لوگوی ارشین پرواز

۵ کاری که در تایلند باید مراقب آن باشید

بانکوک شهری است که در آن انواع و اقسام فرهنگ ها ، تاریخ و زندگی مدرن یافت می شود . بانکوک مقصد اکثر مسافرانی است که به آسیا سفر می کنند . ما چندین بار از بانکوک دیدن کرده ایم و از اقامت خود لذت برده ایم . در سفر با تور تایلند یک سری کارهایی است که باید مراقب آن ها باشید . در این جا به ۵ کاری که در بانکوک باید مراقب آن باشید می پردازیم :

  1. کلاهبرداری در بانکوک تایلند

به افراد دلال بخصوص وقتی به شما می گویند فلان مکان بسته است اعتماد نکنید ( افرادی که سعی می کنند شما را بگردانند و نقش تور لیدر را ایفا کنند). آنها دروغ می گویند ! معمولا ، با این افراد در حوالی گرند پلس ( Grand Palace ) ، وات فو ( Wat Pho ) ، و دیگر مکان های جاذبه توریستی بسیار برخورد می کنید .

این افراد معمولا دنبال شما راه می افتند و از شما می پرسند که اهل کجا هستید .  از شما می پرسند که به کجا می روید ،  بعد به شما می گویند آنجا بسته است . سپس نقشه شما را از تان می گیرند ( البته اگر نقشه ای داشته باشید ) و شروع به نوشتن روی نقشه شما می کنند و مکان های دیگری را برای بازدید به شما معرفی می کنند . آنها دور مکان هایی در نقشه شما دایره می کشند و سعی می کنند شما را سوار موتور های سه چرخه کنند . به هیچ وجه همراه آنها نروید . آنها شمارا دور شهر می چرخانند و جاهایی که شاید شما دوست ندارید ببینید را به شما نشان می دهند . سپس شما را به فروشگاه هایی می برند و سعی می کنند به شما چیز هایی را بفروشند که شما نمی خواهید مانند جواهرات .


از دست ندهید : تور لحظه آخری


بانکوک تایلند

 

برای دور ماندن از این افراد تمام سعی خود را بکنید و وقتی می گویند فلان مکان بسته است به انها اعتماد نکنید . سعی کنید خیلی مودبانه آنها را نادیده بگیرید و یا اینکه لبخند بزنید و سر خود را تکان دهید و راه خود را ادامه دهید . اگر آنها باز دنبال شما آمدند و مدام از شما پرسیدند که کجا می روید ؛ آنگاه محکم به آنها بگویید که ” همین جا ” و اطراف را نشان دهید . به نظر می رسد که این پاسخ آن ها را گیج می کند و چند لحظه ای می مانند که به شما چه بگویند ، و این فرصت ایجاد می شود که از شر آنها خلاص شوید . ما دوست نداریم که گستاخانه رفتار کنیم و لی می دانیم که این افراد به دنبال چه چیزی می باشند . شما مجبورید که با این قبیل افراد اینگونه رفتار کنید محکم و قوی حرف بزنید  و به راه خود ادامه دهید .

 

بدون پاسپورت و اسناد شناسایی دستگیر شدن  

اگر چه خیلی از افرادی که به تایلند سفر می کنند با این مشکل رو به رو نمی شوند ، ما داستان هایی را  شنیده ایم  مبنی بر اینکه گاهی اوقات برخی از پلیس ها توریست ها را آزار می دهد . اکثر اوقات این کار را پلیس های پولکی بی شرم انجام می دهند . آنها در چند نقطه شهر قرار می گیرند مانند : آسوک ( Asoke ) و تزدیک ایستگاه های اصلی قطار ، و از توریست ها می خواهند تا پاسپورت و اسناد شناسایی و سفر خود را نشان دهند .

اگر همان لحظه مدارک خود را به آنها نشان ندهید شما را جریمه می کنند .اگر پول نداشته باشید ، ممکن است شما را به بازداشتگاه ببرند ، ما حتی شنیده ایم که مامورانی هم پیدا شده اند که تا دستگاه خود پرداز با شما می آیند تا پول جریمه را از شما بگیرند . بزنیم به تخته تا حالا این اتفاق برای ما رخ نداده است . البته ، پیش آمده که ما در اتوبوس بوده ایم و در ایست بازرسی ماموری به داخل اتوبوس آمده و مدارک ما را چک کرده است . خوشبختانه ، تا به امروز برخوردها وتعاملات خوبی با پلیس های بانکوک داشته ایم .

صرف نظر از این که این کار پلیس ها درست است یا غلط ، بهترین کار این است که در تمام لحظات سفر پاسپورت و سایر مدارک شناسایی و مسافرتی خود را همراه داشته باشید . به این صورت هنگام برخورد با آنها می توانید مودبانه مدارک خود را به آنها نشان دهید ئ آنها مجبور اند که با شمما خداحافظی کنند و کاری به کار شما نداشته باشند . اگر پاسپورت نداشتید ، آنگاه از آنها بخواهید تا با سفارت تماس بگیرند – تحت هیچ صورتی هیچ چیزی را امضا نکنید .

 

پاسپورت ویزا تایلند بانکوک

تاکسی هایی که سعی می کنند شما را بچاپند

راننده های تاکسی تایلند به چاپیدن توریست ها معروف اند . هر وقت که سوار تاکسی شدید از آنها بخواهید تا تاکسی متر خود را فعال کنند . آنها معمولا سعی می کنند بر سر مبلغی کرایه با شما چانه بزنند ؛ شما به هیچ وجه قبول نمی کنید . معمولا راننده تاکسی می دانند که کرایه با تاکسی متر برای مسیر شما چقدر تمام می شود به همین خاطر تلاش می کنند تا با شیوه ای دیگر از شما پول بیشتری بگیرند .

ممکن است راننده ها بهانه بیاورند که تاکسی متر خراب است یا بهانه هایی از این قبیل ؛ شما به حرف آنها گوش ندهید . طبق قانون آنها موظف هستند تا از تاکسی متر استفاده کنند . اگر به شما گوش ندادند تاکسی دیگری سوار شوید ، چیزی که زیاد است تاکسی .

 

تاکسی تایلند بانکوک

 

خیلی خود را خسته نکنید – بانکوک تایلند بسیار بزرگ و گرم است

۴- بانکوک بسیار بزرگ است و وقتی به خودتون می آیید می بنید خیلی پیاده روی کرده اید . کاری که باید بکنید این است که خیلی پیاده روی نکنید و سعی کنید مسیر های خود را به نحوی مدیریت کنید که ترکیبی از پیاده روی و استفاده ازسیستم های حمل و نقل ارزان عمومی را در بر گیرد . در بانکوک سیستم حمل و نقل عمومی گزینه های متعددی را دارا می باشد .

در هزینه ها صرف جویی کنید ، قرار نیست که کل پول خود را صرف رفت و آمد کنیم … کمی پیاده روی مشکلی ایجاد نمی کند . اگر در بین پیاده روی خود کمی از سیستم های حمل و نقل استفاده کنید از بدن درد ناشی از پیاده روی طولانی مدت نجات می یابید . برای مثال ، تاکسی های آبی رودخانه چائو فرایا ( Chao Phraya ) بسیار ارزان هستند و با سوار شدن آنها و پرداخت تنها چند بات می توانید ظرف چند دقیق  مسیر پیاده روی۳۰ دقیقه ای را طی کنید .

 

گرمای تایلند بانکوک

 

به خودتان استراحت هم بدهید . ما هرزچندگاهی در پیاده رو به روستورانی می رفتیم و از اسنک و نوشیدنی آنجا لذت می بردیم . یکی از بهترین چیز های بانکوک این اسن که غذا در آنجا بسیار ارزان است و فروشندگان همه جا هستند . بنابراین ، می تواند بهانه ای خوب برای انرژی گرفتن باشد . البته هر جا که سیستم تهویه هوا داشته باشد و شما بتوانید به داخل آن بروید را به شما توصیه می کنم . هوای بانکوک دیوانه کننده داغ است ، پس استراحت کنید و آب بنوشید !!!

در پایان ، روز درد پا و تاول شما را آزار می دهد ؛ البته می تواند بهانه خوبی برای ماساژ گرفتن در پایان روز باشد . ما عاشق ماساژ هستیم ولی مسلما شما دوست ندارید که گرمازده شوید و یا فیزیکی آزار ببینید . بنابراین ، خیلی به خودتان سخت نگیرید و از سفر خود به بانکوک نهایت استفاده را ببرید .

 

مورد اخاذی قرار گرفتن در کلوپ ، بار ، یا توسط یک دختر

در بانکوک بارها ، کلوپ ها و مناطقی که بسیاری از خطوط قرمز را رد می کنند معروف اند . همیشه سعی کنید حد اعتدال را رعایت کنید . اگر در کلوپی هستید و شخصی شما را به مکانی خصوصی دعوت می کند مانند بار ، دیسکو و یا هر جایی دیگر ، خیلی احتیاط کنید . ما شنیده ایم که گاه برخی افراد به اتاق های VIP می روند و آنجا گروگان گرفته می شوند و تا مبلغ قابل توجهی پول نپردازند نمی توانند از آنجا رها شوند .

ما همچنین داستان هایی از این قبیل شنیده ایم که برخی برای تماشای شو به کلوپ می روند و با صورتحساب هایی بسیار بالا مواجه می شوند ( گرچه تنها چند نوشیدنی ارزان سفارش داده اند ) و تا پول آن را ندهند نمی توانند از آنجا خارج شوند . خیلی مراقب باشید تا گیر این دسته افراد و مکان ها نیافتید چون به راحتی شما را سر کیسه می کنند .

اگر شما آقا باشید از اینکه در برخی از کلوپ ها خانم ها و دختران به راحتی خود را در آغوش شما می اندازند شگفت زده می شوید . بله حس خوبی است وقتی می بینید دوست داشته می شوید … اما خیلی مراقب باشید . این زندگی و کسب و کار آنها می باشد . شما تنها آقایی نیستید  که آنها با او صحبت می کنند و دوست دارند وقت خود را با او بگذرانند . قصد نداریم که وانمود کنیم همه بد هستند اما افراد زیادی را می شناسیم که پول زیادی را خرج این قبیل دختران کرده اند و در آخر کیف پول و موبایلشان هم به سرقت رفته است .

یکی از دوستانمان تعریف می کرد که دختری اورا تا هتلش دنبال کرده ؛ با وجود اینکه او می گفته علاقه ای به آن دختر ندارد . و وقتی از بردن آن دختر به داخل خودداری کرده ، آن دختر به او گفته که کلی به او پول می دهد یا اینکه برادرش را می فرستد تا دوست مرا بکشد . اول همه چیز برای شما جک و شوخی است .

خوشبختانه هیچ یک از این اتفاقات برای ما رخ نداده است  ( بزنید به تخته ) در هر صورت مراقب باشید و از سفر خود لذت ببرید.

بانکوک تایلند مکان بسیار فوق العاده ای است ، اما اجازه ندهید که شما را گیر بیاندازند  .

ما از  تور بانکوک لذت بردیم ، و تجارب بسیار خوبی را در آنجا گذاراندیم . اما همیشه هر جا که می روید باید احتیاط کنید . آنچه باید به خاطر داشته باشید این است که شما یک خارجی هستید و نکاتی هست که باید به آن دقت کنید . ما قصد نداریم که شما را از رفتن به بانکوک منصرف کنیم بلکه می خواهیم با دادن چند توصیه کوچک به شما کمک کنیم تا تجربه خوبی را داشته باشید .

 

 

 

 

3 5 votes
Article Rating
مرا خبر کن
چه زمانی؟

4 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
مهرداد
5 سال قبل

با سلام وتشکر از راهنماییهای خوبتدن .من یک سوال دارم زمانیکه به هتل میروییم پاسپورت را ریسپشن هتل از ما میگیرد .پس موقع گردش در شهر پاسپورت همراه ما نیست . چه بکنیم اگه پلیس جلوی ما را گرفت؟

آرش
5 سال قبل
Reply to  مهرداد

بهترین کار گرفتن عکس از صفحه مشخصات پاسپورت و صفحه ویزا و صفحه مهر ورود پلیس امیگریشن فرودگاه بانکوک هستش،،،به پلیس نشون بدید کفایت میکنه

KOUROSH RUNNER
5 سال قبل

سلام،ممنون از توضیحات مهمتون من پارسال به بانکوک سفر داشتم مردمان فوق العاده خونگرمی داره ولی خب خوشبختانه اهل کلوپ یا عشق و حال های خط قرمزی نیستم ولی موردی از همین قبیل برای یک توریست فرانسوی پیش اومده بود که در کلوپ موبایلشو زده بودن باید تحت تاثیر جو شاد و پر انرژی اونجا قرار نگیری تا نکات ایمنی یادتون بره!

حسن شکری
4 سال قبل

سلام،مرسی از تجارب و راهنمایی خوبتان،من تجربه یکبارسفربانکوک دارم.دقیقابه شکل جامع وعالی همه
حرفهای مهم را توضیح دادین،بنظرمن هم هرجایی بعنوان توریست رفتیم بایددرعین لذت بردن ازسفر،احتیاط راهم نباید فراموش کرد،باسپاس،