مناطق دیدنی استانبول

استانبول شهری میان آسیا و اروپا که سالیانه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند. مناطق دیدنی استانبول به حدی زیاد و جذاب می باشند که به تنهایی می تواند دلیل سفر به این شهر زیبا باشند. هر چند که خیلی از توریست ها به جز گردشگری و دیدن زیبایی های این شهر قصد خرید از مراکز این شهر را دارند. شما با تور استانبول می توانید به دیدن مسجدهای عثمانی ، کلیساهای رومی ، موزه ها ، قصر ها ، جنگل ، جزیره و سواحل زیبا و متفاوت این شهر بروید و یک سفر هیجان انگیز را تجربه کنید .

در ادامه به دیدنی ترین مناطق استانبول اشاره می کنیم .

۱- مسجد آبی یا همان مسجد سلطان احمد

می توان به جرات گفت که مشهورترین منطقه دیدنی استانبول مسجد سلطان احمد می باشد که در معماری و طراحی آن از شش مناره آبی رنگ استفاده شده ست به همین دلیل به مسجد آبی معروف است.

مناطق دیدنی استانبول

مناطق دیدنی استانبول

 

۲- بازار بزرگ استانبول

بزرگترین بازار سرپوشیده جهان در استانبول قرار دارد . همان طور که در قبل هم گفتیم همه ی کسانی که به استانبول سفر می کنند قصد خرید نیز دارند بنابراین یکی از مناطقی که به آن سر می زنند بدون شک بازار بزرگ استانبول می باشد .

در این بازار اقلام گونانی چون طلا، جواهرات ، قالیچه ، ادویه جات کارهای سنتی و عتیقه جات به فروش می رسد .

۳- آب انبار باسیلیکا

این آب انبار در نزدیکی مسجد آبی می باشد و به دستور پادشاهان رومی ساخته شده و در آن زمان منبع آب استانبول را تامین می کرده است. این آب انبار در محلی از قصر سلطنتی ساخته شده به همین دلیل به قصر غرق شده نیز معروف می باشد .

۴- قصر توپکاپی

اولین کاخ دوره ی عثمانی این قصر می باشد که در محل تلاقی تنگه بسفر ، گلدن هورن و دریای مرمره ساخته شده است و امروزه یکی از محبوبترین دیدنی های استانبول می باشد .

۵-تنگه ی بسفر

تنگه ای که دریای سیاه و مرمره در دو قاره ی اروپا و آسیا به هم وصل می کند . قایق سواری در این تنگه یکی از تفریحات پر هیجان و مورد علاقه ی توریست های استانبول می باشد .

۶- جزایر پرنس

دریای مرمره دارای نه جزیره می باشد که روزانه تعدادی کشتی به این جزیره ها رفت و آمد می کنند و در سواحل آنها توقف می کنند. جالب است که بدانید در این جزیره ها وسایل نقلیه ممنوع می باشند و اهالی آنجا با درشکه، درچرخه و یا پای پیاده جا به جا می شوند. این جزایر مکان خوبی برای فرار از شلوغی شهر ها و خوردن غذاهای خوشمزه و لذیذ دریایی می باشند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای استانبول و قیمت تور استانبول به صفحه مربوطه در سایت مراجعه کنید .


مذهب مردم استانبول چیست ؟


۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو

عضویت در تلگرام آرشین پرواز