جاهای دیدنی استانبول کدام است؟

جاهای دیدنی استانبول خود به تنهایی برای جذب گردشگران فراوان با تور استانبول دلیل کافی و بزرگی است.

موقعیت بسیار خاص و منحصر به فرد این شهر گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند.در هیچ جای جهان هستی نمی توانید شهری با ویژگی های خاص استانبول پیدا کنید و تلفیقی از فرهنگ آسیایی و اروپایی را ببینید و دوستی و نزدیکی دو قاره بزرگ جهان را در یک منظر به نظاره بنشینید.

شما اگر به مکان های دیدنی و تایخی دنیا علاقه دارید گزینه های فراوانی برای شما وجود دارد.از طرفی شما اگر به بازی ها و تفریحات آبی علاقه دارید یا به گردش و تفریح در پارک و شهربازی و یا حتی اگر به خرید و بازار گردی علاقه دارید این شهر زیبا برای شما گزینه هایی برای لذت بردن شما از تور استانبول را ارائه می دهد.

جاهای دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول

جاذبه های تاریخی استانبول

موزه ایاصوفیه ::موزه ایا صوفیه معماری اعجاب انگیزی دارد که حدود ۱۰۰۰ سال کلیسای بسیار پر افتخاری برای امپراتوری روم شرقی بوده است و به دست یک معمار عثمانی به مسجد باشکوهی تبدیل گشت این موزه و مسجد زیبا امروزه به یک جاذبه بسیار محبوب تبدیل شده است در این بنای زیبا شکوه و عظمت امپراتوری بیزانس و عثمانی در هم آمیخته است این موزه هم اکنون موزه هنرهای اسلامی و مسیحی با موزاییک های بیزانسی بی نظیر است.

مسجد سلطان احمد

این مسجد به نام مسجد آبی شهرت دارد و قدمتی ۴۰۰ ساله دارد این مسجد را ترک ها مسجد سلطلان احمد نامیدند با این حال این مسجد در میان گردشگران استانبول به نام مسجد آبی شهرت دارد.دلیل نام گذاری این مسجد به نام مسجد آبی کاشی کاری های آبی رنگ این بنا است و دلیل دیگر روایت قدیمی قایق رانان دریای مرمره است که انعکاس آبی دریای بر دیوار های مسجد آن ها را شگفت زده می کرد.

این معجزه معماری به دست آقا محمد معمار در طول هفت ساخته شده است.۶ مناره این بنای زیبا از بسیاری از نقاط شهر زیبای استانبول قابل رویت است.

مسجد سلیمانیه

این مسجد زیبا یکی از اصلی ترین جاهای دیدنی استانبول است که در قرن ۱۶ بریا سلطان سلیمان ساخته شد در محوطه این بنای زیبا مقبره شخص سلطان سلیمان,همسر سلطان خرم و معمار سینان (سازنده بنا) قرار دارد.

قصر توپکاپی

حمام خرم سلطان

قصر دلما باغچه

دلایل بازدید گردشگران از جاهای دیدنی استانبول چیست؟
  1. زیبایی
  2. منحصر به فرد بودن
  3. جذابیت بالا
  4. خلاقیت در ایجاد برخی از بناها
  5. تاریخی بودن آن ها

بهترین تور استانبول را می توانید با شرایط استثنایی از آژانس آرشین پرواز بخواهید.

تفریحات شبانه استانبول

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

عضویت در تلگرام آرشین پرواز