تنگه عالی محمد قشم

تنگه عالی محمد قشم: در قشم می توان مناطق گردشگری بکر و طبیعی زیادی را دید، که زیبایی محسور کننده آن ها، باعث شده تا، گردشگران زیادی را به سمت این مناطق بکشد.

سواحل متعدد، بازار ها و مراکز خرید، رستوران های دریایی، قلعه پرتغالی ها، تنگه چاهکوه، جزایر ناز، دره ستارگان، کاسه سلخ قشم و تنگه عالی محمد قشم، از جمله مکان های تفریحی و دیدنی تور قشم به شمار می روند که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. قصد داریم در این مطلب شما را با یکی از این مکان های خاص یعنی تنگه عالی محمد قشم آشنا کنیم.

تنگه عالی محمد قشمتنگه عالی محمد قشم، در نزدیکی تنگه چاهکوه قرار گرفته است، یک پدیده زمین شناسی دیگر که به دلیل وجود آب در آن، می توان به آن، نام تنگه آب نما یا تنگه سنگ آب، را نیز نسبت داد.

تنگه عالی محمد قشم، در بخش غربی جزیره و جنوب روستای چاهو واقع شده است، ورودی آن در ابتدا فراخ و پر عرض است و به مرور و پس از طی مسافتی به سرعت تنگ و باریک می شود.

وجود پوشش گیاهی متنوع و درختان کهنسال در تنگه، نشان از موجود بودن آب، به میزان کافی در این تنگه است. در اطراف تنگه، دیوار هایی وجود دارد که درون آن ها صخره ها و حفره های فراوانبیضی و قاشقی شکل، به چشم می خورد که باعث زیبایی این منطقه شده است.

حرکت سریع سیلاب ها و بارندگی ها نیز در به وجود آوردن این صخره ها و حفره درون دیوارها، بی تاثیر نبوده اند. این صخره ها و حفره ها بر اثر فرسایش، در طول زمان به وجود آمده اند. همچنین شیارهای خطی و طاقچه ای موازی شکل نیز، در این دیواره ها دیده می شود که براثر انحلال و فرسایش در میان لایه های رسی و مارنی است، که نسبت به ماسه سنگ های آهکی فرسایش بالاتری دارند.

تنگه عالی محمد قشمدر طی مسیر که پیش بروید مسیر تنگه باریک تر می شود و شما با کمک دست می توانید، خود را از این را باریک بالا بکشید، که این خود باعث هیجان انگیز تر شدن مسیر می شود. تنگه عالی محمد در نهایت به دیواره های شمال شرقی گنبد نمکی ختم می شود.

برای دسترسی به تنگه عالی محمد قشم میتوانید، با استفاده از ماشین شخصی و یا تاکسی خود را به روستای چاهو شرقی، برسانید و آز آنجا با ماشین به قسمت ابتدایی تنگه بروید. پس از آن می بایست از ماشین پیداه شده و ادامه مسیر تنگه را با پای پیاده، بپیمایید. اگر برای بار اول است که به این مکان سر می زنید، بهتر است از راهنمایان محلی استفاده کنید. پیمودن فاصله بین قشم تا روستای چاهو حدودا ۷۵ دقیقه زمان می برد.

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو

عضویت در تلگرام آرشین پرواز