لوگوی ارشین پرواز

تور باکو در آذربایجان

3 شب و 4 روز
  • نوع سفر:هوایی - ایران ایر
  • تاریخ رفت: 5 اسفند
2.795.000 تومان

جمهوری آذربایجان یکی از همسایگان ایران از طریق آب های دریاچه خزر است که بزرگترین کشور قفقاز تلقی می شود و در قاره اروپا قرار گرفته است.پایتخت این کشور باکو است. این کشور تا حدود 200 سال گذشته بخشی از کشور عزیزمان ایران بوده است که در ماجرای قرارداد ترکمانچای و گلستان از ایران جدا شد و به روسیه اضافه شد.با توجه با وابستگی قدیمی و دیرینه آذربایجان و ایران این دو کشور از نظر فرهنگی و اجتماعی نزدیکی زیادی به هم دارند.

بسیاری از افراد که به سفر با تور آذربایجان علاقه دارند اغلب تور باکو که همانطور که گفته شد پایتخت این کشور است را برای مقصد خود انتخاب می کنند.این تور از جمله تورهای مقرون به صرفه و ارزان محسوب می شود.باکو امروزه مانند بسیاری از شهرهای توریستی دیگر دنیا به دو بخش قدیم و مدرن تقسیم می شود.

با باکو بیشتر آشنا شوید

همان طور که گفته شد باکو پایتخت کشور آذربایجان است که ساعت رسمی آن با ایران نیم ساعت فاصله دارد( نیم ساعت جلوتر است).مردم باکو و البته تمامی آذربایجان به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند و زبان آن ها بیشتر به ترکی رایج در ایران شباهت دارد تا زبان ترکی کشور ترکیه.

آب و هوای آذربایجان

این کشور چندین نوع آب و هوا دارد.این کشور در فصول تابستان و پاییز بهترین شرایط آب و هوایی را برای سفر دارد.البته فصل بهار نیز فصل بدی برای سفر به این کشور نیست.بهار فصلی سرشار از زیبایی و سرسبزی است که سفر شما را دو چندان زیبا تر خواهد کرد.این کشور در 11 منطقه و بخشی که دارد دارای 9 نوع شرایط آب وهوایی است.

بسیاری از مناطق این کشور دارای آب و هوای معتدل است و دمایی حدود 14 الی 15 درجه سانتی گراد دارد.چیزی حدود 10 درصد این کشور را رشته کوه ها تشکیل می دهند.

باکو و سواحل شرقی این کشور با سایر بخش های آن کمی تفاوت دارد.با تمام این ها باکو نیز در فصول بهار, تابستان و پاییز انتخاب مناسبی برای سفر و گردش است.

نقشه آذربایجان


زمینی به آذربایجان سفر کنیم یا هوایی؟

با توجه به نزدیکی آذربایجان به ایران بسیاری از افراد برای سر به این کشور از سیر زمینی استفاده می کنند.این تور از طریق مسیر های زمینی بسیارارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود اما سختی هایی همچون نشستن در اتوبوس برای ساعت ها و سختی های سفر های زمینی را نیز باید در نظر بگیرید.اگر بخواهید سفری لوکس تر داشته باشید و با پرواز به این کشور سفر کنید هزینه تور شما گران تر خواهد بود البته با توجه به نزدیکی این کشور به ایران قیمت تورهای این کشور به طور کلی گران نخواهد بود.

خدمات تور آذربایجان

تور آذربایجان نیز مانند سایر تورهای داخلی و خارجی شامل بلط رفت و برگشت, اقامت در هتل همراه با صبحانه, ترانسفر, بیمه مسافرتی, لیدر فارسی زبان و گشت شهری است.البته این نکته نیز حائز اهمیت است که خدماتتور شما بستگی زیادی به نوع سفر شما دارد یعنی تور شما هوایی و یا زمینی است و اینکه چه هتل و پروازی را با چه کیفیتی برای سفر خود انتخاب نموده اید.

پروازهای تور آذربایجان

با توجه به افزایش تعداد مسافران این مسیر هر ساله پروازهای متعددی از ایرلاین های ماهان, ایران ایر و آزال برای این مسیر در رفت و آمد هستند.کیفیت تمامی این پروازها در حد قابل قبول و خوبی قرار دارند.برای انتخاب بهترین پرواز شما تنها در بین ساعت و روزهای پرواز باید مقایسه انجام دهید زیرا از نظر کیفیت تقریبا تمامی این موارد در یک سطح قرار می گیرند.

 

 

 

فرودگاه باکو

فرودگاه بین المللی حیدر علی اف باکو یکی از بهترین فرودگاه های آذربایجان است که چیزی حدود 20 کیلومتر تا شهر فاصله دارد.این فرودگاه پر رفت و آمد ترین و پر ترافیک ترین فرودگاه در منطقه قفقاز است.نام سابق این فرودگاه بینا بود و پس از چندین دوره ریاست جمهوری حیدر علی اف نام آن را به نام این رییس جمهور تغییر دادند.

این فرودگاه اصلی ترین جایگاه شرکت هواپیمایی آذربایجان ایرلاینز, آزل جت و سیلک وی ایرلاینز است.پایانه باربری این فرودگاه از نظر موقعین جغرافیایی و بزرگی یکی از بهترین و وسیع ترین پایانه های باربری در منطقه خود است.دسترسی به این فرودگاه با وسایل نقلیه عمومی از جمله تاکسی, اتوبوس و مینی بوس به راحتی امکان پذیر است.

واحد پول آذربایجان

واحد پول رسمی کشور آذربایجان منات است نماد این واحد AZN است.این نام از کلمه منتا می آید که معنای سکه را دارد.واحد پول آذربایجان در سال 2005 تغییر شکل داد و در سال 2006 اقتصاد این کشور با منات جدید شروع به کار کرد.منات های جدید با نمادهای ملی این کشور زینت داده شد و تبدیل به اسکناس های 1, 5, 10, 20, 50, 100, 200 و 500 مناتی و سکه های 1, 3, 5, 10 و 20 و 50 قپیک است که هر 100 قپیک برابر با یک منات است.

در آذربایجان چه غذایی بخوریم؟

با توجه به نزدیکی فرهنگی آذربایجان با ایران و اینکه این کشور قبلا بخشی از کشور عزیزمان ایران بوده است غذاهای این کشور نیز بسیار با ذائقه و طبع مردم کشور ما نیز سازگار است.همراه ما باشید تا چند نمونه از بهترین غذاهای این کشور را به شما معرفی کنیم.

  • پلو : پلوی آذربایجان یکی از غذاهای محلی و خوش طعم آذربایجان است که با برنج و گوشت طبخ می شود.این غذا برنج با زعفران و دارچین است که با گیاهان معطر طعم دار شده است و گوشت سرخ شده روی آن ریخته شده است.
  • قوتاب : این غذایی نوعی نان است که در درون آن با گوشت و اسفناج و پنبر و کدو پر شده است و غذای مورد علاقه بسیاری از مردم این کشور است.
  • دلمه : دلمه یکی از غذاهای مشترک بین ایران و آذربایجان است که می توان گفت تمامی ایرانی ها این غذا را دوست دارند.دلمه یکی از بهترین غذاهای محلی آذربایجان است.
  • کوفته بزباش : کوفته بزباش نیز یکی دیگر از غذاهای محلی آذربایجان است که همراه با سیب زمینی و … پخته شده است.
  • آبگوشت : آبگوشت یکی از غذاهای محلی ویژه شهر شکی است که یکی از غذاهای ایرانی در آذربایجان است.
  • آش دوغ : نام دیگر این غذا دوگا است که در ایران نیز در مناطق شمال غربی رواج فراوان دارد و از غذاهای محلی استان آذربایجان محسوب می شود.این آش با توجه به شرایط آب و هوایی به صورت سرد و گرم سرو می شود.

