لوگوی ارشین پرواز

مرکز خرید Vivo City سنگاپور

 

ویوو سیتی

یکی از بزرگترین و محبوب ترین مراکز خرید سنگاپور که بسیاری از مارکهای معروف دنیا را در برگرفته است, به عنوان مثال می توان از GAP,Ted Baker و فروشگاه اسپانیایی Spain 2 Dreana  که ارائه دهنده مارکهای Desigual و FC Botiga است اشاره کرد. همچنین دارای بزرگترین مجموعه سینمایی سنگاپور است که با مجموعه ای از ۱۵ پرده نمایش و بیش از ۲۱۰۰ صندلی و همچنین پهن ترین پرده نمایش در آسیا عنوان یک مرکز سینمائی Business Class را به  خود اختصاص داده است.این مجموعه دارای ۷ طبقه و مساحتی درحدود ۱۳۹ هزارمتر مربع است و در منطقه هاربر فرانت (Harbour Front) قرار دارد. فاز اول این مرکز خرید در اول دسامبر سال ۲۰۰۶ افتتاح شد. در نخستین ماه افتتاح این مجموعه بیش از ۴ میلیون نفر (رقمی برابر با کل جمعیت سنگاپور) از این مرکز بازدید کردند. از سال ۲۰۰۷ مراسم رسمی آغاز سال نو در کشور سنگاپور در این مرکز برگزار می شود.
معماری منحصر بفرد این مرکز آن را از انواع متداول مراکز خرید متمایز می کند. در این مرکز فضاهای عمومی جالبی از جمله رستوران«AL fresco» که در کنار یک تفرجگاه زیبای ۳۰۰ متری قرار دارد و یا آمفی تئاتری در پشت بام این مرکز وجود دارد. باغ بام (Roof Garden) که محل مناسبی برای پیاده روی است و یا زمین بازی و آب نماهای این مجموعه که از نقاط مورد علاقه کودکان هستند. حتی برخی از مراجعه کنندگان به این مرکز از فضا و مناظر دیدنی آن برای پیک نیک استفاده میکنند.
در ویووسیتی ۱۵ سالن سینما وجود دارد که ظرفیت آن به ۲۳۰۰ نفر می رسد. دو رستوران بین المللی بزرگ در این مرکز وجود دارد که یکی از آنها ۲۲۰۰ مترمربع و دیگری ۲۵۰۰ متر مربع وسعت دارد.
پارکینگ این مرکز گنجایش ۴۰۰۰ اتومبیل را دارد. همچنین ایستگاه مونوریل در طبقه سوم این مرکز خرید قرار دارد.
ویوو سیتی (Vivo City) توسط معمار مشهور ژاپنی تویو ایتو (Toyo Ito) طراحی شده است. در کارهای ایتو ترکیب دنیای واقعی و دنیای مجازی بیش از هر چیزی به چشم می آید. وی را به عنوان یکی از بزرگ ترین، اثرگذارترین و خلاق ترین معماران دنیا می شناسند.
شرکت وی «Toyo Ito & Associates» مکانی مناسب برای آموزش و رشد معماران با استعداد است و تا به حال معماران صاحب نامی از این شرکت پای به عرصه جهانی گذاشته اند. ایتو معماری را به عنوان پوششی برای شهرها و برقرارکننده تعادل بین زندگی خصوصی و زندگی شهری، اجتماعی افراد مطرح می کند. کارهای جدید ایتو دنباله ای از آثار وی در سبک پست مدرن است که در آنها به شکل جسورانه ای به دنبال کشف و ایجاد فرم های جدید است.

 

مرکز خرید Vivo City سنگاپور

مرکز خرید Vivo City سنگاپور

تور سنگاپور

0 0 votes
Article Rating
مرا خبر کن
چه زمانی؟

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments