اند ) و تا پول آن را ندهند نمي توانند از آنجا خارج شوند . خيلي مراقب باشيد تا گير اين دسته افراد و مكان ها نيافتيد چون به راحتي شما را سر كيسه مي كنند .

اگر شما آقا باشيد از اينكه در برخي از كلوپ ها خانم ها و دختران به راحتي خود را در آغوش شما مي اندازند شگفت زده مي شويد . بله حس خوبي است وقتي مي بينيد دوست داشته مي شويد … اما خيلي مراقب باشيد . اين زندگي و كسب و كار آنها مي باشد . شما تنها آقايي نيستيد  كه آنها با او صحبت مي كنند و دوست دارند وقت خود را با او بگذرانند . قصد نداريم كه وانمود كنيم همه بد هستند اما افراد زيادي را مي شناسيم كه پول زيادي را خرج اين قبيل دختران كرده اند و در آخر كيف پول و موبايلشان هم به سرقت رفته است .

يكي از دوستانمان تعريف مي كرد كه دختري اورا تا هتلش دنبال كرده ؛ با وجود اينكه او مي گفته علاقه اي به آن دختر ندارد . و وقتي از بردن آن دختر به داخل خودداري كرده ، آن دختر به او گفته كه كلي به او پول مي دهد يا اينكه برادرش را مي فرستد تا دوست مرا بكشد . اول همه چيز براي شما جك و شوخي است .

خوشبختانه هيچ يك از اين اتفاقات براي ما رخ نداده است  ( بزنيد به تخته ) در هر صورت مراقب باشيد و از سفر خود لذت ببريد.

 

 

 

 

 

بانكوك تايلند مكان بسيار فوق العاده اي است ، اما اجازه ندهيد كه شما را گير بياندازند  .

 

ما از  تور بانكوك لذت برديم ، و تجارب بسيار خوبي را در آنجا گذارانديم . اما هميشه هر جا كه مي رويد بايد احتياط كنيد . آنچه بايد به خاطر داشته باشيد اين است كه شما يك خارجي هستيد و نكاتي هست كه بايد به آن دقت كنيد . ما قصد نداريم كه شما را از رفتن به بانكوك منصرف كنيم بلكه مي خواهيم با دادن چند توصيه كوچك به شما كمك كنيم تا تجربه خوبي را داشته باشيد .

 

 

 

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

ثبت نام تورهای لحظه آخری

X
عضو کانال تلگرام ما شوید
یا
عضویت در خبر نامه
با عضویت در خبرنامه آرشین پرواز از نرخ تورهای لحظه آخری و نیز 10% تخفیف ویژه اعضا بهره مند شوید.