برج میدن استانبول

برج میدن استانبول ، همچنین به نام برج لیندر از دوره ی بیزانسی قرون وسطی، یک برج شناخته شده در یک جزیره کوچک واقع در ورودی جنوبی تنگه

بسفر ۲۰۰ متر (۲۲۰ یارد) از ساحل یوسکودر در تور استانبول ترکیه می باشد.

افسانه برج میدن استانبول

افسانه های بیشماری درباره ساخت و ساز برج و موقعیت مکانی برج میدن استانبول وجود دارند.

با توجه به محبوب ترین افسانه ترکی، یک امپراطور، دختران مورد علاقه ی بسیاری داشت و یک روز، یک اوراکل پیشگویی کرد که او در روز تولد ۱۸ سالگی اش با یک مار سمی کشته خواهد شد.

امپراطور، که در تلاش بود که شکست زود هنگام دخترش را با قرار دادن او دور از زمین به طوری که از هر ماری دور باشد، خنثی کند. دستور داد برج را در وسط بسفر بسازند تا از دخترش تا روز تولد ۱۸ سالگی اش محافظت کند ؛ شاهزاده خانم در برج گذاشته شد، در جایی که اغلب تنها پدرش به ملاقات او می آمد.

برج میدن استانبول

برج میدن استانبول

داستان دختر شاهزاده چه بود؟

روز تولد ۱۸ سالگی شاهزاده، امپراطور برای دخترش یک سبد میوه های عجیب و غریب شیک هدیه تولد آورد، و خوشحال بود که او توانسته از آن پیشگویی

جلوگیری کند.

هرچند، موقع تحویل دادن سبد میوه، یک افعی که در میان میوه ها مخفی شده بود، شاهزاده جوان را نیش زد و طبق پیشگویی اوراکل او در آغوش پدرش مرد.

از آن به بعد، آن برج، برج دوشیزه نام گرفت. نام قدیمی تر این برج، برج دختر جوان، از داستانی دیگر درباره ی یک دوشیزه نشئت می گیرد: اسطوره یونان باستان، قهرمان و لیندر. قهرمان (هرو ) یک کشیشه ی آفرودیت بود که در یک برج در سستس، در هلسپونت (داردانل) زندگی می کرد. لیندر، مرد جوانی از آبیدوس در طرف دیگر تنگه داردانل، عاشق هرو شده و هر شب در عرض هلسپونت شنا می کرد تا با عشقش (هرو) باشد ؛ هرو لامپی را هر شب در بالای برجش روشن می کرد تا راهنمای لیندر باشد.

هرو که کم کم تسلیم کلمات نرم و عاشقانه ی لیندر می شد، و با استدلال او مبنی بر اینکه آفرودیت، الهه عشق، عبادت یک دختر باکره را به سخره می گیرد، به لیندر اجازه داد که عاشق او شود. این روال در فصل تابستان گرم ادامه داشت. اما در یک شب طوفانی زمستانی، امواج، باعث پرتاب لیندر در دریا شد، و نسیم های باد چراغ هرو را منفجر کردند، و لیندر راه خود را گم کرده و غرق شد. هرو خودش را در غم و اندوه از برج به پایین انداخت و جان خود را از دست داد.

نام برج دوشیزه همچنین ریشه خود را از این داستان باستانی قرض گرفته است.

برج میدن تور استانبول

برج میدن تور استانبول

 

برای مشاهده ی جذاب ترین جاذبه های گردشگری استانبول می توانید همین حالا برای رزرو تور استانبول با آرشین پرواز تماس بگیرید .

پارک گلخانه استانبول

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

عضویت در تلگرام آرشین پرواز