شاخ طلایی استانبول

شاخ طلایی استانبول

منطقه ی شاخ طلایی استانبول که اسم مدرن ترکی آن، هالیک است، یک آبراه اصلی شهر و ورودی اصلی تنگه بسفر در استانبول، ترکیه است.

شاخ طلایی در استانبول

شاخ طلایی در استانبول

این مجموعه آب فوق العاده یک آب خور بوقی و شاخ شکل است که تنگه بسفر را در نقطه اصلی، جایی که تنگه به دریای مرمه می ریزد، متصل می کند، از این رو یک شبه جزیره کم عرض و جدا تشکیل می شود، که نوک این شبه جزیره به شهر قدیمی استانبول (بیزانس باستانی و قسطنطنیه) و پرتگاه سارایبورنو، یا محل سراگلیو می رسد.

شاخ طلایی استانبول

شاخ طلایی استانبول

منطقه شاخ طلایی استانبول به لحاظ جغرافیایی مرکز تاریخی استانبول از بقیه شهر جدا می نماید، و یک بندر طبیعی و دارای پناهگاه تشکیل می شود که از نظر تاریخی از کشتی های تجارت دریایی یونانی، رومی، بیزانسی، عثمانی و دیگر کشتی ها به مدت هزاران سال محافظت کرده است.


کلیسای چورا استانبول


شاخ طلایی در تور استانبول

شاخ طلایی در تور استانبول

با توجه به اینکه اشاره به یک شاخ، حاکی از شکل عمومی و کلی منطقه ورودی می باشد، اهمیت طرح طلایی بارزتر بوده، با اعتقاد تاریخی به اینکه این مفهوم اشاره به ثروت های آورده شده به شهر از طریق بندر تاریخی و پر ازدحام واقع در امتداد سواحلش، یا اشاره به تفسیرهای هنری عاشقانه نور زرد غنی فروزان بر آبخور موقع غروب آفتاب در شهر، دارد.

تور استانبول

تور استانبول

معنای شاخ طلایی

نامهای انگلیسی و یونایی این مفهوم معنای یکسانی دارند، در حالیکه نام ترکی آن، هالیک، صرفا به معنای مصب رود، بوده و از کلمه عربی خلیج، به معنای «خلیج» مشتق می شود.بر طبق گذشته ذخیره شده آن، منطقه شاخ طلایی استانبول شاهد بسیاری از حوادث تاریخی پر سر و صدا، و مناظر شگرف آن موضوع آثار بیشمار هنری بوده است.

آرشین پروزا به گردشگران پیشنهاد سفر به استانبول و لذت بردن از زیبایی های این کشور را دارد.قطعا از سفر به استانبول با تور استانبول آرشین پرواز لذت خواهید برد و خاطرات بی نظیری را خواهید داشت.

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو

عضویت در تلگرام آرشین پرواز