مراکز خرید باکو

باکو پایتخت و شهر بزرگ کشور آذربایجان است که 4 مرکز خرید بزرگ با برندهای بسیار مشهور و نامی دارد.پیشنهاد می کنیم در سفر به آذربایجان و باکو حتما از این مراکز خرید دیدن فرمایید.بهترین و پر رفت و آمد ترین مرکز خرید باکو مرکز خریدی با نام ح28 مال است که در نزدیکی مترو قرار گرفته است و دسترسی به آن بسیار آسان است.

مرکز خرید مترو پارک یکی دیگر از مراکز خرید باکو است که در نزدیکی مترو قرار گرفته است و بسیار مناسب افرادی است که برای خرید پوشاک به مراکز خرید مراجعه می کنند.این مرکز خرید این امکان را به شما می دهد که از تفریحات آن نیز استفاده نمایید.

مهم ترین شهرهای آذربایجان

باکو : باکو پایتخت و مهم ترین شهر آذربایجان است که از نظر جمعیت نیز پر جمعیت ترین شهر آذربایجان است.باکو زیباترین شهر منطقه قفقاز است که طرفداران فراوانی دارد.این شهر در ساحل دریای خزر است که آب و هوایی شبیه به آب و هوای شهرهای شمال ایران دارد.

نخجوان : نخجوان یکی از شهرهای مهم و شناخته شده آذربایجان است که در طی تاریخ و دوره های حکومتی مختلف خوادث فراوانی را پشت سر گذاشته است.نخجوان شهری مملو از شاعران و هنرمندان و قهرمانان و دلاوران است که افسانه های آن ها سینه به سینهو گوش به گوش بین مردم رد و بدل می شود.

لریک : لریک شهری طبیعی و زیبا در آذربایجان است که عاشقان طبیعت و زیبایی را به خود جذب می کند.این شهر در همسایگی آستارا قرار دارد و در شمال گردنه بی نظیر حیران قرار گرفته است.این شهر انتخاب بی نظیری برای عاشقان طبیعت و زیبایی های طبیعی است.

هتل های آذربایجان

برای سفر به هر کشور یکی از مهم ترین مواردی که باید ان را در نظر بگیرید محل اقامت است.موارد بسیاری در چگونگی انتخاب محل اقامت اهمیت دارند از جمله هزینه مد نظرتان, موقعیت مکانی و جغرافیایی محل اقامت و شهری انتخابی شما برای سفر.شما برای سفر به این کشور می توانید از هاستل ها گرفته تا هتل های بسیار لوکس و لاکچری را برای اقامت خود انتخاب نمایید, با ما همراه باشید تا شما را با چند نمونه از هاستل ها و هتل های باکو آشنا نماییم.

هاستل مین استریت : این هاستل در مرکز شهر باکو قرار دارد.این هاستل دسترسی بسیار مناسبی به مراکز خرید و رستوران ها و کافه ها دارد و از امکانات این هاستل نیز می توان به اینترنت بی سیم, پارکینگ, صبحانه و… اشاره کرد.این هتل در خیابان نظامی50 قرار گرفته است.

هاستل وایت سیتی : وایت سیتی نیز یکی دیگر از هاستل های باکو است که در کوچه یوسف سقروف قرار گرفته است و اقامت در آن بسیار مقرون به صرفه است.اتاق های این هتل دارای امکاناتی همچون تلویزیون, مبلمان, عایق صدا, اینترنت بی سیم, صبحانه, ماشین لباس شویی و…. است.

هاستل باکو هوم : هاستل باکو هوم از جمله اقامتگاه های ارزان باکو محسوب می شود که در خیابان مهدی حسین قرار گرفته است و تمامی اتاق های آن دارای حمام و سرویس بهداشتی هستند.امکانات این هاستل شامل اینترنت بی سیم, تهویه هوا, صبحانه و مبلمان و لباس شویی است.

هاستل بایگان : بایگان نیز یکی دیگر از هاستل های ارزان قیمت باکو است و در خیابان علی بابا عبدالایف شماره بیست و شش قرار گرفته است.اتاق های این هاستا مجهز به سرویس بهداشتی و حمام هستند از جمله امکانات این هاستل وایفای رایگان, تهویه هوا, مبلمان, ماشین لباس شویی و حوله و…. می توان نام برد.

هتل فورسیزن باکو : این هتل یکی از هتلهای با کیفیت و 5 ستاره باکو است که بسیار لوکس است.طراحی این هتل سفید است و بسیار دکوراسیون آرامش بخشی دارد.این هتل جوایزی همچون برترین هتل لوکس و شیک باکو, بهترین هتل خانوادگی و بهترین هتل اسپا باکو را از آن خود کرده است.از امکانات این هتل نیز می توان به اینترنت بی سیم پر سرعت, پارکینگ رایگان, استخر سرپوشیده و خدمات ماساژ و صبحانه و… اشاره کرد.این هتل در خیابان نفچیلار اول قرار گرفته است.

هتل جی دبلیو ماریوت آبشرون باکو : جی دبلیو نیز یکی دیگر از هتلهای با کیفیت و 5 ستاره باکو است که در میدان آزدالیق674 قرار گرفته است.ورود حیوانات نیز به این هتل ممنوع است.این هتل یکی از هتل های بسیار برگزیده و پر رتبه برا اقامتی همراه با آرامش و با کیفیت است.طراحی و دکوراسیون این هتل نیز بسیار چشم گیر و زیبا است.دسترسی از این هتل به بهترین مناطق دیدنی باکو نیز بسیار راحت است که یکی از بهترین مزیت های این هتل است.از خدمات این هتل نیز می توان به اینترنت پر سرعت رایگان, پارکینگ رایگان و استخر و خدمات ماساژو صبحانه و … اشاره کرد.

هتل هیلتون باکو : هیلتون نیز یکی دیگر از هتل های 5 ستاره باکو است که درنزدیکی بافت قدیمی و سنتی باکو قرار گرفته است.طراحی و دکوراسیون داخلی این هتل بسیار مجلل و زیبا است.این هتل رتبه 4 را برای محیط تجاری و خانوادگی اش دریافت کرده است.رتبه این هتل به جهت رمانتیک بودن نیز 3 می باشد.از خدمات این هتل می توان به اینترنت بی سیم رایگان, پارکینگ رایگان, دسترسی ساحلی, ماساژ و رستوران و بدنسازی و… اشاره کرد.این هتل در خیابان آزادلیقb1 قرار گرفته است.

هتل کاخ رنسانس : رنسانس یکی از لوکس ترین هتل های باکو است که در قوتقاسینلی107 قرار گرفته است.ورود حیوانات به این هتل ممنوع است.این هتل یکی از مجلل ترین هتل های باکو است و دسترسی آن به بهترین نقاط شهر و اماکن عمومی باکو بسیار آسان است.از امکانات این هتل می توان به اینترنت بی سیم رایگان, پارکینگ رایگان, رستوران, خدمات ماساژ, مرکز بدنسازی و … اشاره کرد.

هتل ساپیر سیتی باکو : ساپر سیتی یکی دیگر از هتل های 5 ستاره و لوکس شهر زیبای باکو است که در قلب شهر باکو قرا گرفته است و در مقابل خدمات و کیفیت و موقعیت مکانی ای که دارد قیمت بسیار مناسبی دارد.خدمات این هتل شامل اینترنت پر سرعت رایگان, استخر و ماساژ, رستوران, مرکز بدنسازی و… می شود.این هتل در خیابان نظامی44 قرار گرفته است.