حصار روملی استانبول

بیشتر گردشگران تور استانبول برای دیدن بناهای قدیمی و تاریخی آن به این شهر سفر می کنند ، قسطنطنیه شهری با پیشینه ایی غنی و اماکن دیدنی خارق العاه هر یک از پادشاهان این شهر بنا های جدیدی را به یادگار گذاشته اند که دیدنشان چندان خالی از لطف نیست .

یکی از بناهای فوق العاده ی استانبول قلعه روملی حصار است ،این بنا از دوران امپراتوری عثمانی و زمان حکومت سلطان محمد دوم به جای مانده است و امروزه یکی از جاذبه های ترکیه به شمار می آید. با اینکه قلعه روملی حصار در زمان  کمی ساخته شده است ولی از معماری بی نظیری برخوردار است .

چرا قلعه روملی حصار را انتخاب کنیم ؟

  1. این قلعه درمدت حدود ۴ ماه ساخته شده .
  2. زیبایی این قلعه چشم هر بیننده ای را خیره می کند .
  3. هدف از ساخت قلعه روملی حصار استانبول کنترل تنگه بسفر برای جلوگیری از هر نوع هجوم و حمله از سمت دریای سیاه برای رسیدن به قسطنطنیه بوده است.
  4. تصویر این قلعه بر روی اسکناس های مختلف ترکیه در سال های ۱۹۳۹ – ۱۹۸۶ به تصویر کشیده شده است.

تاریخچه قلعه روملی حصار در استانبول

قلعه روملی حصار استانبول در اواسط قرن پانزدهم قبل از فتح استانبول ساخته شده و یکی از مستحکم ترین و معروف ترین قلعه های ترکیه می باشد . این قلعه در بخش اروپایی تنگه بسفر واقع شده است . این قلعه ی فوق العاده زیبا به دلیل نزدیکی به ساحل روملی از توجه ویژه ایی برخوردار است و سالانهگردشگران زیادی را مجذوب خوش می کند .

کار مرمت و بازسازی این قلعه بعد ها و در سال ۱۹۵۳ به دستور رئیس جمهور وقت Celal Bayar آغاز شد. از سال ۱۹۶۰ نیز تا کنون قلعه روملی حصار به عنوان موزه و محل اجرای کنسرت ها و جشنواره ها در فضای باز مورد استفاده قرار گرفته است در واقع این بنای عظیم یکی از برترین جاذبه های گردشگری استانبول می باشد.

معماری قلعه روملی حصار استانبول

قلعه Roumeli Hissar استانبول به شکل مستطیل ساخته شده ؛ قلعه روملی حصار دارای سه برج بزرگ است که به نام های سه وزیر سلطان محمد نام گذاری شده اند. برج بزرگ کنار دروازه Halil Pasha، برج جنوبی Zaganos Pasha و برج شمالی Sarica Pasha نام دارند ؛ که هر کدام به نوبه ی خودشان زیبایی فوق العاده ایی دارند .

علاوه بر این قلعه روملی حصار استانبول دارای یک برج کوچک و سیزده برج مراقبت کوچک است که بر روی دیواری قرار گرفته اند و برج های اصلی را به هم متصل می کنند. یکی از برج های مراقبت به شکل منشور چهار گوش، ۶ تای آن ها به شکل منشورهای چند گوش و ۶ تای دیگر به صورت استوانه ای هستند.همچنین این قلعه دارای سه دروازه اصلی در کنار سه برج اصلی ، مخزن سلاح ، اتاق استقبال ، مسجد ، زندان و … است که گردشگران می توانند از این بخش ها بازدید کنند .

ساعات بازدید و هزینه بلیط ورودی به قلعه روملی حصار استانبول

موزه روملی حصار در تمامی روزهای هفته به غیر از چهارشنبه ها باز است و از ۱۵ آوریل تا ۲ ژوئیه گردشگران می توانند از ساعت ۹ الی ۱۹ عصر و از ۳ ژوئیه تا ۱۴ آوریل بین ساعات ۹ الی ۱۷ به این مکان دیدنی و تاریخی مراجعه کنند و از بنای  زیبا و چشم انداز فوق العاده آن لذت ببرند. توجه داشته باشید که هزینه ورودی برای هر نفر ۱۰ لیر می باشد .

آدرس قلعه روملی حصار استانبول

Address: Rumeli Hisarı, Yahya Kemal Cd., 34470 Sarıyer/İstanbul, Turkey

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو

عضویت در تلگرام آرشین پرواز