امروزه با توجه به پیشرفت های بی نظیر و البته سریع دبی در ۵۰ سال گذشته و از طرفی رونمایی هر روزه این شهر از عجایب و شگفتی ها توجه بسیاری از علاقمندان به گردشگری به این شهر جذب شده است و هر ساله افراد زیادی با تور دبی به این شهر سفر می کنند.در سفر به این شهر بی نظیر یکی از مهم ترین عواملی که در کاهش هزینه های سفر به شما کمک خواهد کرد استفاده از حمل و نقل عمومی دبی است.

اگر قصد سفر به دبی را دارید و به فکر کاهش هزینه های سفرتان هستید با ما همراه شوید تا شما را برای کاهش هزینه های سفرتان راهنمایی کنیم و حمل و نقل عمومی دبی را به شما معرفی نماییم.

چگونه از حمل و نقل عمومی دبی استفاده نماییم؟

مهم ترین و ارزان ترین وسایل نقلیه برای جابجایی درون شهری اتوبوس و مترو است که برای استفاده از آنها همانطور که در ایران از کارت های ویژه استفاده می شود در دبی نیز می توانید از کارت های اعتبار استفاده نمایید که صرفه اقتصادی بهتری نیز دارد.این مارت های اعتباری با نام نول کارت در دبی شناخته می شوند.

نول کارت قرمز

نول کارت قرمز بهترین انتخاب برای افرادی است که به دبی سفر می کنند و اقامت طولانی ای ندارند این نوع نول کارت ها حداکثر تا ده مرتبه قابلیت استفاده دارند و مهم ترین عیبی که می توان از آن ها گرفت این است که فقط برای یک نوع وسیله نقلیه می توان از آن استفاده کرد و اگر بخواهید از دو نوع وسیله نقلیه عمومی استفاده نمایی باید دو نول کارت قرمز تهیه نمایید.

نول-کارت-قرمز-دبی

نول-کارت-قرمز-دبی

این نول کارت ها ۹۰ روز اعتبار دارد و به قیمت ۲ درهم می توانید آن را تهیه نمایید.

نول کارت نقره ای

نول کارت های نقره ای به مدت ۵ سال اعتبار دارند و امکان استفاده همزمان از این کارت برای وسایل حمل و نقل عمومی  مختلف دبی را دارد.این نول کارت قیمتی حدود ۲۵ درهم دارد که ۱۴ درهم از این مبلغ به صورت اعتبار یا شارژ در این کارت اعتبار موجود است.برای شارژ مجدد این کارت می توانید تا سقف ۵۰۰۰ درهم شارژ انجام دهید.

برای تهیه این نوع نول کارت می توانید از دفاتر فروش بلیت حمل و نقل عمومی, دفاتر خدمات مشتریان, ماشین های ویژه فروش بلیط ها و یا از نمایندگی های مجاز استفاده نمایید.

نول کارت طلایی

نول کارت های طلایی شباهت زیادی به نول کارت های نقره ای دارند و این نوع نول کارت مانند نول کارت های نقره ای قیمتی حدود ۲۵ درهم دارد و ۵ سال نیز اعتبار دارد.نول کارت های طلایی یک تفاوت اساسی با نول کارت های نقره ای دارند و آن در هزینه های پرداختی است.

زمانی که شما از نول کارت های طلایی استفاده می کنید برای استفاده از حمل و نقل عمومی دبی هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد و به این ترتیب از قسمت های درجهیک و ویژه وسایل نقلیه عمومی استفاده خواهید کرد و برای وسایلی که بخش ویژه ندارند همان هزینه عادی کسر خواهد شد.

این نوع نول کارت را تنها از دفاتر فروش بلیطمترو می توانید تهیه کنید.

نول-کارت-آبی-دبی

نول-کارت-آبی-دبی

نول کارت آبی

نول کارت های آبی بیشتر برای مردم دبی به صرفه و مهم است و بهتر است افرادی که برای سفر به دبی می روند این نوع کارت را انتخاب نکنند.این نول کارت ها قیمتی حدود ۷۰ درهم دارند که ۲۰ درهم از این مبلغ به صورت شارژ و اعتبار در نول کارت آبی شما خواهد بود.

نول کارت آبی کاملا شخصی است و برای استفاده از آن باید شخصی که آن را همراه دارد شناسایی شود و به این ترتیب در صورت گم شدن نول کارت آبی شما نیازی به نگرانی نیست چون هیچ کس نمی تواند از آن استفاده نماید.این نول کارت تا ۵۰۰۰ درهم قابل شارژ است.

متروی دبی

متروی شهر دبی در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد و دو خط قرمز و سبز دارد.خط قرمز مترو دبی تقریبا با جاده معروف شیخ زاید موازی است و از فرودگاه دبی تا بازار مارینا می رود.خط سبز مترو دبی نیز از منطقه آزاد فرودگاه دبی تا شهر سلامتی دبی می رود.

این دو خط مترو در ایستگاه های میدان اتحاد و خالد بن الولید که در نزدیکی مرکز خرید برجمان است به یکدیگر برخورد می کنند.

متروی-دبی

متروی-دبی

بیرون از تمامی ایستگاه های مترو اتوبوس و تاکسی برای جابجایی مسافران وجود دارد.قطارهای مترو دبی با فاصله حدود ۱۰ دقیقه از ساعت ۶ صبح تا ۱۱ شب در روزهای شنبه تا پنج شنبه حرکت می کنند و در روزهای جمعه از ساعت ۱۳ تا نیمه شب فعال هستند.

قطارهای متروی دبی مانند ایران دارای واگن هایی ویژه بانوان هستند و در تمامی ایستگاه های متروی این راهمای انگلیسی برای راهنمایی مسافران قرا گرفته است که می توانید برای پیدا کردن مسیر از آن ها استفاده نمایید.برای استفاده از متروی دبی حتما کارت اعتباری را استفاده نمایید در غیر این صورت جریمه خواهید شد. حمل و نقل عمومی دبی و به ویژه مترو روشی بسیار راحت است.

اتوبوس های محلی دبی

این اتوبوس ها کم هزینه ترین وسیله حمل و نقل عمومی است.این اتوبوس ها ۷۹ ایستگاه دارد و دارای سیستم تهویه هوا هستند.برای پرداخت هزینه این اتوبوس ها می توانید از نول کارت ها استفاده نمایید.برای اطلاع از برنامه این اتوبوس ها می توانید به سایت ویژه این سازمان مراجعه نمایید.

اتوبوس-های-محلی-دبی

اتوبوس-های-محلی-دبی

البته سرعت این اتوبوس ها کم است و دیرتر به مقصد خواهید رسید.به جز این مورد اتوبوس های دیگری نیز در حمل و نقل عمومی دبی هستند که در ایستگاه برج الخلیفه هستند  و اتوبوس های شاتل نیز موجود هستند.

مونوریل دبی

مونوریل بزرگ دبی است و راننده نیز ندارد و ویژه پالم جمیرا است.این مونوریل ها دبی مارینا را به پالم جمیرا متصل می کند.در مسیر بین دبی مارینا و پالم جمیرا فقط و فقط ۲ ایستگاه وجود دارد به نام های برج گیتو و پارک آکوانچر.

مونوریل-دبی

مونوریل-دبی

مسیر بین این مبدا و مقصد ۵.۵ کیلومتر است و ۵ دقیقه طول می کشد.هزینه استفاده از این وسیله نقلیه ۱۵ هزار تومان ایران است.

اتوبوس های آبی دبی

اتوبوس-های-آبی-دبی

اتوبوس-های-آبی-دبی

اتوبوس های آبی دبی در ۴ مسیر حرکت می کنند و هر روز از ساعت ۶ تا ۲۳ در حال خدمات دهی هستند.مسیرهای b1 و b4 با فاصله ۳۰ دقیقه ای حرکت می کنند و در مسیرهای b2 و b3 نیز هر ۱۵ دقیقه یکبار اتوبوس ها حرکت می کنند.این اتوبوس نوع جدید از حمل و نقل درون شهری به ویژه برای ایرانیان است.

چگونه پاسپورت بگیریم ؟ مراحل گرفتن پاسپورت

چگونه پاسپورت بگیریم حتما می دانید همه افرادی که قصد دارند از کشور خارج شوند نیاز به اخذ پاسپورت دارند و در واقع بدون پاسپورت قادر به خروج از کشور نمی باشند.به عنوان مثال چه قصد سفر با تور لحظه آخری گرجستان را داشته باشید چه قصد سفر با تورهای تایلند آرشین پرواز ، هیچ تفاوتی نمی کند و در هر صورت شما باید پاسپورت تهیه کنید.

پاسپورت نوعی شناسنامه ملی است که از طریق آن هویت و ملیت شخص مشخص می شود.همچنین برای ورود به کشور مقصد نیز ، پلیس آن کشور با استناد بر پاسپورت اجازه ورود فرد به خاک کشورش را صادر می کند.در این مطلب قصد داریم مراحل گرفتن پاسپورت و تمامی نکاتی که باید در این باره بدانید را به شما عزیزان بگوییم.

شرایط گرفتن پاسپورت

چگونه پاسپورت بگیریم ؟ شاید در ابتدا این سوال در ذهن شما پیش بیاید که چه کسانی می توانند گذرنامه بگیرند؟ افرادی که سن آن ها زیر ۱۸ سال است و یا تحت قومیت فردی دیگر هستند ، با اجاره ولی خود می توانند پاسپورت بگیرند.

افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند نیز می توانند با مراجعه به سازمان وظیفه عمومی از این سازمان اجازه خروج  از کشور بگیرند.

خانم های شوهر دار می بایست برای دریافت پاسپورت موافقت نامه کتبی شوهر و یا در موارد اضطراری اجازه دادستان شهرستان خود را ارائه دهند.این را هم در نظر داشته باشید که اگر شوهر و یا سازمان از اجازه خودداری کنند فرد نمی تواند از کشور خارج شود تا زمانی که مشکل بین آن ها به طور کامل برطرف شود گذرنامه وی ضبط می شود.

پاسپورت ایران

چه کسانی نمی توانند پاسپورت بگیرند؟

افرادی هم هستند که به موجب برخی دلایل قادر به دریافت گذرنامه و خروج از کشور نیستند.عده ای از افراد که بنا به دلایل کتبی مقامات قضایی کشور حق خروج از کشور را ندارند نمی توانند پاسپورت بگیرند.

جالب است بدانید که حتی افرادی که در خارج از ایران هم سابقه سوء پیشینه داشته باشند حق دریافت گذرنامه ندارند.افراد دیگری هم هستند که نمی توانند پاسپورت بگیرند و از کشور خارج شوند این افراد کسانی هستند که به صورت قطعی دارای بدهی مالیاتی هستند.

انواع گذرنامه ایرانی

گذرنامه در انواع مختلفی صادر می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

گذرنامه عادی یا توریستی : گذرنامه عادی نوعی از گذرنامه است که با هدف تحصیل ، تجارت و یا گردشگری برای شهروندان کشور صادر می شود تا با آن بتوانند به راحتی از کشور خارج شوند.

گذرنامه دیپلمات : همانطور که از اسم ان پیداست ، این نوع گذرنامه برای افراد سیاسی صادر می شود چراکه گاهی اوقات سیاست های صدور گذرنامه برای افراد سیاسی و دارای مقام با بقیه افراد متفاوت است.

گذرنامه خدمت : این نوع گذرنامه برای کارمندان دولت و جهت اعزام به سفرهای کاری و دولتی در  نظر گرفته شده است.قوانین صدور این گذرنامه مانند گذرنامه های دیپلمات است.

چگونه پاسپورت بگیریم

مراحل دریافت پاسپورت

برای دریافت گذرنامه می بایست به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

در مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ مبلغ ۱۰۰۰ تومان بابت فرم و شناسه گذرنامه پرداخت کنید.

سپس از طریق دستگاه کارت خوان موجود در مرکز می بایست مبلغ ۳۷۵۰ در وجه شهرداری و ۷۵۰۰۰ تومان برای نیروی انتظامی پرداخت کنید.

سپس با تکمیل مدارک و فرم های مربوطه به صورت کامل می توانید پس از چند روز گذرنامه خود را دریافت کنید ، گذرنامه شما از طریق پست برای شما ارسال می شود.

چگونه گذرنامه بگیریم؟

چگونه پاسپورت بگیریم

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و یا تائیدیه ثبت احوال

ارائه اصل آخرین گذرنامه (جهت تمدید گذرنامه)

یک قطعه عکس ۶*۴ جدید و رنگی به صورت تمام رخ به طوری که ۶ ماه از تاریخ انداختن آن نگذشته باشد.

عکس آقایان می بایست بدون کلاه و عینک و زیور آلات و آرایش مو باشد و رنگ لباس ها با پس زمینه یکی نباشد.عکس خانم ها هم می بایست با حجاب کامل و بدون آرایش و زیورآلات و با استفاده از روسری و یا مقنعه تیره و ساده باشد.

گواهی اشتغال به تحصیل و دفترچه بیمه برای افراد بالای ۱۵ سال الزامی است.

حضور افراد بالای ۱۵ سال به همراه شناسنمه عکس دار الزامی است.

برای اخذ پاسپورت جهت افراد زیر ۶ سال می بایست خود فرد در محل حاضر شود و یک قطعه عکس خود کودک از طرف ولی کودک ارائه شود.

نظامیان شاغل حتما باید نامه موافقط حفاظت یگان مربوطه خود را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارائه نمایند.

خانم هایی که همسر آن ها فوت کرده است می بایست اصل گواهیفوت همسر و یا اصل شناسنامه باطل شده را ارائه نمایند.

چگونه پاسپورت بگیریم

ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافیت و یا موافقت نامه سازمان وظیفه عمومی برای آقایان الزامی می باشد.البته آقایان بالای ۵۰ سال نیازی به ارائه کارت پایان خدمت ندارند.

توجه : اگر قصد تعویض پاسپورت را دارید و در تهران زندگی می کنید می بایست به اداره گذرنامه واحد غرب تهران در یافت آباد ، بلوار معلم ، نرسیده به چهارراه قهوه خانه مراجعه کنند.

آنتالیا یکی از مهم ترین و البته محبوب ترین شهرهای ترکیه است که یکی از مهم ترین قطب های گردشگری این کشور نیز محسوب می شود. سفر به آنتالیا در فصل تابستان بیشترین آمار را دارد و تور آنتالیا با نام تور سواحل مدیترانه شهرت دارد.سفر به این هم لوکس است و هم آرامش بخش, هم ارزان است و هم گران!

تور های این شهر خدمات و امکانات خوبی را در اختیار مافران قرار می دهد یکی از دلایل محبوبیت آن نیز همین است, هتل های این شهر اغلب خدمات all  و uall به مسافران ارائه می دهد و این برای مسافران و گردشگران بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است.

سفر-به-آنتالیا

سفر-به-آنتالیا

این شهر یک شهر ساحلی است و به همین دلیل سواح بسیار زیبا و دیدنی ای دارد.در سواحل این شهر علاوه بر تماشای زیبایی ساحل و دریا می توانید انواع تفریحات آبی را تجربه نمایید و از زندگی یک هفته ای خود در یک شهر ساحلی و با کیفیت لذت ببرید.

آنچه باید پیش از سفر به آنتالیا حتما بدانید

آنتالیا در بخش جنوب و غرب ترکیه قرار گرفته است و به دریای مدیترانه می رسد.این شهر از نظر زمانی ۱.۵ ساعت با تهران فاصله دارد و جمعتی بالغ بر ۳ میلیون نفر دارد.پول رایج برای خرید و فروش در این شهر لیر ترکیه است و مردم این شهر به زبان ترکی استنبولی صحبت می کنند.

اقتصاد این شهر علاوه بر منبع توریست ها از کشاورزی و فروش چرم و محصولات مربوط به دام ها تامین می شود.

در آنتالیا برای تماس با پلیس باید شماره ۱۵۵ و برای آمبولانس شماره ۱۱۲ را شماره گیری نمایید.

مناطق آنتالیا

آنتالیا ۴ منطقه اصلی دارد که هر کدام از آن ها نیز جذابیت خاص خودش را دارد اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید با ما همراه شوید تا مختصری با مناطق اصلی آنتالیا آشنا شوید.

منطقه بلک

بلک منطقه ای رگان قیمت و لوکس است که ۹۹ درصد از هتل های این منطقه را هتل های ۵ ستاره تشکیل داده اند.منطقه بلک بهترین سواحل و زمین های گلف را در سرتاسر آنتالیا دارد .این منطقه در ۳۶ کیلومتری شرق آنتالیا قرار گرفته است.طبیعت این منطقه نیز بسیار زیبا و دیدنی است و پیشنهاد می کنیم اگر در این منطقه اقامت کردید حتما به طبیعت زیبا و بکر این منطقه نیز سری بزنید.

منطقه بلک تا پارک ملی کورشونلو ۲۰ کیلومتر است و دسترسی آسانی دارد.از بهترین هتل های این منطقه می توان هتل های rixos premium – ela quality – titanic deluxe و… را نام برد.

مناطق-آنتالیا

مناطق-آنتالیا

منطقه لارا

لارا نزدیک ترین منطقه به فرودگاه آنتالیا است.این منطقه جدیدترین هتل ها را دارد و بیشتر هتل های آن ۵ ستاره هستند.آب دریا در این منطقه بسیار آرام و شفاف است.این منطقه نزدیک ترین منطقه به آنتالیا است که فاصله ای حدود ۶ کیلومتر دارد.شن های این منطقه طلایی اسن و بسیار دیدنی.

از بهترین هتلهای این منطقه می توان هتل های kervensaray – grand park lara – ramada resort lara و … را نام برد.

منطقه سیده

سیده یکی از دیدنی ترین و بهترین مناطق آنتالیا است که شهرت فراوانی نیز دارد.این منطقه علاوه بر ساحلی بودن بنادر زیبایی دارد و علاوه بر بنادر مناطق باستانی و تاریخی بسیار زیبایی نیز دارد.این منطقه بسیار مورد علاقه افرادی است که علاوه بر تفریحات آبی به بازدید از اماکن تاریخی و سنتی علاقه دارند.

از بهترین هتل های منطقه سیده می توان به royal Alhambra palace – vonresort golden – roma beach resort و… اشاره کرد.

منطقه کمر

کمر طبیعی ترین و سرسبز ترین منطقه آنتالیا است که هتل های آن از ۲ ستاره تا ۵ ستاره هستند.اگر می خواهید موزیک های سنتی و محلی آنتالیا را ببینید و بشنوید به این منطقه سری بزنید و از نوای موسیقی و رقص سنتی مردم این محله لذت ببرید.اینمنطقه در فاصله چها کیلومتری آنتالیا قرار دارد و یکی از تفریحات رایج در این منطقه غواصی است.

از بهترین هتل های این منطقه می توان به rixos sungate – orange county – rose residence beach و … اشاره کرد.

کی-بریم-آنتالیا

کی-بریم-آنتالیا

کی بریم آنتالیا

آنتالیا آب و هوایی معتدل و مدیترانه ای دارد و به دلیل تفریحات آبی با کیفیت و بی نظیری که دارد شهرت فراوان دارد.در فصول سرد سال لذت تفریحات آبی در آنتالیا کم می شود و از طرفی برخی پارک های آبی این شهر پارک آبی با آب گرم را ندارند و به همین دلیل بهترین و به موقع ترین فصل و زمان برای سفر به آنتالیا فصول گرم سال است.

اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید پیشنهاد می کنیم در فصول گرم سال به این شهر سفر کنید تا لذت بیشتری از تفریحات آبی این شهر ببرید و خاطرات بهتری را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.با توجه به آب و هوای آنتالیا این شهر در فصل زمستان تبدیل به شهری خاموش و عاری از توریست می شود و تنها رفت و آمد مردم بومی به چشم می خود.

البته آنتالیا در زمستان نیز زیبایی های خودش را دارد, در زمستان می توانید از تفریحات  زمستانی این شهر لذت ببرید.

مراکز خرید پوکت

در سال های گذشته چیزی که در بین گردشگران جا افتاده این است که بهترین مراکز خرید در تور تایلند در شهر بانکوک هستند و شهرهای دیگر این کشور مراکز خرید جالبی برای اینکه به آن ها سر بزنید ندارند.اما ما در این مطلب  قصد داریم شما را مراکز خرید پوکت که بسیار معتبر و محبوب هم هستند را به شما معرفی کنیم.

فروشگاه Jungceylon پوکت

خرید در پوکت

این فروشگاه یکی از بهترین مراکز خرید پوکت محسوب می شود که باید حتما از آن بازدید کنید.قبل از اینکه از داخل این فروشگاه براتان بگوییم بهتر است شما را با محیط بیرونی آن آشنا کنیم.

در محیط بیرونی این فروشگاه یک حوضچه زیبا و قایقی در میانه آن که فواره های زیبایی آن را دوره کرده اند.این حوضچه در کنار معماری بسیار زیبای بنای اصلی ، این فروشگاه ها به یکی از زیباترین مراکز خرید تایلند  تبدیل کرده است.

فروشگاه Jungceylon در کنار ساحل پاتونگ و در موقعیت مکانی بسیار خوبی قرار دارد و به طور کلی ۲۰۰ بوتیک و فروشگاه با کیفیت را در خود جای داده است.در بین فروشگاه های این مرکز خرید می توانید برندهای معتبر جهانی را هم ببینید و از اجناس با کیفیت آن خریداری کنید.

علاوه بر فروشگاه های با کیفیت در این مجموعه یک کلاب با برنامه های متنوع شبانه و یک مجموعه سینمایی نیز بنا شده است.جالب است بدانید در این مجموعه ۲۵ رستوران وجود دارد که غذاهای متنوع تایلندی را به مشتران خود ارائه می دهند.در آخر جالب است بدانید که یک هتل لوکس نیز در بالای این مرکز خرید وجود دارد که برای اقامت گزینه مناسبی است.


همچنین بخوانید : راهنمای سفر به تایلند


مرکز خرید سنترال فستیوال پوکت

مراکز خرید پوکت

سنترال فستیوال نیز یکی دیگر از برترین مراکز خرید پوکت است و ظاهر جذابی هم دارد.این مجموعه که دومین مرکز خرید بزرگ پوکت و سومین ساختمان بزرگ شهر به حسال می آید طراحی داخلی اش به صورت فوق العاده زیبا و نورگیر درست شده و حیاط وسط آن نیز با گل و گیاه تزئین شده است.

فروشگاه های این مجموعه شاید خیلی لوکس نباشند اما برندهای معتبری در بین آن ها وجود دارد که باعث محبوبیت آن در بین مردم می شود.در این مجموعه ۱۲۰ فروشگاه اصلی وحود دارد که از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند.در این فروشگاه می توانید محصولاتی مانند پوشاک ، لوازم الکترونیکی و … را مشاهده و خریداری کنید.

در حیات وسط این مجموعه کافه ها و رستوران های متعددی وجود دارد که در آن ها می توانید انواع غذاهای محلی گرجستان و انواع نوشیدنی را سفارش دهید.در طبقات مختلف این مرکز خرید دکه های کوچکی وجود دارد که در آن ها تنقلات به فروش می رسد.

مرکز خرید پریمیوم اوت لت

بهترین مرکز خرید پوکت

این مجموعه با عنوان مرکز خرید شناخته می شود اما بیشتر شبیه به بازارچه های متنوع طراحی شده اما در کل نمای جالب و خاصی دارد که شما را مجبور می کند در آن فضا قدم بزنید.در این مرکز خرید هم برندهای معتبر جهانی حضور دارند اما اگر به دنبال فروشگاه های لاکچری و لوکس هستید این مرکز خرید پیشنهاد نمی شود. نایک ، آدیداس ، لاکوسنه و … از جمله برندهای جهانی حاضر در این مجموعه هستند.

بخش بزرگی از این مجموعه شامل فروشگاه های پوشاک ، کیف و کفش می شود اما فروشگاه های اسباب بازی فروشی و لباس های بجه گانه نیز در ان وجود دارد.همچنین اگر به دنبال مجسمه و لوازم تزئینی هستید این مرکز خرید می تواند گزینه مناسبی باشد.

در نقاط مختلف این مرکز خرید کافه ها و رستوران های متنوعی به صورت پراکنده وجود دارد که به صورت شیک و مدرن آماده سرویس دهی به گردشگران هستند.البته در نظر داشته باشید که قیمت کافه و رستوران های این مرکز خرید کمی بالاست.

فروشگاه Banana Walk پوکت

یکی دیگر از بهترین مراکز خرید پوکت این مرکز خرید است که دارای ۴ هزار متر زیر بنا می باشد و در جاده‌ی ساحلی واقع شده است.معماری این مجموعه به صورت مدرن طراحی شده و برای ساخت آن از آلمینیوم ، آهن و پلاستیک استفاده شده است.

به دلیل نزدیکی این مرکز خرید به شهربازی ، تعداد زیادی کافه و رستوران در تمام طبقات آن وجود دارد.می توان گفت اغلب فروشگاه های این مجموعه را فروشگاه های پوشاک تشکیل داده اند که بسباری از آن ها تایلندی و آسیایی هستند.

مرکز خرید Limelight Avenue

این مرکز خرید مجموعه ای به نسبت کوچک اما مدرن در وسط شهر پوکت است که با تهویه هوا و دمای مطبوعی که دارد و معماری بی نظیرش توانسته در بین گردشگران از محبوبیت ویژه ای برخوردار شود.این مرکز خرید در سال ۲۰۱۵ افتتاح شد و دارای مساحتی بالغ بر ۷ هزار متر مربع می باشد.از امکانات این مجموعه می توان به فروشگاه های متنوع ، کافه ، رستوران ، بار و پارکینگ رایگان اشاره کرد.

در این فروشگاه برندهای معتبر و معروف ژاپنی در زمینه لباس و اسباب بازی حضور دارند.

در آخر اگر قصد سفر به پوکت را دارید پیشنهاد می کنیم تورهای پوکت آرشین پرواز را مشاهده بفرمایید.

دبی یکی از بهترین و محبوب ترین شهرهای گردشگری خاورمیانه است که با توجه به جذابیت فراوانی که دارد هر ساله افراد زیادی را با تور مسافرتی دبی به سمت خود جذب می کند.این شهر جذابیت های طبیعی و مدرن فراوانی دارد و هر ساله نیز به تعداد این جاذبه ها افزوده می شود.

سفر-به-دبی

سفر-به-دبی

مردم این کشور به زبان عربی صحبت می کنند اما زبان های دیگر مانند فارسی, انگلیسی و … نیز با توجه به اقامت افراد تبعه سایر کشورها در این شهر رواج فراوانی دارند.این شهر تقریبا افراد مقیم از تمامی مناطق آسیا را دارد و شهر ۷۲ ملت است.این شهر شرایط مناسبی برای زنگی دارد و از طرفی با توجه به فراوانی کار بسیاری از افراد برای اقامت و کار به این شهر سفر می کنند.

چطوری به دبی سفر کنیم؟

سفر به دبی از کشور عزیز ما ایران به روش های مختلفی امکان پذیر است مانند سفر با تورهای هوایی و دریایی؛ هرکدام از این روش ها مزایا و البته معایب خوش را دارد با ما همراه شوید تا مختصری با این روش های سفر آشنا شوید.

سفر با هواپیما : با توجه رفت و آمد زیاد در مسیر دبی هر ساله تعداد پروازهای زیادی از ایران به این شهر محبوب و البته مشهور انجام میشود.در این مسیر پروازهای ایرانی ای مانند ایران ایر, قشم ایر و ماهان و پروازهای حارجی مانند عمان ایر, قطر ایرویز و… انجام میشود.

این روش بی دردسرترین و راحت ترین و صد البته سریع ترین روش سفر به دبی است که طرفداران فراوانی دارد و اغلب افراد برای سفر به دبی این روش را انتخاب می کنند.هزینه این نوع سفر گران تر از سفر دریایی است اما ارزشش را دارد.

سفر با کشتی : کشتی یکی دیگر از وسایل نقلیه ای است که برای سفر به دبی می توانید از آن استفاده نمایید.برای استفاده از کشتی های این مسیر باید ابتدا به بندر لنگه بروید و سپس از آنجا سوار بر این کشتی ها شوید و به دبی سفر کنید.

دبی-با-کشتی

دبی-با-کشتی

این کشتی ها ساعات حرکت متفاوتی دارند اما اغلب در ساعات ۱۰ و ۱۱ صبح از بندر لنگه حرکت می کنند.شما پس از سوار شدن به این کشتی چیزی حدود ۵ ساعت در راه خواهید بود.می توان گفت تقریبا در زمان CHECKIN هتل می توانید خودتان را به هتل محل اقامتتان برسانید.

هزینه سفر به دبی با کشتی برای بلیط های یک طرفه ۶۲۵ هزار تومان و برای بلیط های دو طرفه ۹۶۷ هزار تومان است.این نکته نیز حائز اهمیت است که برای سفر با کشتی تنها می توانید ۵۰ کیلو بار همراه داشته باشید و هر کیلو اضافه بار ۵ هزار تومان جریمه خواهد داشت.

هزینه ها در سفر به دبی

سر به دبی نیز مانند هر سفر دیگری هزینه هایی در بر دارد.با ما همراه باشید تا برخی از مهم ترین هزینه های این سفر را به شما یادآوری کنیم.

هزینه حمل و نقل عمومی در دبی : همان طور که گفته شد دبی شهری گران و لوکس است.وسایل حمل و نقل عمومی در دبی نیز نسبتا بالا است و برای کاهش هزینه ها پیشنهاد میکنیم از کارت گردشگری دبی استفاده نمایید و به این ترتیب سفری مقرو.ن به صرفه تر داشته باشید و بتوانید راحت تر و بهتر از خدمات عمومی این شهر استفاده نمایید.

هزینه اقامت در دبی : هتل های دبی از نظر قیمت در سطح بالاتری قرار دارند البته نسبت به سایر شهرهای منطقه خاورمیانه که از کیفیت پایین تری برخوردار هستند.ایننیز یک بخش از هزینه های افراد در این شهر است.

سفر-دبی

سفر-دبی

هزینه خورد و خوراک در دبی : هزینه خورد و خوراک و غذا در دبی نیز یکی از مهم ترین و اصلی ترین هزینه ها در دبی است.این نکته گفتنی است که خورد و خوراک و سر زدن به رستوران ها و فست فودهای دبی یکی از تفریحات دلچسب در این شهر است.

هزینه تفریح در دبی : دبی شهربازی بزرگی برای میلیاردرهای جهان است و مملو از تفریحات هیجان انگیز و البته گران قیمت و لوکس است.در سفر به دبی تفریحات آبی دبی و تفریحات کویری دبی را هرگز فراموش نکنید.

هزینه خرید سوغاتی و خرید در دبی : دبی مراکز خرید فراوانی دارد که دلباختگان خرید و گشت و گذار در مراکز خرید را هر ساله به خود جذب می کند. سوغاتی های دبی هم دل بسیاری از افراد را می برد و برای عزیزان خود به یادگار از این شهر می برند.

بهترین زمان سفر به دبی

با توجه به آب و هوای گرم و خشک دبی بهترین و مناسب ترین زمان برای سفر به دبی فصول سرد سال است که آب وهوای دبی نیز در این فصول بسیار بهتر و ملایم تر است.این شهر در فصول گرم سال بسیار گرم و خشک است و امکان بیرون رفتن و تفریح را نخواهید داشت.

