لوگوی ارشین پرواز

سوغات آنتالیا :: آنتالیا شهری است با شهرت زیاد در زمینه تفریحات و ورزش های آبی که طرفداران زیادی دارد. تور آنتالیا از جمله پر طرفدارترین تورها در فصول گرم سال است.یکی از سنن ایرانیان که از زمان های قدیم بوده است سوغاتی دادن است.به همین دلیل همه ما پیش از سفر به هر نقطه ای از جهان دوست داریم بدانیم بهترین سوغاتی های آن منطقه چیست؟!

بهترین سوغات آنتالیا کدامند؟

ترکیه به طور کلی شهرت فراوانی در خرید و مراکز خریدش دارد, آنتالیا نیز از این قاعده مستثنا نیست.با ما همراه شوید تا سوغات آنتالیا را بهتر بشناسید…

فرش و گلیم

یکی از محصولات سنتی و صنایع دستی مشهور ترکیه فرشو گلیم است که هر منطقه از ترکیه نیز طرح و نقش های مختلفی برای فرش و گلیم ها خود دارد که ویژگی منحصر به فرد هر منطقه فرش و گلیم آن منطقه را از سایر مناطق متمایز می کند.البته گفتنی است که فرش و گلیم در ایران که رتبه یک را در فرش دارد بسیار عالی تر است.

فرش و گلیم آنتالیا

فرش و گلیم آنتالیا

باقلوا

باقلوا یکی از خوراکی های شیرین ترکیه و ایران عزیزمان است که بسیار لذیذ است و از انواع مغز, نوعی خمیر و شربت خاص تهیه می شود.

باقلوا آنتالیا

باقلوا آنتالیا

قهوه ترک

قهوه شاید انتخاب خاص و البته بسیار مشهور از سوغات آنتالیا باشد که شهرت جهانی دارد و طعم و عظر بسیار قوی ای دارد.این قهوه به روش خاصی و در ظرف مسی مخصوص تهیه می شود.

قهوه ترک آنتالیا

قهوه ترک آنتالیا

زیور آلات

طلا و نقره و سنگ های قیمتی در ترکیه بسیار فراوان اند و این موضوع به علاوه ذوق و سلیقه طراحان بهترین و خاص ترین زیوآلات را ساخته است.شما در فروشگاه های ترکیه و آنتالیا می توانید این زیور آلات را با طرح های سنتی و مدرن خریداری کنید و به عنوان یک سوغاتی زیبا و خاص به عزیزانتان هدیه کنید.این زیور آلات به دلیل تنوع در جنس قیمت های متفاوتی دارند و شما با هر بودجه ای می توانید آن ها را تهیه نمایید.

محصولات چرمی

ترکیه کشوری است که مصرف گوشت در رژیم غذایی آن ها بسیار بالاست به این ترتیب انواع چرم و محصولات چرمی در این کشور اولید می شود.ترکیه از چرم برای تولید محصولات متفاوتی از جمله کیف,کفش,کمربند,لباس و بسیاری محصولات دیگر استفاده می شود و محصولات چرمی ترکیه از کیفیت بالایی برخوردارند.

محصولات چرمی آنتالیا

محصولات چرمی آنتالیا

نظر قربانی

نظر قربانی از سوغات آنتالیا است که در بسیاری از فروشگاه های آنتالیا دیده می شود.معمولا به رنگ آبی و شیشه ای است اما با طرح و رنگ های مختلف دیگر هم پیدا می شود.مردمان کشور ترکیه بر این عقیده هستند که نظر قربانی چشم بد را از آدم دور می کندو برای افراد خوش شانسی می آورد.

نظر قربانی آنتالیا

نظر قربانی آنتالیا

 

0 0 votes
Article Rating
مرا خبر کن
چه زمانی؟

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments