مذهب مردم مالزی چیست ؟

در پاسخ به این سوال که مذهب مردم مالزی چیست ؟ باید بگوییم همان طور که در مورد فرهنگ مردم مالزی گفتیم که فرهنگ های مختلف در این کشور وجود دارد در مورد مذاهب مردم این کشور نیز به همین صورت است و کشور مالزی یک کشور چند مذهبی می باشد .

چهار دین اسلام ،بودائیسم ، مسیحیت و هندوئیسم ادیان اصلی مالزی می باشند .البته اکثریت مردم مالزی را مسلمانان تشکیل می دهند . ( مالایایی ها بزرگترین جمعیت مالزی هستند)

آیا نگاه مذهبی در مالزی وجود دارد ؟

دین رسمی در مالزی اسلام می باشد ، بنابراین تنها مسلمانان این کشور تحت شرایط قانونی این کشور قرار می گیرند ، این در حالی است که هر کسی حق دارد هر دینی را آزادانه انتخاب کند و وجود مکان های مذهبی ادیان گوناگون نظیر معابد ، کلیساها و مساجد گویای آزادی حق انتخاب مذهب و احترام به همه ی مذاهب در مالزی می باشد .

مسلمانان مالزی سنی هستند و در مدارس آنها دین شافعی تدریس می شود . صدای اذان ۵ بار در روز از گلدسته های مساجد این کشور به گوش می رسد و ۵ بار در زمانهای مختلف به اقامه نماز می پردازند .

در روزهای جمعه هم به مدت دو ساعت کلیه سازمان ها و شرکت های خصوصی برای اقامه ی نماز روز جمعه تعطیل می شوند و مسلمانان صف های طولانی نماز را تشکیل داده و نماز جمعه را باشکوه تمام به جا می آورند .

آژانس هواپیمایی آرشین پرواز با ارئه تور کوالالامپور همراه با بهترین خدمات به شما مسافران عزیز ، تمام تلاش خود را می کند که یک سفر به یادماندنی برای شما مسافران عزیز ایجاد کند . برای کسب اطلاع از قیمت تور کوالالامپور با ما تماس بگیرید .

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

عضویت در تلگرام آرشین پرواز