قصر بیلربی استانبول

به استانبول که سفر می کنید حتما یک سری هم  به قصر بیلربی بزنید و کمی در زندگی اشراف زاده های ترکی غرق شوید ، به گمانم بهتر است از لحظه ی ورودتان خودتان را یک ملکه یا پادشاه فرض کنید و تمام قرص را از نظرتان بگذرانید ؛ ببینید چه لذتی دارد زندگی کردن در یک قصر اینچنینی.

قصر بیلربی استانبول

قصر بیلربی استانبول ، به معنای «رب الارباب» در محله ی بیلربی استانبول منطقه ی اوسکودار استانبول ترکیه، در طرف آسیایی تنگه بسفر واقع شده است.

محل اقامت تابستانی امپراطوری عثمانی در دهه ی ۱۸۶۰ ساخته شد، اکنون بلافاصله در شمال پل بسفر در سال ۱۹۷۳ قرار گرفته است.این قصر یکی از مکان های دیدنی در تور استانبول است که نباید آن را از دست بدهید.

قصر بیلربی در استانبول

قصر بیلربی در استانبول

توصیف قصر بیلربی استانبول

قصر بیلربی استانبول که به سبک امپراطوری دومبدست سرکیس بیلان طراحی شد، به نطر می رسد که در مقایسه با قصر های قبلی دولما باغچه یا

کوشوکسو نسبتا موزه ی محدودی است.

قصر از تنگه بسفر خوش منظره ترین فضا را دارد، از تنگه بسفر که دو اتاقک حمام آن، یکی برای زنان حرمسرا (فقط زنان) و دیگری برای فقط مردان مشاهده می شود.

قصر بیلربی استانبول

قصر بیلربی استانبول

معماری قصر بیلربی استانبول

یکی از خوش منظره ترین اتاق ها، سالن پذیرایی است، که یک استخر و یک آبنما دارد. آب در حال جریان، در خانه عثمانی برای صدای دلنشین و اثر خنک کنندگی آن در گرما، متداول بود.بوریابافی نی مصری در طبقه ها به عنوان شکلی از عایق به کار گرفته می شد.لوستر های بلور عمدتا از نوع باکارات فرانسه و تابلو فرشها از هرک بودند.

برای اقامت در بهترین هتل های استانبول و مسافرت از طریق تور لحظه آخری استانبول همین حالا با آرشین پرواز تماس بگیرید. با تور استانبول بهترین لحظات را تجربه کنید.


موزه رحمی ام کوگ استانبول


 

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

منو

عضویت در تلگرام آرشین پرواز