لوگوی ارشین پرواز

۱۵ مکان دیدنی تایلند :: تور تایلند جاهای دیدنی بسیار زیادی دارد که اگر شما بخواهید تک تک آنها را دیدن کنید باید چندین سال در تایلند بمانید . تایلند با صدها جزیره و پایتخت بسیار پیشرفته خود هر قشری را با هر بودجه ای جذب خود می کند . آخرین باری که ما به تایلند رفتیم ۴ هفته در تایلند ماندیم و به گشت و گذار در پارک های ملی ، بناهای باستانی ، جزایر زیبا و زندگی بخش ، و شهر های مدرن پرداختیم . در اینجا فهرستی از ۱۵ مکانی که فکر میکنیم نباید دیدن آ نها را از دست بدهید معرفی می کنیم .

 

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

پارک تاریخی آیوتایا (Ayutthaya Historical Park)

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

یکی از ۱۵ مکان دیدنی تایلند پارک تاریخی آیوتایا است.این پارک یک پارک تاریخی بسیار زیباست که در زمین جاذبه های تاریخی جهان یونیسکو قرار دارد . این پارک با سواری تنها در یک ساعتی بانکوک است و با رفتن به این پارک برای چند ساعت از هیا هو شهر بدور خواهید بود و کاملا سر زنده می شوید . آیوتایا برای مدت ۴۱۷ سال از سال ۱۳۵۰ تا ۱۷۶۷ که توسط برمه ها ( Burmese ) تخریب شد ، دومین پایتخت سیام ( Siam ) تایلند بود . برمه ها در حمله خود به این شهر ، شهر را کاملا سوزاندند و مکان های مقدس و مجسمه های بودای این شهر را نابود کردند . بنا هایی که از آتش جان سالم به در بردند برای صدها سال زیر خاک مدفون شده بودند .

امروزه ، بیشتر بخش های آیوتایا ویران شده و خرابه هایی بیشتر از آن نمانده است . بازدید کنند گان با آزادی تمام می توانند در این خرابه ها قدم بزنند و از این معابد باشکوه ، کاخ ها و مجسمه های بودا دیدن کنند . در این پارک چندین بنا وجود دارد . در میان آنها می توان از معبد وات پرا رام (Wat Phra Ram Temple ) ، صومعه وات چیاواتانارام (Wat Chaiwatthanaram monastery ) ، و وات پرا سی سنپت ( Wat Phra Si Sanphet ) دیدن کرد . وقتی از محوطه دیدن کردید آنگاه حتما به دیدن مجسمه سر بسیار بزرگ بودا که پشت معبد ماهاتات ( Mahathat Temple ) قرار دارد بروید . این مکان یکی از بزرگترین جاذبه های جهانگردی تایلند است .

کاخ بزرگ بانکوک (Bangkok Grand Palace)

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

پس از تخریب آیاتایا ، پایتخت سیام در میان رودخانه چائو پرایا ( Chao Praya River ) در بانکوک شکل گرفت .کاخ بزرگ بانکوک برا ی پایتخت جدید ساخته شد . مصاحت این کاخ ۲۱۸٫۰۰۰متر مربع می باشد که در آن سکونت گاه خاندان سلطنتی و اشرافی ، سالن های تاج و تخت ، ادارات دولتی ، معابد بودا ، و آثار تاریخی بسیار با ارزش قرار دارند .

در میان بناهای متععدی که در این کاخ وجود دارد ، می توان به صومعه سلطنتی امرالد بودا ( Emerald Buddha ) اشاره کرد . هماهنند سایر مکان های مقدس بودایی ، هنگام بازدید از این صومعه نیز باید لباس های مناسب بر تن داشت و در این کاخ بزرگ به شدت به این مسئله توجه می شود . خانم ها باید شانه ها و بالا تنه خود را بپوشانند ، آقایان باید پیراهن های آستین بلند بپوشند و شلوارک و یا لباس های خیلی جذب و کوتاه پذیرفته نیست . ورودی این کاخ برای هر نفر ۴۰۰ بت می باشد .

۱۵ مکان دیدنی تایلند

بازار شناور دامنوئن سادوک ( Damnoen Saduak Floating Market )

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

بازار های تایلند بسیار جذاب هستند و زندگی و فرهنگ محلی تایلندی ها را به خوبی نمایش می دهند . تجربه قایق سواری روی رودخانه و در بازارهای روی آب بخصوص در شروع روز بسیار خوشایند خواهد بود . بازار شناور دامنوئن سادوک حدودا یک ساعت نیم از بانکوک فاصله دارد . این بازار به یکی از جاذبه های جهانگردی تایلند تبدیل شده و در آن هر چیزی یافت می شود از جمله غذا ، سوغاتی ، لباس .

اگر دوست ندارید که همراه با گروه از این بازار دیدن کنید آنگاه می توانید از هتل خود بخواهید که برای شما تاکسی رفت و برگشت بگیرد ( کرایه رفت و برگشت شما حدودا ۶۰ دلار می شود البته قیمت ها ممکن است کمی بالا پایین شود ) . به نحوی برنامه ریزی کنید که ساعت ۶ ، ۶:۳۰ صبح از هتل خارج شوید و صبحانه خود را در بازار صرف کنید . در بازار فروشندگان پیاله های سوپ ، کیک نارگیل ، میوه های تازه ، غذاهای سرخ شده می فروشند و شما می توانید به راحتی هرچه می خواهید بخرید و در قایق حین تماشا کردن بازار میل کنید .

این بازار خیلی زود از توریست های تور ارزان تایلند پر می شود ، از این رو بهتر است که تا حد ممکن صبح زود به این بازار بروید تا در ترافیک قایق ها اسیر نشوید . هزینه سوار شدن در این قایق های کشیده برای حدود یک ساعت حدود ۶۰ دلار می شود . معمولا وقتی با تور می روید قایق ها در چند نقطه برای خرید توقف خواهند داشت . اگر شما به این توقف گاه ها علاقه ای ندارید ( که صادقانه من از هیچ کدام از آنها خوشم نیامد ) و دوست دارید مستقیم به بازار بروید ، به قایق ران بگویید و زمانی را با او تعیین کنید . معمولا قایق ران ها زبان انگلیسی متوجه نمی شوند . دوربین خود را فراموش نکنید ، و برای خرید پول همراهتان باشد .

بازار یکشنبه شب های چیانگ مای یا واکینگ استریت ( Chiang Mai Sunday Night Walking Street )

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

چیانگ مای به عنوان “گل رز شمال” معروف است . فرهنگ زیبای چیانگ مای ، معابد زیبای بودایی ها ، رستوران های فراوان ، و شب زنده داری های لذت بخش آن حس خوبی را در شما ایجاد می کند . اگر برنامه خاصی ندارید حتما باید از فرهنگ خرید پر هیاهوی چیانگ مای دیدن کنید . هر شب بازار پر از فروشندگانی می شود که تبلیغ ارزانی جنس های خود را می کنند . شما می توانید از لباس فروشی ها ، غرفه های غذا فروشی ، سی دی فروشی ، جواهر فروشی ، ابریشم تایلندی ، کفش فروشی های کنار خیابان چانگ خلان ( Chang Khlan Road ) ، دیدن کنید . این صحنه هر شب تکرار می شود . تعداد بسیار زیادی توریست و افراد محلی هر شی از این بازار دیدن می کنند و از غذتهای ارزان قیمت و خوش مزه نهایت استفاده را می برند . اما باید اذعان کرد که بهترین شب خرید در چیانگ مای ، بازار یک شنبه شب ها یا واکینگ استریت است .

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

این بازار بزرگترین بازار هفته است ، و حدود یک کیلومتر از عرض خیابان راچادامنئون (Ratchadamnoen Road) را به خود اختصاص می دهد . بر خلاف سایر بازار های شبانه ، در این بازار کار های هنری و صنایع دستی بیشتری به فروش می رسد . تایلندی ها از روستا های دیگر در این بازار حاضر می شوند تا محصولات دست ساز خود را بفروشند . فانوس ، جعبه های چوبی ، ماسک و نقاشی تنها بخشی از چیز هایی است که در این بازار به چشم می خورد . نوازندگان و خوانندگان خیابانی در این بازار حاضر می شوند و محیطی شاد را برای شما فراهم می کنند . ساعت کاری این بازار از ۴ عصر تا نیمه های شب ادامه می یابد . یادتان باشد که پول نقد همراه داشته باشید و از چانه زدن با فروشندگان نهراسید .

پارک طبیعی فیل ها تایلند (Elephan Nature Park)

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

وقتی در چیانگ مای هستید یک روز از پارک طبیعی فیل ها دیدن کنید . این پارک برای افرادی که رابطه خوبی ما حیوانات و محیط زیست دارند بسیار دوست داشتنی خواهد بود . این پار محل مناسبی برای نگهداری از فیل هایی است که سن آنها زیاد است یا مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند . این پارک در سال ۱۹۹۲ افتتاح گردید و اکنون به یکی از بزرگترین مراکز نگهداری از فیل ها در جهان تبدیل شده اسست . در این پارک تمام تلاش ممکن صورت می گیرید تا به نحو احسن از فیل ها نگهداری شود . بازدید از این پارک برای عموم آزاد است و در ساعت ناهار می توان به فیل ها غذا داد و یا حتی با آنها آب بازی کرد .

۱۵ مکان دیدنی تایلند

تایگر کینگدام ( Tiger Kingdom )

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

در چیانگ مای ، در تایگر کینگدم ، یکی از تجربه های نادر رو به رو شدن با ببرها برای شما ممکن می شود . تایگر کینگدم نزدیک است، حدودا نیم ساعت از مرکز چیانگ مای تا شهرک مائی ریم (Mae Rim ) فاصله دارد . در این مرکز ببرهای متعددی با سن و سال های مختلفی وجود دارد ( از ببر ۳ ماه تا ببری پیر) . تمام ببر هایی که در این مرکز نگهداری می شوند در قفس به دنیا آمده اند . در روز دو مرتبه به آنها غذا داده می شود و با آنها بازی می کنند .

از آنجا که این ببر ها همگی احلی هستند ، تهدیدی برای بازدیدکنندگان ندارند . این ببرها را برای رام کردن و آرام نگه داشتن به هیچ گونه مواد مخدری معتاد نمی کنند . بسیار سالم ، سرزنده ، پر انرژی و بازی گوش هستند و هیچ آزاری برای کسی ندارند . با این وجود ، نگهبانان هنگام بازدید تمامی بازدید کنندگان را اسکورت می کنند تا هیچ اتفاقی برای آنها نیافتد . سپری کردن یک روز با ببر ها آن هم در محوطه زیبای تایگر کینگدم حسی است که برای شما فراموش نکردنی خواهد بود . ۱۵ دقیقه بازدید از هر ببر حدود ۶۰ دلار برای شما تمام می شود .

روستای بو سانگ آمبرلا ( Bo Sang Umbrella Village )

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

بو سانگ ،  تنها ۳۰ دقیقه دور تر از شرق چیانگ مای قرار دارد . تخصص این روستا تولید چترهای دست ساز بامبوئی است . این شهر به شهر چتری معروف است . بازدید کنندگان در این شهر می توانند فرایند تولید یک چتر را از ۰ تا ۱۰۰ ببینند و آنگونه که دوست دارند چتر خود را سفارش دهند . تماشای تولید چتر توسط خانم هایی که خودشان تمام کارهای تولید چتر را انجام می دهند بسیار زیبا و در عین حال رایگان است .

 

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

اگر قصد دارید چتر بخرید ، با خرید مستقیم و بی واسطه از آنها کلی پس انداز می کنید ( حدود۵۵ دلار برای یک چتر بزرگ) . معمولا کارت های اعتباری معتبر نیز مورد قبول است و با داشتن این کارت ها می توانید خرید کنید .

معبد سفید چیانگ رای ( Chiang Rai White Temple )

15 مکان دیدنی تایلند

۱۵ مکان دیدنی تایلند

یکی دیگر از ۱۵ مکان دیدنی تایلند معبد وات رونگ خون ( Wat Rong Khun ) یا معبد سفید است که در فاصله بیست دقیقه ای جنوب چیانگ رای قرار گرفته است . این معبد نیز بسیار با شکوه است و توصیه می کنم حتما از آن دیدن کنید.

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده
  1. بهروز پاسخ

    با سلام من که لذت بردم گویی در تایلند هستم

  2. Ali پاسخ

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

عضویت در تلگرام آرشین پرواز