در فصول گرم سال باید تفریحات و گشت و گذار را در غروب آفتاب تا صبح انجام دهید و در طول روز در هتل باشید و از امکانات هتل استفاده نمایید.

آنتالیا یکی از شهرهای توریستی کشور زیبا و مدیترانه ای ترکیه است که در میان شهرهای توریستی این کشور نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است.این شهر امکانات رفاهی و تفریحی آبی زیاد و البته عالی ای دارد.این شهر هتل های لوکس فراوانی دارد و سفر به آنتالیا یکی از سفرهای لوکس به کشور ترکیه محسوب می شود.

آنتالیا را بیشتر بشناسید

اگر می پرسید آنتالیا کجاست باید بگم آنتالیا شهری ساحلی در جنوب غربی ترکیه است که در مجاورت دریای مدیترانه قرار گرفته است و به همین دلیل مناطق ساحلی بسیار زیبا و فراوانی دارد.سفر به این برای کسب آرامش و یک استراحت بی نظیر انتخاب بسیار مناسبی است.پس اگر به دنبال یک مقصد آرامش بخش هستید آنتالیا انتخاب بسیار مناسبی برای شما است.

سرمایه گذاری بر روی گردشگری آنتالیا از سال دوزار میلادی آغاز شد و تلاش زیادی برای جذب گردشگران و توریست ها از سرتاسر جهان انجام شده است.علاوه بر این موارد این شهر در تولید مرکبات, پنبه, زیتون و… دارد.این شهر در کشتی سازی نیز حرفی برای گفتن دارد.مجموعه زیبایی های طبیعی و سازه های انسانی بی نظیر این شهر باعث جذب بسیار بالای گردشگران از سرتاسر جهان شده است.

آنتالیا-کجاست

آنتالیا-کجاست

نکات کلیدی درباره آنتالیا

تفاوت زمانی آنتالیا و تهران : یک ساعت و نیم

جمعیت : دو و نیم میلیون نفر

پول آنتالیا : لیرترکیه

زبان رسمی : ترکی استانبولی

دین مردم آنتالیا : کشور ترکیه دین رسمی ندارد ولی اغلب مردم این کشور مسلمان هستند.

سوغاتی های آنتالیا : وسایل چرمی, مسی و سنگ های زینتی و انواع وسایل تزیینی و پوشاک و ادویه و….

سطح قیمت ها در آنتالیا : سطح قیمت ها از پایتخت ترکیه بالاتر است و البته در نقاط و منطقه های مختلف این شهر متفاوت است.

کد آنتالیا : ۲۴۲

برترین جاذبه های گردشگری آنتالیا

این شهر بیشتر به تفریحات آبی آنتالیا و تفریحات ساحلی آنتالیا خود شهرت فراوانی دارد اما به جز این موارد زیبایی های طبیعی این شهر نیز بسیار دیدنی و جذاب هستند.اگر می خواهید بدانید آنتالیا کجاست حتما به جاذبه های گردشگری آنتالیا سر بزنید.

پارک و مجموعه تفریحی آکوالند

مرکز تفریحی آکوالند یکی از بهترین مراکز تفریحی آنتالیا است که در ساحل زیبای کنیالتی قرار گرفته است.این ساحل یکی از بهترین سواحل آنتالیا است که امکاناتی همچون رستوران, مراکز تفریحی, پارکینگ و… را دارد.این ساحل به مرکز شهر آنتالیا نیز نزدیک است.

پارک-آبی-آکوالند-آنتالیا

پارک-آبی-آکوالند-آنتالیا

تورهای گردشگری با کشتی

با توجه به ساحلی بودن این شهر زیبا گشت هایی با کشتی در آنتالیا برگزار می شود.مبدا این تورها بندر کمر است که بسیار لذت بخش است و گشتی بی نظیر است.از شنا در مناطق مشخص دریا و صرف ناهار بر عرشه کشتی گرفته تا لذت یک کشتی سواری شاد و مفرح.

رافتینگ در آنتالیا

پارک ملی آنتالیا یکی از بهترین مناطق گردشگری آنتالیا است که تور رافتینگ در آن برگزار می شود.این پارک در یک دره قرار گرفته است و عبور یک رودخانه از قلب آن بر زیبایی این منطقه افزوده است.

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت یکی از بهترین و قدیمی ترین نماد های آنتالیا است که در میدان کاله کاپیسی قرار گرفته است.محل قرار گیری این برج از مناطق پر رفت و آمد آنتالیا محسوب می شود و دسترسی به آن بسیار راحت است.

برج-ساعت-انتالیا

برج-ساعت-انتالیا

پیست اسکی آنتالیا

پیست اسکی آنتالیا یکی از جذاب ترین تفریحات آنتالیا است که در کمر قرار گرفته است و در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد.این یکی از بهترین تفریحات زمستانی و شاید حتی در فصول دیگر در انتالیا است.

دروازه هادریان

دروازه هادریان نیز یکی دیگر از جاذبه های آنتالیا است که با نام اوچ قاپیلار شهرت دارد و یکی از مهم ترین آثار تاریخی آنتالیا است.این دروازه بخشی از یک دیوار قدیمی است که دور تا دور این شهر ساخته شده بود.

دروازه-هادریان-آنتالیا

دروازه-هادریان-آنتالیا

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا مشهورترین و محبوب ترین موزه در آنتالیا است که موزه باستان شناسی آنتالیا نیز است و دارای ۱۳ سالن و نمایشگاه است.

آبشار دودن

آبشار دودن مشهورترین آبشار در آنتالیا است که از به هم پیوستن چندین آبشار به یکدیگر ایجاد می شود و ئر ۱۲ کیلومتر شمال شرقی آنتالیا قرار گرفته است.

بهترین زمان سفر به آنتالیا

آنتالیا شهری با آب و هوای مدیترانه ای است که با توجه به امکانات و تفریحات آبی متنوعی که دارد اغلب در فصول گرم سال طرفداران فراوانی دارد.این شهر در فصول سرد سال برای تفریحات آبی اصلا مناسب نیست اما تفریحات زمستانی آن برای علاقمندان به تفریحات زمستانی انتخاب مناسبی است.

این شهر در زمستان تبدیل به شهری خاموش و بدون توریست می شود و اغلب مردمان بومی این شهر در آن آمد و شد می کنند و کم تر می توان توریستی دید.این شهر در فصول گرم سال بسیار پر رفت و آمد تر و شلوغ تر است.

فرودگاه-آنتالیا

فرودگاه-آنتالیا

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا بزرگ ترین و پر رفت و آمد ترین فرودگاه ترکیه است که در سال ۱۹۹۸ میلادی تنها با ۲ ترمینال شروع به کار کرد.این فرودگاه در منطقه مرادپاشا قرار گرفته است.فرودگاه اسپارتا نیز یکی دیگر از فرودگاه های نزدیک به آنتالیا است که بسیاری از پروازها در آن فرود می آیند.این فرودگاه در اسپارتا قرار گرفته است.

این فرودگاه ۱۴۰ کیلومتر تا آنتالیا فاصله دارد و با وسایل نقلیه عمومی می توانید از این فرودگاه به آنتالیا برسید.فاصله زمانی این فرودگاه تا آنتالیا زمانی حدود ۳ تا ۵ ساعت است.

آنتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در فصول گرم سال علی الخصوص فصل تابستان است که در ایران فصل تعطیلی مدارس است و خانواده های فراوانی برای کمک به روحیه کودکان خود و تمامی اعضای خانواده این فصل را برای سفر انتخاب می کنند.

اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید بهتر است بدانید که آنتالیا پرواز مستقیم و پرواز غیر مستقیم دارد, با ما همراه بشوید تا یکی از مهم ترین موارد در سفر آنتالیا را به شما متذکر شویم.نکته ای که تاثیر زیادی در آسایش شما در طول سفر دارد.

