مگه میشود به استانبول سفر کنیم و از دیدنی های تاریخی آن چشم پوشی کنیم؟

اصلا استانبول با این بناهای زیبا دیدنی شد ، یکی از محبوب ترین و زیباترین برج های این شهر برج گالاتاست که در بین گردشگران از شهرت زیادی برخوردار است ، اما بیشتر توریست های تور استانبول فقط نام این برج را  شنیدند و نتوانستند در کوچه پس کوچه های استانبول آن را پیدا کنند .

در شب های گالاتا عاشق شوید

برج گالاتا جایی است که باید شب های آن را دید ؛ نور پردازی  برج ، چشم انداز فوق العاده ایی که دارد انعکاس ماه را در آب های بسفر به رخ می کشد و هر بیننده ایی را مجذوب این زیبایی میکند . استانبول رفتن بدون نوشیدن یک فنجان چای یا صرف یک غذای خوشمزه بر فراز این برج کامل نخواهد شد.

این برج در گذشته ایی نچندان دور یکی از بلندترین برج ها بوده است اما حالا در بین سازه های شهری گم شده ، ولی هنوز هم چشم انداز این برج یکی از بکرترین هاست. برج گالاتا در یکی از شلوغ ترین مناطق شهر ساخته شده و از برج های قرون وسطایی استانبول به شمار می آید.

چرا بازدید از برج گالاتا؟

  • یکی از نمادهای تاریخ غنی شهر استانبول است.
  • تا سال ۱۷۴۹ یکی از بلندترین برج های استانبول بوده است..
  • برفراز برج گالاتا رستورانی وجود دارد که همزمان با صرف غذا، می توانید از تماشای مناظر اطراف هم لذت ببرید.
  • با وجود نزدیکی به خیابان استقلال دسترسی راحتی دارد.

معماری برج گالاتا

بناهای تاریخی زیادی در سراسر استانبول وجود دارد؛ اما کمتر بنایی چشم اندازی همچون گالاتا. ارتفاع این برج ۶۶/۹۰ متر است، اما اگر کلاهک مخروطی‌شکلش را در نظر نگیریم این عدد به صورت تقریبی به ۶۲/۵۹ می‌رسد و اگر باز هم از تزئیناتی که بر فراز آن استفاده شده چشم‌پوشی کنیم ارتفاعش به ۵۱/۶۵ متر خواهد رسید. این برج در زمان ساختش یعنی در قرن چهارده و حدود سال ۱۳۴۸ میلادی بلندترین ساختمان استانبول به حساب می‌آمد، اما امروزه با آن که ۹ طبقه دارد، قامتش در میان ساخت و سازهای شهری کمتر به چشم می‌آید.

ساعت بازدید از برج گالاتا

برای بازدید از برج گالاتا از ساعت ۹:۰۰ – ۲۰:۳۰ می توانید اقدام کنید ولی از ساعت ۲۰:۰۰ دیگر هیچ بلیطی فروخته نخواهد شد ؛ رستوران از بعد از ساعت ۲۰:۳۰ میهمان نمی پذیرد اما اجازه می دهد میهمانانش تا ساعت ۲۲:۰۰ در برج بمانند.

هزینه بازدید از برج گالاتا

برای ترکیه ای ها : ۲۵ لیر ترکیه (معادل ۵۱,۶۹۰ تومان )

برای خارجی ها : ۳۵ لیر ترکیه (معادل ۷۲,۳۷۰ تومان )

برای برج زیبایی همچون گالاتا این مبلغ چندان هم زیاد نیست و ارزشش را دارد ، پیشنهاد میکنیم حداقل ۱ ساعت را برای بازدید از این برج فوق العاده اختصاص بدهید و از تماشای فرهنگ و تاریخ استانبول لذت ببرید .

دسترسی به برج گالاتا

برای رسیدن به برج زیبای استانبول بهترین راه و به صرفه ترین استتفاده از مترو است ؛ اگر با پیاده روی میانه ی خوبی دارید در ایستگاه تکسیم از مترو پیاده شوید و قبل از رسیدن به برج از مغازه ها و فروشگاه ها دیدن کنید، اما اگر ترجیحتان این است که صرفا هر چه سریعتر به برج برسید در ایستگاه شیشانه  (Sisane) پیاده شوید .

روش های مختلف زیادی برای رسیدن به برج گالاتا وجود دارند ؛ اما به صرفه ترین آن همان مترو است ، در هر صورت مسیر را با تراموا و فونیکولار هم برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

تراموا

سوار تراموای همیشه شلوغ میدان تکسیم شوید و در آخرین ایستگاه تونل پیاده شوید. خودتان را به خیابان گلیپ (Glyph) برسانید (حدود ۵۰ متر) و به سمت پایین خیابان حرکت کنید. (۳۰۰ تا ۳۵۰ متر) حالا برج گالاتا را در سمت راست خود خواهید دید.

فونیکولار

از میدان تکسیم تا کاباتاش را با فونیکولار طی کنید و پس از آن با تراموای جدید به کاراکوی (karakoy) بروید. با زیرگذر به سمت دیگر خیابان بروید و ۵۰ متر به سمت بالا حرکت کنید. از پله‌های کوچه حاج علی بالا بروید و سنگ فرش‌ها را دنبال کنید. پس از چندی به برج گالاتا می‌رسید.

مترو

با مترو از تکسیم به شیشانه بروید و از آن جا تا خیابان گلیپ ۱۵۰ متر پیاده روی کنید. پس از آن ۳۰۰ تا ۳۵۰ متر به سمت پایین خیابان بروید و برج گالاتا را در سمت راست خود خواهید دید.

تصمیم با شماست اگر دوست داشته باشید می توانید از تاکسی های میدان تکسیم هم استفاده کنید .

آدرس برج گالاتا

در صورت نیاز می توانید با برج تماس بگیرید و برای خود و همراهانتان بلیط رزرو کنید ، البته که فقط در فصل هایی مثل بهار که استانبول شلوغ است شاید نیاز باشد بلیط را از قبل رزرو کنید .

تلفن : +۹۰ ۲۱۲ ۲۹۳ ۸۱ ۸۰

Address : Bereketzade Mahallesi, Galata Kulesi, 34421 Beyolu/stanbul, Turkey

آدرس : ترکیه، استانبول، محله برکتتزاده، برج گالاتا

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

عضویت در تلگرام آرشین پرواز