لوگوی ارشین پرواز

تور روسیه

یکی از تورهای پر طرفدار گردشگران ایرانی تور روسیه است. روسیه کشور جاذبه های رنگارنگ، هنرمندان، نقاشان، آثار ادبی بی نظیر، موزهای مملو از شاهکارهای هنری و سالن های تئاتر منحصربفرد است.

تور ارزان روسیه

زمستان تنها زمانی است که می توان تور ارزان روسیه را تجربه کرد. روسیه در زمستان بسیار سرد و برفی است، شما می توانید ارزانترین هتل های روسیه با خدمات مناسب پیدا میکنید. اگر فصل سرما را گزینه مناسبی برای سفر با تور روسیه نمی دانید تور ترکیبی روسیه بهترین انتخاب است. چندین تور روسیه را همزمان با یک تور ترکیبی روسیه تجربه کنید.

قیمت تور روسیه

عوامل متعدی وجود دارد که قیمت تور روسیه را تعیین می کند. قیمت تور روسیه براساس تعداد روزهای تور، زمان و فصل سفر به روسیه تعیین می شود. علاوه بر این قیمت بلیط هواپیمایی رزرو شده نیز بر روی قیمت تور روسیه تاثیر می گذارد.

تور روسیه

خدمات تور روسیه

• رزرو بلیط رفت و برگشت
• بیمه مسافرتی
• رزرو هتل
• ترانسفر فرودگاهی رفت و برگشت
• راهنمای فارسی زبان

مسافرت به روسیه در فصل های مختلف سال

فصل بهار در روسیه از نیمه دوم اسفند تا نیمه دوم خرداد می باشد. آب و هوای روسیه در این فصل معتدل است، اما به دلیل کم بودن فستیوال ها در این فصل تعداد توریست ها کم می باشد. اگر شما به مسافرت جاهای شلوغ علاقه ندارید وهمچنین می خواهید هزینه کمی بکنید این فصل بهترین زمان سفر با تور روسیه است.

فصل تابستان ایده آل ترین فصل سفر به روسیه است. دمای هوا در این فصل 30 درجه است. در این فصل جشن ها وبرنامه های مختلفی برای گردشگران در نظر گرفته شده است. اما هزینه های تور روسیه در فصل تابستان بالا بوده وشلوغ ترین فصل از لحاظ توریستی است. فصل تابستان ازماه های جولای تا آگوست یعنی از تیر تا شهریور می باشد.

فصل پاییز در روسیه خوشرنگ وخوش آب وهوا است، اما شرایط آب وهوایی در این فصل غیرقابل پیش بینی می باشد. با این حال فصل پاییز در روسیه نه سرد ونه گرم است. دراین فصل مانند بهار توریست های کمی به روسیه می آیند وبه همین دلیل هزینه های تور روسیه نسبت به تابستان کمتر است. بهترین ماه پاییز روسیه سپتامبر یا همان ماه شهریور خودمان است.

در فصل زمستان شما می توانید یک زمستان با بارش شدید برف وسوز هوا را تجربه کنید. اما با این حال هزینه های سفروهتل شما خیلی کمتر از تابستان خواهد بود. دمای هوا در زمستان در مسکو وسن پترزبورگ به دمای 20- درجه ودرسیبری به 50- درجه می رسد که نشان دهنده اختلاف دمایی زیاد بین شهرهای روسیه می باشد. به دلیل کم بودن توریست در این فصل شما می توانید از تخفیف های ویژه در هنگام سفر در این فصل بهره ببرید.

سفر به روسیه

جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه به دلیل دارا بودن فرهنگ و تاریخ غنی دارای معماری های باشکوه وتاریخی بسیاری می باشد، که دیدن این بناها برای هر گردشگری جذابیت های خاص خود را دارد. ازجمله این جاذبه ها موارد زیر می باشد.

دانشگاه ایالتی در مسکو: دارای معماری شگفت انگیز بوده وبه بلند ترین ساختمان معروف شده چون ارتفاع آن 240 متر است. در محدوده استادیوم المپیک مسکو واقع شده است.
کلیسای مسیح ناجی: مردم مسکو این کلیسا را به دلیل شکست ناپلئون در فتح روسیه ساختند، زیرا معتقدند که مسیح این شهر را محافظت کرده است. این کلیسا در مسکو قرار دارد.

میدان سرخ: این میدان درمسکو بوده وبه کروسنایا پلوشاد نیز شهرت دارد. بیشتر خیابان های اصلی مسکو به این میدان ختم می شود.

متروی مسکو: این مترو به دلیل داشتن نقاشی های دیواری، لوستر های کریستال گران وسنگ های مرمر به کاخ های مردمی معروف شده است. همچنین رکوردار ورود وخروج به موقع قطارها به ایستگاه می باشد.