آنتالیا-پرواز-مستقیم

آنتالیا-پرواز-مستقیم

ویژگی های پروازهای آنتالیا

همانطور که گفته شد این شهر هر ساله گردشگران فراوانی را دارد و به همین دلیل پروازهای زیادی هر ساله به مقصد آنتالیا برگزار می شود.این پروازها انواع مختلفی دارد تفاوت پروازها در نکات مختلفی است.یکی از این نکات شرکت های هواپیمایی ای است که پروازهای آنتالیا را برگزار می کنند.

از این جهت پروازها به طور کلی به دو دسته پروازهای داخلی و خارجی تقسیم می شود.پروازهایی که شرکت های هواپیمایی داخلی مانند ماهان, ایران ایر, کیش ایر, تابان و قشم ایر و… برگزار می کنند و پروازهایی که شرکت های هواپیمایی خارجی مانند سان اکسپرس, اطلس جت یا اطلس گلوبال, پگاسوس و … برگزار می کنند.

یکی دیگر از نکاتی که در مورد پرواز های آنتالیا مطرح است آنتالیا پرواز مستقیم و آنتالیا با پرواز غیر مستقیم یا استاپ دار است.پروازهای مستقیم از کشور مبدا به صورت مستقیم به شهر یا کشور مقصد می روند و پروازهای غیر مستقیم از مبدا به شهر یا کشور دیگری می روند و از آنجا به شهر مقصد می روند.

گاهی نیز در فرودگاه های اطراف و نزدیک شهر مقصد فرود می آیند و سپس مسافران با ترانسفر زمینی به شهر مقصد منتقل می شوند.عموما پروازهای ایرانی در فرودگاه آنتالیا فرود نمی آیند وپروازهای ترک مستقیم در فرودگاه آنتالیا فرود می آیند.

سفر-به-آنتالیا-با-پرواز-مستقیم

سفر-به-آنتالیا-با-پرواز-مستقیم

نکته دیگر در مورد پروازهای آنتالیا زمان پرواز و خدمات و کیفیت پرواز است.زمان پرواز در پروازهای ترک اغلب در ساعات بامداد به سمت آنتالیا می روند و در ساعات پایانی شب به تهران بازمیگردند.به طور کلی پروازهای ترک خدمات و کیفیت پرواز بهتری دارند و مسافران رضایت بالاتری از این پروازهای دارند.

مزایای آنتالیا پرواز مستقیم

آنتالیا با پرواز مستقیم مزایایی نسبت به سایر پروازها دارد, از مزایای این پروازها می توان به فرود مستقیم در فرودگاه آنتالیا, کیفیت پروازبالاتر, خدمات بهتر در طول سفر اشاره کرد که البته مهم ترین نکته در این میان فرود پرواز در فرودگاه آنتالیا است که شما به راحتی می توانید به هتل بروید و زمان تلف شده کمتری خواهید داشت اما پروازهای غیر مستقیم زمان تلف شده دارند و پرواز شما در فرودگاهی غیر از فرودگاه آنتالیا فرود می آید و شما ترانسفر زمینی به آنتالیا خواهید داشت که خستگی نیز به همراه خواهد داشت.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که پروازهای ترک تنها پروازهایی هستند که در فرودگاه آنتالیا فرود می آیند و سایر پروازها در فرودگاه های نزدیک به آنتالیا فرود می آیند.

چگونه از بانکوک به پاتایا برویم؟

چگونه از بانکوک به پاتایا برویم :: همانطور که می دانید دو شهر بانکوک و پاتایا از شهرهای مهم و توریستی کشور تایلند هستند و اغلب مسافرانی که با تور لحظه آخری تایلند سفر می کنند حتما از این دو شهر نیز بازدید کرده و از جاذبه های آنان لذت می برند.اگر تا به حال به تایلند سفر کرده باشید باید بدانید که تورهای تایلند در غالب تورهای ترکیبی نیز به فروش می رسند.

به عنوان مثال تور ترکیبی بانکوک و پوکت یا پوکت و پاتایا و ….در این مطلب از آژانس مسافرتی آرشین پرواز قصد داریم  با چگونگی سفر از بانکوک به پاتایا آشنا شویم.با ما همراه باشید.

رفتن از شهر بانکوک به شهر پاتایا

یکی از سوالاتی که در ذهن مسافران و گردشگران تایلند ایجاد می شود این است که چگونه می توانیم از بانکوک به پاتایا سفر کنیم؟

پاتایا و بانکوک دو مورد از مهم ترین شهرهای توریستی کشور تایلند هستند و فاصله این دو شهر با هم حدود ۱۴۰ کیلومتر است.قبل از اینکه فرودگاه بین المللی بانکوک یعنی فرودگاه سووارنابومی افتتاح شود رفت و آمد هوایی بین این دو شهر از طریق فرودگاه دون موانگ انجام میشد.

این فرودگاه در شمال شهر بانکوک قرار داشت و برای کسانی که قصد داشتند به شهر پاتایا سفر کنند کار را مشکل می کرد چراکه افراد مجبور بودند برای رفتن به این فرودگاه ترافیک شدید و شلوغی شهر بانکوک را تحمل کنند.

اما با افتتاح فرودگاه سوارنابومی دیگر لازم نیست مسافران وارد شهر بانکوک شوند و رسیدن به شهر پاتایا از طریق این فرودگاه بسیار آسان تر از گذشته شده است.بنابراین اگر قصد رفتن به شهر پاتایا از بانکوک را دارید می توانید از طریق فرودگاه سووارابومی به راحتی خودتان را به پاتایا برسانید.

به غیر از راه هوایی راه های دیگری هم برای سفر از بانکوک به پاتایا وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.


بیشتر بخوانید : راهنمای سفر به تایلند


۱: اتوبوس

پس از اینکه به فرودگاه می رسید می توانید پس از گذشتن از قسمت چک کردن پاسپورت و دریافت چمدان ها به طبقه پایین فرودگاه بروید و بلیط اتوبوس تهیه کنید.پس از اینکه بلیط تهیه کردید می بایست چند دقیقه بنشینید تا ظرفیت اتوبوس تکمیل شود و سپس به سمت پاتایا حرکت می کند.

این اتوبوس ها از مناطق اصلی و مرکز شهر پاتایا عبور می کنند و به سمت جنوب این شهر و ساحل جامتین می روند.پیشنهاد می کنیم اگر از اتوبوس برای سفر استفاده می کنید حتما مراقب بار خود باشید تا دچار مشکل نشوید چراکه بارهای شما را در قسمت زیر اتوبوس قرار می دهند و مسافرانی که در طی مسیر پیاده می شوند ممکن است بار شما را به اشتباه بردارند و یا …

چگونه از بانکوک به پاتایا برویم

۲:تاکسی

تاکسی بانکوک

برای رفتن به پاتایا از بانکوک از طریق تاکسی هم می توانید از شرکت های مستفر در فرودگاه اقدام به کرایه تاکسی کنید.هزینه تاکسی بین این دو شهر بین ۱۲۰ تا ۲۰۰۰ هزار تومان خواهد بود.البته این ماشین ها شما را به محل دلخواه خودتان در شهر پاتایا می رسانند.

۳: ون

اگر تعداد شما بیشتر از ۴ نفر است یکی از گزینه های مناسب برای سفر به این شهر استفاده از ون می باشد.استفاده از ون هزینه کمتری هم نسبت به تاکسی دارد.همچنین این را بدانید که سیستم حمل و نقل عمومی در تایلند نسبت به کشور ما پیشرفته تر است و نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید.

۴: ترن

مترو هوایی بانکوک

ترن یکی دیگر از گزینه های سفر به پاتایا است و در این شهر توقف دارد.ترن در کشور تایلند شرایط خاصی دارد و استفاده از آن برای گردشگران ایرانی پیشنهاد نمی شود.

چگونه از بانکوک به پاتایا برویم

در آخر حتما این را در نظر داشته باشید که اگر تور ترکیبی تایلند آرشین پرواز را خریداری کنید دیگر مشکلی بابت جابجایی از بانکوک به پاتایا نخواهید داشت و همه امور مربوط به جابجایی و حمل و نقل توسط لیدر ها انجام می شود.

اگر تور کامل خریداری کرده باشید به صورت منظم و برنامه ریزی شده می توانید بین دو شهر جابجا شوید و لیدرهای فارسی زبان ما شما را تا انتهای سفر راهنمایی خواهند کرد.

دبی-صرافی

دبی-صرافی

یکی از دغدغه های مسافران تورهای خارجی تبدیل پول خود به پول کشور و شهرمقصد است.تمامی افراد برای تبدیل پول خود مطمئن ترین راه یعنی مراجعه به صرافی ها را در نظر میگیرند. سفر به دبی نیز از این قاعده مستثنا نیست و بهترین و مطمئن ترین راه برای تبدیل پول همراهتان در دبی صرافی ها هستند.

پیشنهاد می کنیم پیش از سفر به هر کشوری ابتدا مقداری از پول آن کشور را تهیه نمایید تا در بدو ورود به مقصد دچار مشکل نشوید.

 

تبدیل ریال به ارز در دبی

امروزه با توجه به سقوط ارزش ریال تقریبا هیچ صرافی ای تمایل به دریافت ریال و فروختن ارز به شما را نخواهد داشت.به خصوص صرافی های فرودگاه دبی اصلا ریال را خریداری نمی کنند و بهتر است از آن ها سوال هم نکنید و برای تبدیل ریال خود به صرافی های بازار طلا مراجعه نمایید.

با چه ارزی به دبی سفر کنیم؟

مسلما در هر شهر و کشوری در جهان رایج ترین واحد پول واحد پول رسمی کشور است که کاسبان بیشتر علاقه دارند از آن استفاده نمایند.اگر می خواهید هنگام خرید و رفت و آمد در دبی راحت تر باشید پیشنهاد می کنیم درهم داشته باشید و یا اگر سایر ارزها را با خود می برید قبل از خرید و گشت و گذار در بازار آن را به درهم تبدیل کنید تا دردسر کمتری داشته باشید.

صرافی-های-دبی

صرافی-های-دبی

البته همراه داشتم سایر ارزهای رایج جهان نیز مشکل زیادی برای شما نخواهد داشت.هم می توانید با سایر ارزها خرید انجام دهید و هم اینکه در صرافی های دبی ان را به راحتی تبدیل به درهم نمایید.برخی هتل های دبی نیز دارای صرافی هیتند و امور مربوط به تبدیل ارز را برای مسافران خود انجام می دهند.

واحد پول امارات و راه های صرفه جویی در هزینه ها

واحد پول رسمی امارات درهم است که به اختصار با AED نمایش داده می شود.میزان ارزش درهم امارات نسبت به دلار آمریکا محاسبه می شود.

پیشنهاد می کنیم برای امور مربوط به خرید و رفت و آمدهای خود از کارت های گردشگری دبی و مستر کارت استفاده نمایید تا مجبور به تبدیل ارز نقدی نباشید.شما برای استفاده از امریکن اکسپرس, دینرز کلاب و مستر کارت امکانات گشترده ای خواهید داشت.

بانک های این کشور در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳ و در روزهای پنج شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ فعال هستند و خدمات رسانی می کنند.در روزها تعطیل رسمی و جمعه ها نیز بانک ها تعطیل می باشند.

موارد ممنوعه برای ورود به امارات

داروهای مسکن و دارای مواد مخدر, ورود کالا از کشورهای تحریم شده, عاج فیل, حکاکی های اورجینال, مجسمه, موارد منتشر شده غیر اخلاقی, پول های جعلی, شاخ کرگدن و….

این موارد ممنوعیت های جدی هیتند و در صورت نقص این قوانین افراد جریمه های سنگینی خواهند داشت.

 

آنتالیا یکی از برترین و مهم ترین قطب های ترکیه است که هر ساله گردشگران فراوانی را برای بازدید به سمت خود جذب می کند. در این میان سفر به آنتالیا لحظه آخری محبوبیت زیادی دارد.به طور کلی تورهای لحظه آخری در بین علاقمندان به گردشگری محبوبیت فراوانی دارد.

آنتالیا از جمله شهرهایی است که برای یک استراحت بی سابقه و کسب آرامش انتخاب بسیار مناسبی است.هتل های این شهر اکثرا خدمات all و uall به مسافران ارائه می دهند و به همین خاطر سفر شما را بیش از پیش خاطره انگیز خواهد کرد.سفر به آنتالیا و اقامت در هتل های این شهر علاوه بر لوکس بودن خاطره یک سفر بدون پول خرج کردن را برای شما به یادگار خواهد گذاشت.

آنتالیا-لحظه-آخری

آنتالیا-لحظه-آخری

در هتل های آنتالیا شما به رایگان می توانید از تمامی امکانات هتل استفاده نمایید البته شاید بتوان این موضوع را این طور بیان نمود که شما در هنگام خرید تور هزینه های مربوط به تمامی خدمات هتل های آنتالیا را پرداخت کرده اید و با خیال راحت و دون پرداخت هیچ گونه هزینه ای می توانید از تمامی امکانات هتل خود استفاده نمایید.

چطوری تور آنتالیا لحظه آخری خریداری کنیم؟

برای خرید تورهای لحظه آخری شما باید مواردی را بدانید؛ بهتر است برای خرید تورهای لحظه آخری در نزدیکی تاریخ سفر خود برای خرید تور اقدام نمایید البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که همیشه تورهای لحظه قیمتهای پایین تری نسبت به تورهای دیگر ندارند و این موضوع کاملا بستگی به نوع تور و تاریخ و فصل سفر شما دارد.برای کشب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با کارشناسان آرشین پرواز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

تورهای-لحظه-آخری-آنتالیا

تورهای-لحظه-آخری-آنتالیا

تورهای آنتالیا به طور کلی در فصل تابستان به بالاترین قیمت و در فصل زمستان به پایین ترین قیمت خود می رسند, زیرا فصل تابستان بهترین فصل برای سفر به آنتالیا و استفاده از تفریحات آبی این شهر ساحلی است.سواحل آنتالیا نیز یکی دیگر از بهترین و دیدنی ترین جاذبه های این شهر است که مراجعین فراوانی نیز دارند.

بهتر است بدانید که تور آنتالیا لحظه آخری در مورد خدمات و موارد مربوط به تور هیچ تفاوتی با تورهای عادی ندارد.خدمات تورهای آنتالیا شامل بلیط رفت و برگشت با پرواز انتخابی شما, اقامت در هتل با خدمات, لیدر فارسی زبان, گشت شهری, بیمه مسافرتی, ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی و… است.

به طور کلی تورهای این شهر کیفیت بالایی دارند و از جمله تورهایی هستند که تقریبا هی مسافری از آن ها با نارضایتی بازنخواهد گشت.پیشنهاد می کنیم در سفر به آنتالیا در انتخاب هتل محل اقامت خود دقت کامل را داشته باشید زیرا تاثیر بسیار زیادی در میزان رضایت شما از سفرتان خواهد داشت, زیرا جاذبه های گردشگری و دیدنی های شهر آنتالیا بسیار محدود هستند و شما زمان زیادی را در هتل سپری خواهید نمود.

آنتالیا یکی از شهرهای توریستی کشور ترکیه است که به دلیل هتلهای بی نظیر و لوکسی که دارد یکی از شهرهای لوکس ترکیه است که مسافران زیادی را هر ساله در فصول گرم سال به خود جذب می کند. آنتالیا یک شهر بی نظیر و عالی برای تجربه یک هفته پر از آرامش است.اگر قصد سفر به این شهر مملو از آرامش را دارید با ما همراه شوید تا یکی از مهم ترین و اساسی ترین مواردی که برای خوش گذرانی در این سفر لازم است را به شما یادآوری کنیم.

آنتالیا-uall

آنتالیا-uall

با توجه به کم بودن جاذبه های گردشگری آنتالیا و شهرت فراوانی که به تفریحات آبی و ساحلی دارد شما در سفر به آنتالیا بیشترین زمان خود را در هتل سپری خواهید کرد و این یعنی باید در انتخاب هتل خود وسواس و حساسیت زیادی داشته باشید تا یک سفر خاطره انگیز و به یادماندنی را برای خود و همراهانتان بسازید.از این رو اکثر هتل های آنتالیا uall یا all  هستند.

تفاوت خدمات all و uall چیست؟

هتل های با خدمات all و uall به طور کلی خدماتی مانند استفاده رایگان از تفریحات آبی, استخر, سونا, جکوزی, رستوران, کافه, نوشیدنی, کلاب های هتل , باشگاه و ساحل و… را فراهم میکنند و شما می توانید در طول اقامت خود در این هتل ها بدون نیاز به کیف پول از تمامی امکانات هتل استفاده نمایید.

اما تفاوت این هتل در این است که هتل های all تنها تا ساعت مشخصی از شب خدمات رایگان به شما ارائه می دهند و در ساعات بعدی تا صبح باید بابت خدمات درخواستی خود هزینه پرداخت نمایید.هتل های uall تمامی خدمات را در تمامی ساعات به صورت رایگان به شما ارائه می دهند.اقامت در این هتل ها یک لذت فراموش نشدنی است که تا مدت ها به یاد خواهید داشت.هتل آنتالیا uall لذت یک اقامت بدون کیف پول و خرج کردن هیچ پولی!

آنتالیا-هتل-uall

آنتالیا-هتل-uall

این نوع هتل ها و سفر به آنتالیا و یا شهرهایی که این نوع هتل ها را دارند انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی است نیاز به کسب آرامش دارند و یا به دنبال یک هفته استراحت بی نقص هستند زیرا اقامت در این هتل ها آنقدر شیرین و لذت بخش است که فرصتی برای گشت و گذار در شهر را نخواهید داشت.در طول اقامت در این هتل از ماجراجویی و گشت و گذار در شهر غافل خواهید شد.

از جمله بهترین هتل های آنتالیا uall می توان به هتل های زیر اشاره کرد:

Himeros beach – nazar beach – cender – arnir palace

از هتل های uall آنتالیا نیز می توان به هتل های مذکور در زیر اشاره کرد:

Ramada resort – crystal water world – orange county – kervansaray lara – kervansaray lemer

خدمات تورهای آنتالیا نیز شامل بلیط رفت و برگشت, ۶ شب اقامت در هتل با خدمات all و یا uall, بیمه مسافرتی, لیدر فارسی زبان, گشت شهری, ترانسفر فرودگاهی و… است.

راهنمای خرید سیمکارت در تایلند

یکی از مهمترین مواردی که در سفر به هر کجای دنیا خصوصا سفر به تور تایلند آرشین پرواز باید به آن توجه کنیم نحوه ارتباط با دیگران و یا همراهان سفر است.به همین دلیل اغلب گردشگران در سفر خود به کشورهای مختلف به دنبال راهی برای خرید سیمکارت هستند تا بتوانند به راحتی با دوستان خود در ارتباط باشند.

البته این را بگوییم که با خرید تورهای تایلند آرشین پرواز سیمکارت رایگان نیز به شما ارائه می شود.در این مطلب از آژانس مسافرتی آرشین پرواز قصد داریم تا شما را برای خرید سیمکارت در کشور تایلند راهنمایی کنیم تا اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشید.

سیمکارت تایلندی

خرید سیمکارت در تایلند

قبل از هر چیزی باید بگوییم که تهیه سیمکارت در کشور تایلند کار پیچیده ای نیست و همه گردشگران می توانند به راحتی سیمکارت مورد نظر خود را تهیه کنند.بنابراین بابت این موضوع نگران نباشید.

در تایلند اپراتورهای زیادی فعال هستند که مهمترین آن ها عبارتند از اپراتور AIS ، اپراتور DTAC ، اپراتور True Move و اپراتور TOT

چطور در تایلند سیمکارت تهیه کنیم؟

قطعا می دانید که تایلند در سال های گذاشته به یکی از محبوب ترین کشورها برای سفر تبدیل شده و افراد زیادی هر ساله به این کشور سفر می کنند.

این کشور با برنامه ریزی دقیق توانسته در صنعت گردشگری خود پیشرفت زیادی را اعمال کند.یکی از برنامه های جالبی که تایلند برای جذب گردشگران انجام می دهد این است که به گردشگران خارجی در هنگام خروج از فرودگاه سیمکارت رایگان ارائه می دهد.

این سیمکارت ها فعال هستند و تنها کاری که شما باید بکنید این است که آن را در تلفن همراه خود قرار دهید و شروع به کار کردن با آن کنید.اگر به هر دلیلی نتوانستید در فرودگاه سیمکارت رایگان تهیه کنید نگران نباشید چرا که راه های دیگری هم برای تهیه سیمکارت در کشور تایلند وجود دارد.

اصلا شاید بهتر باشد که سیمکارت های رایگان فرودگاه را تهیه نکنید چراکه برای دریافت آن باید صف های طولانی را تحمل کنید و همچنین راهنمایی های خوبی را برای استفاده از سیمکارت دریافت نخواهید کرد.

قطعا در این لحظه این سوال در ذهن شما پیش آمده که پس از کجا باید سیمکارت تهیه کنیم؟! در جواب این سوال باید بدانید که در شهرهای تایلند سوپر مارکت هایی وجود دارد که که می توانید سیمکارت را از آن ها خریداری کنید.

پاساژ ها و مراکز خرید موبایل نیز گزینه های مناسبی برای خرید سیمکارت هستند و به راحتی در همه جای شهر می توانید آن ها را پیدا کنید.

می توان گفت خرید سیمکارت در تایلند هم دقیقا مانند ایران است.همانطور که در ایران برای خرید سیمکارت به مراکز خرید یا اپراتورهای داخلی مراجعه می کنید در تایلند هم باید اپراتور مربوطه را پیدا کنید و اقدام به خرید سیمکارت کنید.

اپراتورهای فعال در تایلند

در این بخش لازم است اپراتورهای فعال در کشور تایلند را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید با مراجعه به آن ها سیمکارت تهیه کنید.

مهمترین اپراتورهای فعال در کشور تایلند عبارتند از : اپراتور AIS ، اپراتور True Move ، اپراتور DTAC ، اپراتور TOT

تنظیمات سیمکارت های تایلندی بر روی گوشی

پس از اینکه سیمکارت مورد نظر را از اپراتور مربوطه خریداری کردیدلازم است تا سیمکارت را وارد موبایل کنید و تنظیمات آن را انجام دهید.برای این عمل می توانید از فروشنده سیمکارت درخواست کنید تا سیمکارت را برای شما فعال کند.

همچنین برای استفاده از سیمکارت می بایست آن را شارژ کنید که خود فروشنده می تواند تعرفه های شارژ سیمکارت برای مکالمه و اینترنت را به شما ارائه دهد.

نکاتی درباره سیمکارت تایلند

قیمت سیمکارت در تایلند بسیار ارزان است و می توان گفت از سیمکارت ایرانسل در ایران نیز هزینه کمتری دارد.

اگر سایز سیمکارتی که خریداری کردید به گوشی شما نمیخورد می توانید از فروشنده بخواهید که سیمکارت را برایتان پانچ کند و در اختیار شما قرار دهد.

برای تماس با ایران با استفاده از سیمکارت های تایلندی می توانید از پیش شماره های ۰۰۹۸ یا ۰۰۱۹۸ استفاده کنید.اما این را بدانید که پیش شماره ۰۰۹۸ کیفیت بهتری در برقراری تماس دارد و پیش شماره ۰۰۱۹۸ نیز در مقابل شارژ کمتری مصرف می کند.

برای شارژ سیمکارت می توانید به سوپر مارکت ها بروید و با گفتن نام اپراتور شارژ مورد نظر را خریداری کنید.

عضویت در تلگرام آرشین پرواز