کاسه سلخ قشم

کاسه سلخ قشم: قشم آنقدر زیبایی دارد که تبدیل به یک قطب گردشگری در کشور شود. از جاذبه های طبیعی و مراکز خرید و سواحل متعدد آن که بگذریم ،در اینجا حتی برهوت نیز، به قدری زیبا و دیدنی است که تبدیل به یکی ازجاذبه های گردشگری تور قشم بشود.

کاسه سلخ قشم برهوتی است که درباره آن حرف می زنیم. روستای سلخ در ۸۰ کیلومتری شهر قشم قرار گرفته است. این روستا در بخش شهاب، از توابع قشم قرار دارد. گردشگران تور ارزان قشم به این منطقه سر می زنند تا هم از صحرای بی نظیر و طبیعت بکر و دست نخورده این منطقه دیدن کنند و هم با آداب و رسوم بومیان منطقه اشنا شوند. این منطقه حدودا ۴۲۰ خانوار دارد.

کاسه سلخ قشم

کاسه سلخ بخش دیدنی و مهم این منطقه به شمار می رود. یک منطقه کاملا برهوتی، با طول ۷ و عرض ۵ کیلومتر که خالی از هر نوع پوشش گیاهی است و اگر به منظره رو به رویتان خیره شوید فقط و فقط صخره هایی با شکل خاص هندسی عجیب و تپه ماهورهایی را مشاهده خواهید کرد که ممکن است این تصور در ذهن شما نقش ببندد که گویی به یک سیاره دیگر پا گذاشته اید.

در قسمت هایی از زمین این منطقه، چشمه های گوگرد نیز وجود دارد که توصیه می کنیم حتما دیدن کنید.گفته می شود این چشمه ها دارای خاصیت درمانی هستند.

البته جاذبه های دیگری نیز در این منطقه وجود دارد که از آن می توان به اسکله صیادی، اشاره کرد که  البته می گویند، نام سلخ را از سلاخی کردن کوسه که توسط پیشینیان در این مکان انجام می شد، گرفته شده است. بام قشم نیز در نزدیکی این منطقه قرار دارد.

به دلیل عدم پوشش گیاهی در این منطقه، می توان گفت که تقریبا هیچ موجود زنده ای در این منطقه وجود ندارد و شاید این هم یکی از دلایلی است که باعث خاص تر شدن این منطقه شده است. عده ی بیشتر گردشگران، با هدف عکاسی به این منطقه زیبا سفر می کنند، تا بتوانند تصاویر بی نظیری از طبیعت بیایانی کاسه سلخ ثبت کنند.

بومیان این منطقه و اهالی سلخ از طریق صیادی، امرار معاش می کنند، اسکله پرهیاهو و شلوغ سلخ نیز از دیگر جاذبه هایی است که در این منطقه می توان دید. همچنین برگزاری جشن ها و آیین های سنتی توسط مردم این منطقه، جذابیت فراوانی برای گردشگران دارد. یکی از این جشن ها، نوروز صیاد نام دارد که در ۲۹ تیر به منظور افزایش نسل ماهی ها برگزار می شود. در این روز صیادان صید را تعطیل می کنند و حتی غذای دریایی نیز نمی خورند. اگر خوش شانس باشید می توانید این مراسم بومیان را از نزدیک ببینید.

برگزاری جشن های عروسی این منطقه، یکی دیگر از جاذبه هایی است که دیدن آن خالی از لطف نیست.سفر با تور لحظه آخری قشم به صرفه تر است، در سفرتان به قشم بازدید از کاسه سلخ قشم را فراموش نکنید.

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو

عضویت در تلگرام آرشین پرواز