کاخ توپقاپی استانبول نه تنها خیره کننده است بلکه هوش را از سرتان میبرد ، فقط کافی است خودتان را در دوره ی سلاطین عثمانی تصور کنید و بیشتر از پیش از این کاخ خارق العاده لذت ببرید .حتما در لیست مکان هایی که باید در تور استانبول ار آنها بازدید کنید کاخ توپقابی را هم بنویسید .

این کاخ یکی از معروف ترین و محبوب ترین قصرهای امپراتوری عثمانی است که ازسال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ مرکز اداری امپراتوری بود. سلطان محمد فاتح در سال ۱۴۵۹ دستور ساخت این قصر را داد و کار ساختن آن تا سال ۱۴۶۵ به طول انجامید. این قصر رویایی بین شاخ طلایی و دریای مرمره واقع شده ، چشم‌اندازفوق العاده ایی به تنگه بسفر دارد.

در ۱۸۵۳ سلطان عبدالمجید تصمیم گرفت محل اقامتش را به قصر تازه‌ساز دلمه باغچه منتقل کند که نخستین کاخ مدل اروپایی شهر بود.

در کاخ توپقاپی حواستان به ساعتتان باشد !!

وقتی وارد یک دوره از تاریخ عثمانی می شوید زمان را از دست خواهید داد ، در خوشبینانه ترین حالت زمان بازدید شما از این کاخ بین ۳ الی ۵ ساعت خواهد بود ، زیبایی های خیره کننده این کاخ شما را غرق در رویا پردازی خواهند کرد .

در فصل هایی چون بهار و تابستان که استانبول در شلوغ ترین حالت است ، قصر خیلی شلوغ خواهد بود ، البته امکانات ویژه را در این شلوغی در اختیارتان قرار خواهند داد تا در آرامشی نسبی از کاخ توپقاپی دیدن کنید .

موزه هر روز هفته غیر از پنج‌ شنبه‌ها از ساعت ۹ صبح الی ۷ بعد از ظهر باز است. برای ورود به بارگاه دوم باید بلیتی به قیمت ۱۳ دلار تهیه کنید. بلیت دیگری به قیمت ۷ دلار برای بازدید از حرم لازم است، که البته در صورت تهیه‌ی بلیت گذر توریستی استانبول نیازی به خرید بلیت بازدید از حرم ندارید.

در صورت نیاز می توانید با پرداخت مبلغ ۷ دلار رهنمای صوتی دریافت کنید و کاملا با تاریخچه ی کاخ توپقاپی آشنا شوید .

راحتر به کاخ توپقاپی بروید!

برای راحتی خودتان از لباس سبک و کفش های راحتی استفاده کنید تا در طی بادید از کاخ دچار مشکل نشید ، اگر مایل هستید در کاخ میان وعده ایی میل کنید حتما با خودتان مقداری خوراکی داشته باشید ، کافه ی کاخ بیش از اندازه گران است و به صرف جیبتان نیست.

ساعات بازدید کاخ توپقاپی؟

مابین نوامبر تا ۱۵ آوریل: ساعت ۹ صبح الی ۱۶:۴۵ — از ۱۵آوریل تا اول نوامبر: ۹ صبح تا ۱۸:۴۵ — بازدید در همه روزها به جز سه شنبه ها امکان پذیر است.

آدرس کاخ توپقاپی

Gulhane Park, near Sultanahmet Square, Istanbul

آنچه خواندید توصیف کوتاهی بود از بزرگ‌ترین قصر عثمانی که هنوزه به خوبی پابرجا است.برای دیدن زندگی خرم سلطان ، دختری که ابتدا بزرگترین سلطان عثمانی یعنی سلطان سلیمان ، را شیفته ی خودش کرد ، سپس قصر و حکومت را از آن خودش کرد ؛ قطعا ارزش این را دارد که چند ساعتی را در کاخ توپکاپی وقت بگذرانید .

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

عضویت در تلگرام آرشین پرواز