لوگوی ارشین پرواز

کولومنسکویه روسیه

کولومنسکویه روسیه املاک سابق سلطنتی واقع در چند کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر مسکو، روسیه، در جاده قدیمی منتهی به شهر کولومنا (پس از نامگذاری) است. منطقه ی ۳۹۰ هکتاری خوش منظره به انشعابات شیب دار رود مسکوا مشرف می باشد. این منطقه در دهه ی ۱۹۶۰، بخشی از مسکو گردید.

کولومنسکویه در روسیه

ستون سفید کولومنسکویه روسیه

روستای کولومنسکویه روسیه اولین بار در عهد ایوان کالیتا (۱۳۳۹) ذکر و بیان شد. با گذشت زمان، روستا به عنوان یک منطقه مورد علاقه ی شاهزاده بزرگ مسکووی ایجاد شد. اولین ساختمان موجود در آن کلیسای استثنایی معراج است، که با سنگ سفید به مناسبت تولد طولانی مدت یک وارث تاج و تخت، ایوان مخوف در زمان آینده ساخته شد. ساختمان غیر متعارف ستون سفید که اولین کلیسای سنگی از نوع چادر گونه است، یک شکاف خیره کننده از سنت بیزانسی می باشد.

کولومنسکویه تور روسیه

از کلیسا می توان از یک زیرزمین تقاطعی شکل، که به دنبال یک راه پله طولانی (به شکل هشت ضلعی) و بعد یک خیمه هشت ضلعی که نوک این خیمه یک گنبد کوچک قرار دارد، به طبقات بالا رفت. ستون های باریک در کناره های هشت ضلعی، قاب های پنجره ی پیکانی شکل، سه ردیف کوکوشنیک و ریتم آرام گذرگاه طاقدار پلکانها و گالری های باز و روشن بر توجه پویای این شاهکار معماری روسی تاکید دارند.

کولومنسکویه در روسیه

اعتقاد بر این است که ترکیب طیف عمودی از کلیساهای چوبی دارای شیروانی های چند کله شمال روسیه ایده گرفته شده اند. یونسکو با تشخیص ارزش برجسته آن برای بشریت، تصمیم گرفت که کلیسا را در سال ۱۹۹۴ در لیست میراث جهانی قرار دهد.

0 0 votes
Article Rating
مرا خبر کن
چه زمانی؟

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments