استانبول است و تاریخ غنی و موزه ها و مساجد و کلیساهای بسیار آن که برای دیدن هر یک از آنها باید با سیل عظیمی از مردم همراه شوید و در هیاهوی گردشگران خودتان را به فضای داخلی برسانید ، اما یک سری از جاذبه های بکر استانبول هنوز چندان همه گیر نشده است و شما می توانید با آرامش خیال از آنها دیدن کنید مثل موزه رحمی کوچ که ئرنوع خودش یکی از بهترین موزه ها است، در ادامه بیشتر با این موزه آشنا خواهیم شد .

موزه رحمی ام کوگ استانبول

موزه رحمی ام کوگ استانبول یک موزه خصوصی صنعتی در استانبول ترکیه است که به تاریخچه ی حمل و نقل، صنعت، و ارتباطات اختصاص داده شده است.

رحمی ام کوگ، عضو ثروتمندترین سلسله ی ترکیه و رئیس بازنشسته ی گروه کوچ، موزه را در سال ۱۹۹۱ پیدا کرد، که در ۱۳ دسامبر ۱۹۹۴ افتتاح شد. موزه رحمی استانبول در حومه ی هاسکوی ساحل شمالی منطقه ی شاخ طلایی واقع شده و در دو بنای متصل به هم قرار گرفته است.

معمولا توریست هایی که تور استانبول را برای مسافرت خود انتخاب می کنند حتما این موزه را برای بازدید انتخاب می کنند. بخصوص عاشقان ماشین های قدیمی و عتیقه.

موزه رحمی ام کوگ در استانبول

موزه رحمی ام کوگ در استانبول

 

موزه رحمی ام کوگ تور استانبول

موزه رحمی ام کوگ تور استانبول

زمان بازدید از موزه رحمی کوچ

این موزه برای عموم هر روز به جز دوشنبه ها باز است. مدیر کل موزه رحمی استانبول ، شخص ارطغرل دورو است. این موزه فوق العاده ارزش یک ساعت  وقت گذاشتن را دارد و قطعا بهتان خوش خواهد گذشت و شاید در سفرهای بعدی هم سری به آنجا بزنید ؛ در طی بازدید حواستان باشد که حتما برای خودتان خوراکی بیاورید چون کافه ایی در نزدیکی موزه به چشم نمی خورد که چندان قیمت های اقتصادی را به شما پیشنهاد بدهد.

یک موزه ی مشابه، اما در اندازه ای کوچکتر، موزه ی شنگلهان رحمی ام کوچ در سال ۲۰۰۵، برای مردم آنکارا افتتاح شد.

موزه ی ساکیپ سبانچی استانبول

۰/۵ ( ۰ نظر )
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

عضویت در تلگرام آرشین پرواز