لوگوی ارشین پرواز

۷ کار جالبی که باید در استانبول ترکیه انجام دهید

استانبول مکانی است که از تاریخ ، فرهنگ و مذاهب گوناگون و غنی ای برخوردار است .در تور استانبول با تلاقی شرق و غرب مواجه خواهید شد که سبب می شود گشت و گذار در ترکیه برای شما بسیار لذت بخش شود .در این بین 7 کار جالبی که باید در استانبول ترکیه انجام دهید را در این مقاله براتون کاملا توضیح خواهیم داد.

در اینجا به ۷ کار جالبی که باید در استانبول ترکیه انجام دهید می پردازیم

  1. سوار کشتی بوسفورس (Bosphorus) شوید

بوسفورس خط زندگی استانبول ترکیه می باشد . سوار کشتی بوسفورس شوید و از غروب  استانبول و تماشای مسجد آبی لذت ببرید . اگر هزینه این کشتی بیش از  هزینه ی پیشبینی شده  شماست ، می توانید در قسمت اسیایی استانبول سوار کشتی های بسیار ارزان تری شوید و این تجربه دوست داشتنی را داشته باشد .

برای این که منظره کاملی از شهر را زیر پای خود داشته باشید می توانید برای صرف شام به قسمت قدیمی شهر بروید . از رستوران های عالی محلی لذت ببرید و یک شب رویایی بسازید .

جاذبه های استانبول

تا جایی که می توانید از خوردن غذاهای ترکی لذت ببرید!

یکی از علایق شخصی من خوردن غذاهای ترکی است . ترک ها از هرچیزی بهترین آن رادارند ، بهترین کباب بهترین قهوه … آنها غذاهای خود را با ادویه های محلی خود به خوبی طعم دار می کنند و سبب می شوند که شما با هر گازی که می زنید نهایت لذت را ببرید . یکی از غذاهای مورد علاقه من سیگارا برگی ( Sigara Böregi ) می باشد : پنیر ترکی در نان های بسیار نازک و سرخ شده ، که همراه با ماست و نعنا سرو می شود . این بهتری اسنکی بود که بعد از یک روز گشت و گذار در شهر می شد خورد .

جاذبه های استانبول2

در بهشت خرید کنید

از بوتیک های لوکس گرفته تا بازار های محلی ، هر چیزی در استانبول یافت می شود . حتی اکر شما از خرید متنفر باشید ، باز باید حتما از بازار بزرگ استانبول دیدن کنید .

این بازار در سال ۱۴۵۳ ، از اوایل عصر عثمانی ها کار خود را شروع کرده است . ساختمان های این بازار بسیار زیبا ست و هر چیزی در آن یافت می شود : از مبل گرفته تا صابون تا عتیقه جات مختلف از سر تا سر جهان تا قصابی ها .

بازار ادویه فروشی استانبول هم بی نهایت تماشایی است . با گذر در این بازار از بوی هزاران گیاه و ادویه معطر که یادآور زندگی محلی در استانبول است لذت ببرید . در بازار کوارتر ( Quarter ) ( جایی که بازار بزرگ و بازار ادویه فروش ها نیز در آنجا قرار دارد ) هر چیزی که نیاز داشته باشید را می توانید بیابید و تمام روز را مشغول خرید باشید .

جاذبه های استانبول4

بازار قدیمی برای خرید گیاهان دارویی ، صنایع دستی ، سوغاتی ، و کالاهای آنتیک مکانی عالی و زیباست ،در بازار های استانبول دیدن گربه ها چیزی عجیبی نیست .

از مسجد ها دیدن کنید

احتمالا از جمله مشهورترین مکان هایی که می توانید در استانبول و یا حتی کل ترکیه به دیدن آن بروید مساجد می باشد : دو تا از با شکوه ترین مساجد ترکیه . مسجد Haghia Sophia یکی از مساجدی است که به درستی ترکیبی از معماری تلفیقی ، مذهبی و فرهنگی را ارائه می دهد .

 


چارتر استانبول


 

از دیدن تصویر مریم مقدس با نوزادی که که در آغوش دارد در پس زمینه ای از  آیه های قرآن لذت خواهید برد . یادتان باشد که در قسمت آرزو ها حتما آرزو کنید .

مسجد Sultanahmet واقعا تماشایی است که نام  دیگر آن مسجد آبی است و از بیرون و داخل نمایی بسیار زیبا دارد . وقت نماز بازدید از این مساجد بسیار لذت بخش است . البته اگر مسلمان نباشید به شما اجازه ورود نمی دهند ؛ تنها می توانید صدای امام جماعت را بشونید که نماز می خواند و دیگران را می توانید ببینید که برای نماز خواندن وضو می گیرند

جاذبه گردشگری استانبول3

Haghia Sophia  ، این مسجد یکی از بخصوص ترین مساجدی است که تا بحال دیده اید ، در این مسجد معماری مسیحی و اسلامی با هم تلفیق شده اند .

از باسیلکا سیسترن ( Basilica Cistern ) حتما دیدن کنید

یافتن باسیلکا سسترن کمی مشکل است . زیرا ورودی بسیار کوچکی دارد که از راه پله به زیر زمین می رود ، نزدیک میدان تکسیم و دو مسجد معروف استانبول است . این مکان بسیار اسرار آمیز است و راه رفتن در دالان های آن حس خوبی به شما می دهد .

از این مکان در زمان رم برای تامین آب شهر استفاده می شد . و همانند رمی ها که به ظاهر این بنای پر رمز و راز رسیده بودند ترکیه نیز توجه ویژه ای به این مکان دارد .

در گوشه ای از این مکان دو ستون وجود دارد که نسبت به سایر ستون های این بنا متفاوت است . در پایه های این دو ستون کله مدوسا ( Medusa ) که در داستان های اساطیری دختری بود که با نگاه کردن به افراد می توانست آنها را به سنگ تبدیل کند قرار دارد . یکی از سرها درست قرار دارد و یکی از آنها بر عکس است .

هیچ کس نمی داند که چگونه آنها آنجا قرار گرفته اند ، از کجا آمده اند ، آنجا چه کار می کنند و چرا این گونه قرار گرفته اند و راز آنها چیست؟

 

جاذبه های استانبول5

باسیلیکا سیسترنا قدیمی ترین آب انبار شهر درعصر رمیان بوده است . در این بنای عجیب اسرار بسیار زیادی نهفته است .

از کاخ های تاپکاپی ( Topkapi ) و دلماباچ ( Dolmabahçe ) دیدن کنید

کاخ های تاپکاپی و دلماباچ جزء با شکوه ترین کاخ های استانبول می باشند . محوطه کاخ تاپکاپی بسیار بزرگ است بطوری که برای چند ساعت به راحتی می توانید در آن پیاده روی کنید و از ساختمانی به ساختمان دیگر بروید . با دیدن این بنا به خوبی می توانید با نحوه زندگی سلاطین در این مکان آشنا شوید .

حتما از مزار سلطان ها دیدن کنید ، کاخ دلما باچ بسیار متفاوت است . تمام ساعت هایی که در این کاخ است ساعت ۹:۰۵ صبح را نشان می دهند . این درست همان ساعتی است که آتاتورک در این کاخ فوت کرد . به شخصه خود من تا بحال کاخی بهتراز کاخ دلماباچه ندیده ام ؛ دکوراسیون آن بی نظیر است پیشنهاد میکنم حتما از آن دیدن کنید.

جاذبه های استانبول 8

کاخ دلاماباچ کمی از مرکز قدیمی شهر استانبول دور است ، اما ارزش دیدن را دارد . بسیاری از بخش های این کاخ از کریستال ساخته شده است .

به حمام ترکی بروید

وقتی از حمام بیرون می آیید احساس تولد دوباره به شما دست می دهد . پوست شما مانند پوست نوزادی تازه متولد شده لطیف می شود . توصیه می کنم که به یک حمام قدیمی بروید . حمام های قدیمی و باستانی ساخته شده از سنگ مرمر بسیار زیبا و باشکوه هستند .

0 0 votes
Article Rating
مرا خبر کن
چه زمانی؟

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments