مسجد قبا

مسجد قبا: به جز جاذبه های گردشگری و تفریحی که در قشم وجود دارد، بسیاری از اماکن تاریخی و مذهبی قشم که دارای قدمت بالایی هستند نیز، در بین گردشگران تور قشم شناخته شده و بسیار پرطرفدار هستند.

یکی از این اماکن مذهبی مسجد قبا است، مسجد قبا یکی از معروف ترین مساجد قشم محسوب می شود این مسجد در روستای هلر قرار گرفته است، هنر و تزئینات به کار رفته، رنگ ها، معماری بی نظیر، طرح و نقشه ای که در ساخت این مسجد به کار رفته باعث شده تا این مسجد به عنوان یکی از زیباترین مساجد منطقه جنوبی کشور شناخته شود و همچون نگینی درجنوب کشور بدرخشد.

مسجد قبا قشم
روستای هلر از توابع بخش مرکزی قشم است که در ۱۸ کیلومتری غربی شهر قشم قرار دارد.

در نگاه اول تنها چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد، وجود گنبدهای فراوانی است که بر وری سقف مسجد به چشم می خورد، گنبد هایی که بر روی مسجد وجود دارد همه دارای یک اندازه ثابت و متناسبی هستند که هماهنگ با بنای اصلی ساخته شده اند و معنویت خاصی به مسجد بخشیده است، چندین ستون و طاق های گنبدی شگل نیز در طراحی مسجد به کار رفته که زیبایی آن را دو چندان می کند. گلدسته های زیبایی نیز از کنار ستون های مسجد و از روی زمین در نظر گرفته شده است. مسجد قبا دارای حیاط بسیار وسیعی است که این حیاط فضای با صفا و صمیمیتی را در مسجد به وجود آورده است. از دیگر زیبایی هایی که در این مسجد وجود دارد، وجود برکه آبی است که در قسمت پایینی حیاط وجود دارد که در محیط داخلی آن کرسی های چوبی برای گرفتن وضو درست شده است این مکان که یک فضای مدور است باعث می شود تا نمازگزارانی که قصد وضو و اقامه نماز در این مسجد را دارند،از فضای روحانی حیاط نیز لذت ببرند.

اگر به قشم سفر کردید بازدید از این مسجد تاریخی و بسیار زیبا را فراموش نکنید و حتما در یکی از نماز جماعت هایی که در پنج وقت اقامه می شود، شرکت کنید.

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو

عضویت در تلگرام آرشین پرواز