نقطه صفر: در وسط مسکو قرار گرفته است و فاصله هر نقطه از کشور را نسبت به این نقطه می سنجند.

کاخ میخایلوفسکی: درسن پترزبورگ قرار گرفته است. به مناسبت تولد پسر امپراتور پل اول به نام میخاییل پاولویچ ساخته شده است.

کلیسای جامع ولادیمیرسن: از قدیمی ترین کلیساهای سن پترزبورگ بوده وبا معماری قدیم و جدید ترکیب شده است.

موزه هرمیتاژ: این موزه در سن پترزبورگ بوده است. از معتبرترین موزه هاست که بیش از سه میلیون شی تاریخی در آن موجود می باشد.

جاذبه های گردشگری روسیه

یکاترینبورگ: این شهر صنعتی در کوه های اورال واقع شده است. در این شهر بیش از 30 موزه است که در یکی از این موزه ها قدیمی ترین مجسمه چوبی وجود دارد. همچنین سالن های تئاتر و گروه های موسیقی و کتابخانه های زیادی در این شهر است.

شهر ولیکی نووگورود: این شهر در شمال روسیه ودر دریاچه ایلمن قرا دارد. کلیسای جامع سنت سوفیا و چشمه ی بازرگانان در این شهر قرارگرفته است.

ایرکوتسک: پایتخت سیبری شمالی است وقطارهای مسکو معمولا در این مکان متوقف می شوند. دراین شهر کلیسا معراج و موزه ایرکوتسک قرار دارد.

کازان: با نام استانبول ولگا شناخته می شود. در این شهر فرهنگ اروپایی وآسیایی دیده می شود. بعد از مسکو وسن پترزبورگ به عنوان سومین پایتخت روسیه معروف است.

حلقه طلایی: شامل چند شهر قدیمی است که دارای ظاهر زیبایی می باشند. دراین بخش باغ گیلاس و کلبه های جالب با گنبدهای پیازی شکل نشان دهنده قدیمی بودن این بخش می باشد. شهرهای تشکیل دهنده این حلقه ولادیمیر، سوزدال، کوستروما، روستوف و یاروسلاول هستند.

دریاچه بایکال: این دریاچه در جنوب سیبری بوده ودر میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این دریاچه از قدیمی ترین وعمیق ترین دریاچه های جهان با آب شیرین است.

ستون های سنگی:در منطقه کومی واقع شده اند. سن این ستون ها 200 میلیون و ارتفاع آنها 42 متر است. این ستون ها از عجایب طبیعی روسیه هستند.

دره آب فشان ها: در شبه جزیره کامچاتکا درخاور دور روسیه با آب فشان های متعدد است.

کاخ پترهوف روسیه: در سن پترزبورگ روسیه واقع شده است وبه عنوان میراث جهانی یونسکوبه ثبت رسیده است.این کاخ به دستور پترکبیر برای فرمانروایی ساخته شده است.

دیدنی های روسیه

مراکز خرید روسیه

مرکز خرید اوروپتسکی: درشهر مسکو اطراف ایستگاه کیفسکی کنار مترو ساخته شده است در این بازار برند های بین المللی بسیاری عرضه می شود.
مرکز خرید ایکا: این بازار در مسکو بوده وشامل سه فروشگاه است که همگی در خارج از جاده کمربندی هستند. اتوبوس رایگان از مترو به سمت این فروشگاه ها در اختیار گذاشته شده است.
مرکز تجاری گوم: در مجاور میدان سرخ در مرکز شهر مسکو قرار دارد. از معماری زیبا برخوردار است وبزرگترین مرکز تجاری دنیا می باشد.200 فروشگاه در این مرکز تجاری وجود دارد.
فروشگاه سانرایز پرو: این فروشگاه درشمال مرکز شهر مسکو می باشد. مرکز عرضه کامپیوتر و وسایل فنی و الکترونیکی می باشد.
مرکز خرید مانژ: اگر قصد خرید اجناس کادویی دارید ویا علاقه به خرید برند دارید این مرکز مناسب است. این بازار در نزدیکی میدان کرملین است.

در روسیه چه بخوریم؟

معمولا ما ایرانیان به دلیل داشتن غذاهای متنوع ولذیذ دارای ذائقه سخت پسند هستیم. اما باید بگوییم که روسیه از نظر ذائقه غذایی به ما نزدیک است ومشکلی در این مورد هنگام سفر به روسیه وجود ندارد. ازجمله غذاهای لذیذ وپرطرفدار روسیه را می توان به این موارد اشاره کرد.
چبورک: پیراشکی مثلثی که مواد داخل آن گوشت چرخ شده، ادویه وپنیر است.
شاوارما: ساندویچی با ملات گوشت کبابی خردشده وپیاز است که علاوه برترکیه ولبنان در روسیه نیز وجود دارد.
ذرت آب پز: ذرت را در آب جوش پخته و آن را با کره ونمک مزه می دهند.
سیب زمینی پخته شده: از غذاهای خیابانی پرطرفدار دردنیا وروسیه است.
گلابچی: ظاهرش شبیه به دلمه می باشد. گوشت گاوپخته شده وطعم دار شده را در لای کلم بخارپز شده می پیچند.
سالاد میموزا: این سالاد از سالادهای ویژه روسی است. مواد تشکیل دهنده آن تن ماهی، تخم مرغ آب پز، پنیررنده شده، سس مایونز، پیاز است.
تفتلی: یک نوع کوفته ی گوشت مخصوص روسیه است که از گوشت گاو چرخ شده، گوجه رنده شده وخامه ی زده شده درست می شود.
سوپ برش: از پرطرفدارترین سوپ های روسیه است ودر واقع نشان دهنده سبک غذایی روسی ها می باشد. این سوپ با گوشت گاو سرخ شده با چغندر وادویه های گوناگون از جمله فلفل باکمی خامه ترش درست می شود. این سوپ طعم های تندوشیرین وترش را یکجا دارد.
شرایط حمل ونقل در روسیه
روسیه در زمینه حمل ونقل در سطح بالایی قرار دارد وشما می توانید ازانواع وسیله نقلیه برای جابجایی به نقاط مختلف استفاده کنید.
مترو: در روسیه یکی از کاملترین وسیله حمل ونقل مترو است زیرا دارای ایستگاه های زیاد بوده وهزینه آن نیز کمتر می باشد. کودکان زیر 7سال به طور رایگان از مترو استفاده می کنند. روسیه دارای ایستگاه های بسیار زیبا با معماری شبیه کاخ می باشد.
اتوبوس: در روسیه هم اتوبوس برقی وهم اتوبوس های با سوخت فسیلی وهمچنین تراموا در نقاط مختلف شهر برای جابجایی مسافران وجود دارد.
مارشروتکا: درواقع همان ون می باشد ومزیت استفاده ازآن این است که سریع تر از اتوبوس شما را به مقصد می رساند وهزینه آن با اتوبوس یکی می باشد. این ون ها شما را به مسیرهای خارج ازشهر وحتی روستاها نیز می برند.

بهترین هتل های تور روسیه

ازبهترین هتل های 5 ستاره در مسکو روسیه می توان به هتل لاته، هتل آرارات پارک حیات، هتل راشن سیزنز مینی، هتل متروپل، هتل آزیموت، هتل آزیموت المپیک، نشنال هتل و هتل مرکوری اشاره نمود.
همچنین هتل چهارفصل لیون پالاس سن پترزبورگ، هتل دومینا پرستیژ سن پترزبورگ، هتل حیات ریجنسی ایکاترینبورگ، هتل رامادا در کازان روسیه،, هتل رادیسون در کالینینگارد، هتل پوشکا این در سن پترزبورگ، هتل سیتروس در آدلر روسیه، هتل آستوریا در سن پترزبورگ از جمله بهترین هتل های روسیه می باشند که می توانید در سفر به روسیه اقامت در یکی از آنها را برگزینید.

هتل های 4 ستاره مسکو نیز شامل هتل ایزمایلوو آلفا مسکو، هتل نووتل مسکو، هتل هلیپارک امپیر، کورتیارد بای ماریوت مسکو سیتی سنتر می باشند.
هتل های 3 ستاره مسکو شامل هتل اوکسانا، هتل کاسموس، هتل اختنیک، هتل ماکسیما پانوراما، هتل اسکای پوینت شرمیتوو ایرپورت می باشند.

روسیهدانستنی های روسیه

روسیه با نام فدراسیون روسیه شناخته می شود و درآسیای شمالی واقع شده است.
روسیه پهناورترین کشور جهان درشمال اوراسیا می باشد.
روسیه به دو بخش روسیه اروپایی و روسیه آسیایی تقسیم می شود.
مساحت روسیه هفده میلیون وهفتادوپنج هزاروچهارصد کیلومتر مربع می باشد. به همین دلیل اختلاف ساعت غربی ترین نقطه تا شرقی ترین بخش آن 9ساعت می باشد.
روسیه به قدری وسعت دارد که کانادا به عنوان دومین کشور پهناور جهان تنها 58درصد وسعت آن را دارد.
پایتخت روسیه مسکو می باشد دارد وبه عنوان دومین شهر پرجمعیت اروپا بعد از استانبول وششمین شهر پرجمعیت جهان می باشد.
مسکو دوازده میلیون وچهارصد وچهارهزار نفر جمعیت دارد.
وسعت روسیه 2561 کیلومتر مربع است یعنی حدود 5/3 برابر تهران وسعت دارد.
زبان رسمی مردم روسیه زبان روسی است. واحد پول روسیه روبل است.