قصر ییلدیز استانبول یک مجتمع بسیار بزرگ اتاقک ها و ویلاهای امپراطوری سابق عثمانی در استانبول ترکیه است که در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ساخته شد. قصر ییلدیز ، محل اقامت سلاطین و بارگاهش در اواخر قرن نوزدهم بود.

قصر ییلدیز استانبول را از طریق تور استانبول مشاهده کنید

قصر ییلدیز تور استانبول

قصر ییلدیز تور استانبول

تاریخچه قصر ییلدیز استانبول

قصر ییلدیز استانبول ، به معنای قصر ستاره، در سال ۱۸۸۰ ساخته شده و بدست سلطان عبدالحمید دوم مورد استفاده قرار گرفت. محوطه قصر ییلدیز استانبول در اصل از بیشه های طبیعی ساخته شده بودند و در زمان سلطنت سلطان احمد اول (۱۶۰۳-۱۶۱۷) ملک سلطنتی شد. سلطان های متعددی بعد از احمد اول از تعطیلات در این زمین ها لذت بردند و سلطان عبدالمجید یکم و سلطان عبدالعزیز در اینجا قصر ساختند.

قصر ییلدیز در استانبول

قصر ییلدیز در استانبول

در اواخر قرن نوزدهم، سلطان عبد الحمید دوم قصر دولماباغچه را رها کرد، زیرا او از حمله ساحلی به کاخ می ترسید، کاخی که در ساحل تنگه بسفر واقع شده بود. او کاخ ییلدیز را گسترش داده و دستور داد تا معمار ایتالیایی مشهور، ریموندو دی آرونکو بناهای جدید برای مجتمع کاخ بسازد. وقتی که به این کاخ نقل مکان کرد، این کاخ چهارمین کرسی سلطنتی دولت عثمانی شد (قبلی ها، کاخ قدیمی در ادرین، و کاخ های توپکاپی و دولماباغچه در استانبول بودند).

شما عزیزان می توانید با استفاده از تور لحظه آخری استانبول آرشین پرواز به این شهر زیبا مسافرت کنید و از تمامی جاذبه های دیدنی این شهر دیدن فرمایید.


قصر سیراگان استانبول


 

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

عضویت در تلگرام آرشین پرواز