۵ مکانی که بر صرف غذای خیابانی می توانید در بانکوک به آنجا بروید

غذای تایلندی بانکوک :: یکی از کارهایی که باید در تور تایلند انجام دهید خوردن غذاهای خیابانی تایلندی است ، بی شک از آن غذا ها لذت خواهید برد .

غذای تایلندی بانکوک

دسترسی به غذاهای خیابانی در تور ارزان تایلند بسیار آسان است ، شما در هر خیابان فروشنده هایی را می بینید که مشغول پخت غذاهای معروف تایلندی می باشند مانند : سوپ رشته ، کباب خوک ، کیک ها ماهی و خورش های تند و خوش مزه .

دهان شما هم مثل من آب افتاد؟

خبر خوب این است که خرید غذاهای خیابانی برای شما به عنوان یک مسافر یا توریست مزایای بسیار زیادی دارد ؛ از جمله : می توان گفت که این غذاها به طور کلی سالم هستند ( شما می توانید ببینید که چه چیزی مقابل چشمان شما درست می شود و این که آیا تازه هست یا نه ) ، با افراد محلی آشنا می شوید ، این غذاها جذاب هستند ، خوش مزه می باشند و از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه می باشند .

خوردن غذاهای خیابانی تایلندی در بانکوک مانند سایر شهر های تایلند بینهایت ارزان است . یک بسته کیک ماهی تنها ۲۰ بات ( کمتر از یک دلار ) می شود و یک ظرف سوپ رشته تنها ۶۰ بات ( ۲ دلار ) .

در کجای بانکوک می توانید بهترین غذاهای خیابانی را بخرید؟

من و دوستم کریگ هر دو معتقدیم که بهترین جایی که می توانید در آن بهرین غذاهای خیابانی را بخورید همان خیابانی است که در آن قرار دارید . به خیابان هایی بروید که در آن تایلندی ها زیاد اند ؛ این موضوع خود نشانی از خوب بودن غذاهای آنجا است .

برخی از غذاهای مورد علاقه تایلندی خود را بشناسید تا بتوانید دقیقا آنچه را که دوست دارید سفارش دهید . اگر می توانید اسم غذا ها را به زبان تایلندی بنویسید . اگر هیچ کدام از این روش ها را نتوانیستید بکار ببندید آنگاه از چشمان خود کمک بگیرید و به هر آنچه خوش مزه تر به نظر رسید اشاره کرده و لبخند بزنید این گونه می توانید آن غذا را سفارش دهید .

من می دانم که هر یک از شما دوست دارید که در بهترین غذافروشی های خیابانی بانکوک غذا بخورید و از این رو به دنبال فهرست نام آن خیابان ها می گردید .

با کمک تیم ، دوست و راهنما خود در خدمت شما هستیم . تیم یک محلی اهل بانکوک است و از این رو می تواند آنچه را که میان بانکوکی ها رایج و معروف هست با ما به اشتراک بگذارد .

۵ مکانی که بر صرف غذای خیابانی می توانید در بانکوک به آنجا بروید

  • محله چینی ها یا چاینا تن (Chinatown )

اگر شما به خوردن غذاهای خیابانی تایلندی علاقه داشته باشید قطعا عاشق چاینا تن خواهید شد . در این محله می توانید به صدها غرفه خیابانی ، بازار ، چرخ دستی ، و رستوران بروید و غذا صرف کنید . شب ها خیابان یائووارات (Yaowarat ) که چینی ها بانکوک به آنجا می آیند بسیار معروف است .

به راحتی می توان فهمید که چرا چاینا تن در رتبه یک این لیست قرار گرفته است . طبق گفته جیم تامسون که سال گذشته ما را برای دیدن به این منطقه برد ، زمانی که بانکوک مرکز تجارت جنوب شرق آسیا بود ؛ چاینا تن بیش از ۲۰۰ سال پیش اولین مکانی بوده که غذاهای خیابانی در آن رواج پیدا کرده است .

 

غذای تایلندی بانکوک

 

به دنبال غرفه هایی که تنها یک محصول می فروشند و میز و صندلی های پلاستیکی دارند بگردید ، این مغازه ها غذاهای خوش مزه ای را سرو می کنند غذا سفارش دهید و آب جو سینگا (Singa ) را از دست ندهید .

ما کمی پیاده روی کردیم و از چایناتن خارج شدیم و به هضم غذایی که خورده بودیم کمک کردیم . چگونه به غذایی خوس مزه تنها با پرداخت ۲۰ بات می توان نه گفت؟

  • بانکوک ، جاده سیلم ( Silom Road )

جاده سیلم تنها جایی است که ما اخیرا به آنجا نرفته ایم . البته در سال ۲۰۰۲ وقتی در بانکوک زندگی می کردم به آنجا رفته ام .

از آنجا این منطقه تجاری بانکوک است افراد زیادی در آنجا رفت و آمد دارند ، افراد گرسنه ای که دوست دارند بین ساعات کاری خود غذایی سریع و خوش مزه میل کنند . و در اینجا در خیابان ها گزینه های متنوعی وجود دارد .

سوئی کانونت ( Soi Convent )  و سوئی ۲۰ (Soi 20 ) مکان هایی هستند که افراد زیادی برای خوردن غذا های ارزان قیمت و بسیار خوش مزه به آنجا می روند .

 

غذای خیابانی بانکوک3

غذای تایلندی بانکوک

سوئی رامبوتری (Soi Rambuttri )

سوئی رامبوتری یکی از مورد علاقه ترین خیابان های ما در تور بانکوک است . این خیابان از معدود خیابان هایی است که به واسطه آن می توانید از شلوغی دیوانه کننده بانکوک فرار کنید . وقتی در بانکوک زندگی می کردم به علت تعداد بسیار زیادی سگ که در این خیابان دیده می شد اسم آن را کوچه سگی گذاشته بودند . ما از غذا خوردن و نوشیدن در این خیابان لذت می بردیم .

ما از این که اسم این خیابان در فهرست خیابان های کوچک بود تعجب کردیم البته تیم راهنمای ما به ما خاطر نشان کرد که غذاهای این خیابان در رتبه فرست کلس قرار دارد و قیمت غذا ها نیز بسیار ارزان است .

این دفعه به غیر از کالیرا ( Kalyra ) که کیک موز و شکلات ( یکی از خوردنی های مورد علاقه ماست ) در این خیابان خرید و میل کرد ما در این خیابان چیزی نخوردیم .

غذای خیابانی بانکوک4

 

  • بنگلامفو ( Banglamphu )

وقتی ما از تیم پرسیدیم که چرا اسم سوئی رامبوتری و بنگلامفو در این فهرست آمده است پاسخش این بود که غذاهای این دو خیابان کمی متفاوت است .بنگلامفودر حاشیه رودخانه قرار گرفته است ، نزدیک گلدن پلس ( Golden Palace ) که توریست ها و مسافران بسیار زیادی ازآن گذر می کنند .

اگر شما واقعا به دنبال غذای خیابانی بسیار عالی در بانکوک می گردید ، آنگاه به انتهای جاده سن خائو بروید ، به سمت راست بپیچید و از ایستگاه پلیس عبور کنید ، رو به روی وات و سوئی رامبوتری ، در سمت مقابل خیابان غرفه های غذا فروشی بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد .ما با اطمینان تمام می توانیم به شما بگوییم که در اینجا می توانید بهترین غذاهای خیابانی بانکوک را میل نمایید . وقتی در بانکوک زندگی می کردیم ، اکثر شب ها در اینجا غذا می خوردیم ، بیشتر اوقات کیک ماهی و سوپ رشته سفارش می دادیم .

 

غذای خیابانی بانکوک5

غذای تایلندی بانکوک

. سوئی ۳۸ سوکومهیت (Soi 38 Sukumvhit )

ما در این خیابان یک غذای خیابانی معمولی را تجربه نکردیم . از آنجا که تعریف این خیابان را بسیار زیاد شنیده بودیم با ورود به آنجا متعجب شدیم .

تنها چند غرفه و چرخی در کنار خیابان غذا می فروختند ، ما  توقع دیدن غذافروشی های بیشتریرا داشتیم و آنقدر هم که می گفتند این غذا فروشی ها خوب به نظر نمی رسیدند . از آنجا که یک بچه ۵ ساله همراه ما بود و بی قراری می کرد ما به سرعت وارد یکی از این غرفه ها شدیم تا شاید بچه ساکت شود .

غذایی که ما در اینجا سفارش دادیم ( تام یوم گونگ Tom Yum Goong  ) بدترین غذایی بود که تا به حال خورده بودم . شاید بخاطر آن است که ما به خوردن غذاهای خیابانی عادت کرده ایم .از خوردن غذاهای سوئی ۳۸ چندان به وجد نیامدیم البته این امر سلیغه ای است ممکن است شما کاملا از غذاهای آنجا خوشتان بیاید .

 

۵ مکان برای صرف غذای خیابانی در بانکوک

۵ مکان برای صرف غذای خیابانی در بانکوک

۳/۵ ( ۱ نظر )
درباره نویسنده
  1. آموزش آشپزی پاسخ

    ممنون از سایت خوبتون

ارسال دیدگاه

عضویت در تلگرام آرشین پرواز